Účastníci protimerkelovské demonstrace se velmi podobají fanatikům tzv. Islámského státu

Čeští neofašisté, xenofobové a nejrůznější extrémisté se na konci letních prázdnin sešli, aby společně demonstrovali proti velkému arciďáblovi. Lidé s nízkou sociální inteligencí  v jednotném šiku bojují za přihnědlé místo k životu, kde rasismus a egoismus jsou dalším pilířem frustrátova světa pseudovlastenectví. Mnozí z účastníků nevědí ani jak správně vyvěsit vlajku, ale klidně  považují husitství za skvělý příklad lásky k národu, aniž by si uvědomili, že ve svém mámení klidně uctívají náboženské fanatiky na chlup podobné těm z islámského státu.

25. srpen 2016 byl plný tragikomických situací, při kterých by nejeden slušně vychovaný člověk nevěřícně kroutil hlavou, že i ve 21. století existují lidé bojující za rasismus i náboženskou nenávist. I když na transparentech účastníků kralovala Merkelová s namalovaným knírkem Adolfa Hitlera, nestyděli se jejich vlastníci posílat do plynu všechny muslimy v okolí. Není divu, že i takový tragikomik Konvička se v mumraji novodobých neofašistů a poskoků krajní pravice cítil jako doma.

Celá akce začala už od osmé ranní, kdy Okamurovi fanoušci začali na Palackého náměstí stavět z pomalovaných krabic “Veselou zeď”. Majitel obchůdku s japonskými delikatesami neumí nic jiného, než stavět zdi s protimigračními a islamofobními karikaturami. Volby se blíží, a tak internetoví kecalové uvítají fotky, případně články o tom, jak importovaný cizák s českým občanstvím bojuje za český národ i proti německé kancléřce. V kostkované košili stavěl neúspěšný prezidentský kandidát papírovou zeď, protože jakékoli odlišné názory jsou považovány za něco nepřijatelného. Okamurovo politické hnutí SPD přináší baríéry a zdi. Proto dnes ta podivná tragoikomedie s papírovými krabicemi.

Současné pseudovlastenectví vypadá opravdu směšně. S přibližujícími se volbami zkouší kdejaký filuta využít návštěvy Merkelové v Česku.

Machovi Svobodní kolem jedenácté dopolední do ulic vyrazili s transparenty na autech.  Místa, kterými projede kancléřka, budou lemovat grafiky s nápisy “Frau Merkel, kein Diktat, sonst #czexit”.  Ekonomičtí analfabeti se sny o co nejtenčím státě bez ochrany práv minorit si dovolili debužírovat na předhozené kosti. Eurofobní extrémisté nabízejí odchod z Unie, aniž by komukoli řekli, jak zasypou díru po chybějících evropských dotacích. Fanoušek Machova spolku tragédů se dozví o čtyřiceti miliardách vyplácených za členství, ale o dalších sto padesáti miliardách získaných z Bruselu se potichu mlčí. Beránkovští radikálové jsou zaměřeni na neznalé, informačně zaostalé.

Na stejné publikum jsou zaměřeni z Úsvitu. Naivně si myslí, že Sobotkova slovíčka o síle muslimské komunity jsou předběžným souhlasem k nedemokratické petici, kterou straníci kontroverzního uskupení před příjezdem Merkelové odevzdali rovnou do rukou předsedy vlády.

Inu, každá doba má své bizarnosti, šašky a honiče volebních hlasů. 

Česko 21. století je plné kontroverzí, kdy šéf vládního kabinetu vyčítá prezidentovi republiky účast na demonstraci neofašistů, aby vzápětí udělal xenofobům úlitbu ve formě prohlášení o tom, jak je nebezpečné mít v Česku silnou muslimskou komunitu. Bylo by fajn, kdyby Sobotkův kabinet konečně jednou provždy ukázal, na čí straně stojí. Lidská práva nejsou míček, se kterým je možné přehazovat ze strany na stranu, pokud je to příhodné. Prozatím Bohuslav Sobotka úspěšně ukazuje, že stojí o hlasy rasistů, zatímco princip demokracie může potichu kulhat. Premiér chce s kancléřkou Merkelovou řešit ochranu EU, infrastrukturu, železniční spojení i boj proti organizovanému zločinu………stejně se celé jednání v médiích smrskne na obyčejnou frašku, ve které Česko odmítá uprchlické kvóty, zatímco Německo stojí na opačné straně ideové barikády…………..až si člověk říká, kde je ministr Dientsbier a proč  neochraňuje lidská práva, když nejvyšší ústavní činitel z vládního kabinetu hraje simultánku za totalitární partaje višegrádské čtyřky.

Zatímco se torzo Holešovské výzvy, Černohorského fanklub, Hašková s dalšími neofašisty a xenofoby snaží vypískat německou kancléřku a na plakátech zobrazují hákové kříže jako narážku na generální vinu všech Němců za nacismus minulého století, bez obtíží v jiné dny odjíždějí čeští pseudovlastenci do Němec, aby s německými neonacisty a vítači krajně pravicové ideologie na ulicích demonstrovali proti dalším Němcům i jakýmkoli náznakům odlišnosti v nejlidnatějším státě Evropské unie. S uvědoměním si těchto souvislostí vypadají antimerkelovské nadávky do fašistů docela komicky.

Neofašisté označují Merkelovou a “sluníčkáře” za fašisty………ten svět se opravdu musel zbláznit. 

U Prašného mostu postává víceprostorová Volfová. Na Loretánském náměstí křepčí oživovatel Sládka Pavel Matějka, aby následně pod patronátem proruského extrémisty Žarko Jarkoviče na Malostranském náměstí křepčil zbytek přihnědlé lůzy České republiky. Zatímco ještě před více než dvaceti pěti lety ulicemi pochodovali kindernáckové s vyholenými hlavami, bombry a kanadami, dnes se stejnými ideály rasové a náboženské války defilují své názory zadluženci, štamgasti z hospůdky čtvrté cenové kategorie a další radikálové s frustracemi na duši. Nazývají se vlastenci, ale s vlastenectvím nemají nic společného. Ve své podstatě se chovají podobně jako fanatici z tzv. Islámského státu, když svůj rasismus, cit pro eugeniku, čistotu rasy a panslovanství zakrývají naruby převrácenou vlajkou.

Dokonce přichází na řadu plyn známý z koncentračních táborů nacistického Německa. Odpůrci Merkelové by rádi v jednotlivých provoláních na demonstraci zahájili “starou a počty obětí ověřenou praxi vyvražďování svých ideových nepřátel”. Fašista není Merkelová, ale ti, jež takové myšlenky vypouštějí z úst.

Extrémisté se na sociálních sítích vytahují s tím, jak Merkelovou na trase její cesty Prahou vypískali.  Bez mikrofonu v komorní blízkosti kamer a telefonů dávali najevo za pomoci psychedelie své nedemokraticky smýšlející ego. Looseři, jež by nikdy nedostali prostor, nyní na Facebooku na krátkou dobu zazáří, aby se později ztratili v časech zapomnění. Prohrají nadcházející volby a už po nich neštěkne ani pes. Osud radikála je v tomto ohledu “velmi těžký, nevypočitatelný” a třeba takový tesař z Brna shoří jako list papíru.