Slovenský ultranacionalista k propagaci islamofobie zneužil malé děti

Islmofobové a pseudovlastenci pletoucí si neofašismus a útoky vůči minoritám za dokonalé vlastenectví jsou  tragikomickými zpátečníky, nad kterými by čas od času soudně smýšlející člověk zaplakal. Třeba takový Slovák s netypicky slovenským jménem Juryj Martynov. 

Před pěti lety zkoušel prorazit v Superstar. Vysněná cesta za slávou a plnými pódii skandujících fanoušků nevyšla. Místo toho celé klání skončilo s ostudou a stovkou v ruce od Rytmuse. Nacionalista, jež tou dobou o svém vlastenčení neuvažoval ani na minutu, považoval kratičký okamžik před televizními kamerami za zlomový okamžik svého života. Komu se poštěstí, aby romský rapper obdaroval stovkou obyčejného kluka z Bratislavy.

[embedplusvideo height=”434″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/2bHyDsU” standard=”http://www.youtube.com/v/YgVQChZoiwQ?fs=1″ vars=”ytid=YgVQChZoiwQ&width=540&height=434&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep3383″ /]

Kdyby partner Dariny Rolincové věděl, komu dává peníze, možná by si svůj štědrý úmysl rozmyslel. Rok předtím Martynov kandidoval na post poslance místního zastupitelstva za Demokratickou alianci Slovenska. Ale ani tento pokus o dobrý flek za peníze daňových poplatníků se nepovedl. Mladý politik svou kandidaturu opíral o zkrášlení prostředí v bratislavské městské části Karlova Ves. Sliboval svým voličům, že v případě zvolení zrekultivuje a zkvalitní dětská hřiště, sportoviště a další zařízení pro volnočasovou aktivitu místních dětí. Úmysl to byl bezesporu nádherný, ale na přesvědčení voličů nestačil. Tehdy ani ne třicetiletý muž z mládežnického centra měl k podobné tématice blízko.

Od dětí k ultranacionalismu někdy nebývá tak daleko, jak by se mohlo na první pohled zdát. Alespoň pro některé jedince, jež v uctívání ideologie na “nic než národ” vidí lék na vnitřní bolístka, s nimiž se jen těžko dá žít. S politikou se Juryj Martynov setkává v roce 2016, kdy znovu kandiduje do Národní rady SR za stranu Přímé demokracie. Propagátoři krajně pravicového, xenofobně a rasisticky zaměřeného stylu politiky nalezli v neúspěšném frekventantovi Superstar dalšího skvělého hlasatele košilatých prohlášení.  

Ashampoo_Snap_2016.08.19_16h32m33s_021_
Martynov v triku SSSR; Zdroj: Facebook Martynova

Z facebookového profilu mladého ultranacionalisty vykukuje naivita dnešního pseudovlstenectví. Kromě rudé vlajky Sovětského svazu se na diváka zubí nejroztodivnější názory rasistické, neonacistické a vůbec islamofobní scény, ve které často citovanými není nikdo jiný, než slovenský neonacista Marián Magát, jehož má Martynov ve svých virtuálních přátelích. Vůbec, pokud projdete jednotlivé kontakty zmiňovaného človíčka, zjistíte, že značnou jejich část představují rasisté, neonacisté, neofašisté a další nejrůznější extrémisté. Mezi příspěvky najdete také pozvánku na zářijové povídání o domnělé genocidě Slovenska a všech Slováků. Trapnomagickou seanci produkují Kotlebovci, s nimiž si Martynov velmi dobře rozumí.

Mužík s ideály lidové vlády, lidového tribunálu a lidových soudů znovu baží po popularitě, a tak se ve světě virtuálna objevuje další Martynovův bizár. Tentokrát se jedná o islamofobní tématiku, do níž neúspěšný politický kandidát zasvěcuje nechutnou a velmi nebezpečnou formou malé děti. Sluníčková zpravodajská informační služba na Občanské televizi přináší fanouškům “Návštevu v islamskej rodine úspešne asimilovanej do Európy”. 

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/2bHyoOG” standard=”http://www.youtube.com/v/c-x8BF9Fnc4?fs=1″ vars=”ytid=c-x8BF9Fnc4&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep5362″ /]

Video začíná nějakými pazvuky doprovázenými titulky. Juryj Martynov jako muž s kuklou na hlavě sedí vedle malé holčičky v růžovém. Děcko klade otázky a zakuklenec odpovídá tragikomicky zvoleným tónem v hlase. Před dětskou duší se zčistajasna hovoří o zoofilii, jako kdyby ta nebohá dívenka měla vědět, o co se jedná. Jak se zdá, bývalý zaměstnanec mládežnického centra, nyní pracující jako kuchař, naprosto selhal a v rozporu se zákonem negativně ovlivňuje výchovu nedospělé holčičky, která naslouchá věcem, kterým díky svému věku nemůže rozumět, ani kdyby stokrát chtěla. Krajně pravicová ideologie všeobecného nenávidění neušetří od svých perverzních nápadů ani nevinné děti. Vtahuje je do svých perverzí, jako kdyby islamofobní vyprávění o zoofílii patřila k normálním zvykům výchovy dětí na Slovensku.

