Zakladatelka Lidové fronty Klára Fűrstová souhlasí s názory neonacistů

Sociální sítě jsou skvělou pomůckou antifašisty. Za pomoci vytvořených účtů umožňuje sledovat představitele české neonacistické, neofašistické, nebo extrémistické scény. Pod dojmem anonymity, virtuálního bezpečí čeští vítači nacionalismu dají dřív nebo později najevo, kým ve skutečnosti jsou. Řeč by mohla být o české pseudovlastence a zakladatelce Lidové fronty Kláře Fűrstové. 

Ještě před několika měsíci chtěla s neonacisty sjednocovat českou extrémistickou scénou.  Projekt se nevydařil, přesto tato ženština na sociálních sítích vystupuje jako obrovská vlastenka volající především po znovusjednocení Československa do společného státu s nedemokratickým režimem navrchu.  Vůbec, Zakladatelé virtuální Lidové fronty jsou zábavnou společností. Zatímco samozvaná revolucionářka Fűrstová z mobilheimu zahajuje s radikály jednu schůzku za druhou, další společnice rádoby vlasteneckého křepčení se zkušenostmi s exekutory jako již nyní bývalá zaměstnankyně farní charity bojuje zuby nehty proti uprchlíkům.

Česká extrémistická scéna, tzv. Zemanova klaka provázená torzem Holešovské výzvy a dalšími extrémisty

Obě dvě dámy, Fűrstová i Holubková, jsou typickými představiteli české ultranacionalistické scény.  S frustracemi na krku se rozhodly po boku dalších xenofobů využít situace a vrhly se do vlastní internetové revoluce. Kdyby nedošlo k hádkám s Haškovou, nemusely obě dvě ženy znamenat no name kolo u vozu a klidně vedle Bartoše mohly postávat s megafonem v ruce. Život je zkrátka plný nejrůznějších překvapení. Na sociálních sítích se Holubková s Fűrstovou vyjadřují jako ukázkové rasistky útočící nejen vůči Romům, ale také muslimům a vůbec všemu, co vadí skupince neúspěšných slouhů nenávisti. Po veřejném oznámení spolupráce s neonacistou Matějným

světlo světa na sociálních sítích spatřilo vyjádření, ve kterém se dotyčná dáma distancovala od rasismu a podpory neonacismu, neofašismu a dalších podobných ideologií. Slova to byla pěkná, nicméně zřejmě nepravdivá. Jednoduchý svět rasisty, islamofoba a českého ultranacionalisty, jak se zdá, bez obtíží přijme i vítače hákových křížů a nacionálního socialismu obecně známého jako nacismus.  Virtuální přátelé na Facebooku u zakladatelek Lidové fronty představují nejrůznější osůbky české a slovenské extrémistické scény. Jedním z nich je neonacista Jindřich Žák na sociálních sítích vystupující pod germanismem změněným přízviskem Heinrich. Ten včera, 10 . srpna 2016, jako fanoušek Matějného spolku vylil ve veřejném příspěvku své srdíčko a přiznal se k tomu, že je neonacistou.

zak_prispevek

Na tom by nebylo nic zajímavého. Dokonce ani jednotlivé neonacismem poskvrněné komentáře nejsou ničím novým. Člověk tak nějak předpokládá, že virtuální přátelé neonácka nebudou mít problémy s neonacismem a dokonce v komentářích utrousí bílé narážky na nejrůznější minority, kterými mohou být třeba Židé, nebo Romové. Zajímavé na celém příspěvku je především to, komu se líbí. Jednou z obdivovatelek je Klára Fűrstová.  Slovíčka o nacionálním socialismu této paní nevadí. Zřejmě chce chce stejně rasově čistou společnost jako její internetový přítel – neonacista.

Jeden jediný lajk odhalí skutečnou pravdu, ve které česká nacionalismus propagovaný pseudovlstenci není nic jiného, než další cestou k rasově čisté společnosti. Na člověka doslova v přímém přenosu dýchá nahnědlý patos Hitlerova snu o árijské společnosti.

[gallery_bank type=”images” format=”filmstrip” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ animation_effect=”bounce” image_width=”600″ album_title=”false” album_id=”36″]

Klára Fűrstová se nazývá “vlastenkou z karavanu”, nicméně její vlastenectví má prohnilé dno a prosazuje spíše nedemokratické hodnoty, jakými může být například volání po lidovém povstání. Rádoby národovecké pnutí podobného střihu propagují také lidé kolem bývalé Holešovské výzvy a nacionálně bolševické scény. Přinášejí na světlo světa Sládka, zatímco se pokoušejí o znovuzrození českého neofašismu a rasismu jako jedné z forem správného smýšlení.

Je smutné, co všechno pro české ultranacionalisty může být považováno za vlastenectví. Až zase někdy bude dotyčná dáma plakat na sociálních sítích, že není rasistkou a nesouhlasí s názory neonácků, vzpomeňte si na tento článek a přiložené screenshoty, protože skutečnost jasně říká, jaké nebezpečí mohou čeští ultranacionalisté pro společnost být.