Ashampoo_Snap_2016.08.19_17h04m47s_023_

Třešničku na pomyslném dortu vytváří zátiší s transparentem Svobodného vysílače na dvorku před oknem. Mají snad radikálové z tohoto subjektu něco společného s celým nevkusným, neslušným a mravní výchovu dětí ohrožujícím videem? Možná ano. Ultranacionální scéna je propletencem, kde jeden s druhým nějak souvisí. Mimochodem, Juryj Martynov má mezi svými facebookovými přáteli také lidi ze slovenské verze Svobodného vysílače.

Krátký skeč uvnitř budovy následuje v pokračování před zelenkavým keřem, kde zahalený mladík s pistolí v ruce jakoby představuje svou rodinu skládající se ze tří malých holek oblečených opět do růžové i bílého šátku přes obličej. Poslední děcko v řadě je ani ne dvanáctiletý nezahalený kluk.

Ashampoo_Snap_2016.08.19_17h23m03s_024_

Holky z videa musely Martynovi říkat “úchylák”. Zvláště na mladších děvčatech bylo z tónu hlasu znát, že je jim celá věc nepříjemná a v záběru se necítí vůbec dobře. Slovenská ultranacionální scéna ukazuje svůj talent na virtuální prznění dětí, kdy se před nimi hovoří o mrzačení, násilí a zoofilních praktikách. Radikál z videa nevinným dušičkám vštěpuje již od raného věku nenávist k islámu. Tu si děti přebírají, protože samy nejsou schopné pochopit, o co se jedná. Druhá holka, o které se v záběrech hovoří jako o šestileté, celý skeč začíná slovy “jsi obyčejný úchyl”.  Z pohledu je pravděpodovné, že si holčička vůbec neuvědomuje, co se to právě děje. Kdosi jí dal příkazy a ty ona nyní plní.  Opět jsou děti zneužívány k rozšiřování nedemokratických hodnot, ke kterým islamofobie bezesporu patří. Každý nedemokratický režim, každá extrémisticky zaměřená ideologie zneužívá děti ke svému účelu. Podívejte se na Vandasovu DSSS, která blonďaté děti, zvláště holčičky, zneužívala na svých plakátech a propagačních materiálech.

Islamofobové zneužívají děti ke svým účelům a stejně tak dělají stoupenci tzv. Islámského státu. Oba dva jsou z ideového hlediska téměř totožní. Nenávist jim dovoluje do svého nesnášení zatáhnout děti, které nemají díky svému duševnímu vývoji šanci rozhodnout se, zda přikázanou věc budou, nebo nebudou dělat.

Ashampoo_Snap_2016.08.19_18h24m57s_025_

Na své si během celého bizarního představení přijdou také odpůrci Spojených států amerických, ke kterým zakuklenec z videa zcela nepochybně patří. Holčička odmlouvá a jako výchovný trest dostává do ruky americkou vlajku, aby s ní vyčistila podlahu, Pokud nebude podleha čistá, hrozí jí, že všechno bude muset vyčistit svým jazykem. Rudý Sovětský svaz z trička Martynova se zajisté v onen okamžik tetelil jako hovnivál na kupě hnoje.

Nejstarší holka z videa se směje, protože si pravděpodobně také neumí vysvětlit celou situaci a za pomocí smíchu se snaží nedat najevo svou rozpolcenost. Mladistvá není schopna pochopit celou šíři více jak šestiminutového záběru. Čtvrtá žena ozbrojence se prý pase na louce a zakuklenec ji potřebuje jenom v noci. To byla narážka kozu a islamofobní sny o tom, jak muslim zažívá sex právě s tímto zvířetem. Kluk z videa je synem zakuklence a je zplozen údajně s předchozí mladou holčičkou. Celé své “angažmá” začíná zvoláním  “všechny vás zabijem vy nevražepsi”.  V hloupém videu se diváci navracejí zpět do domečku, kde holčička ze začátku pokračuje v dotazech na témata, která rozhodně do dětského světa nepatří. Islamofob se společně s malou dívkou dozví spoustu dalších nesmyslů a lží, kterým věří leda tak štamgasti hospody čtvrté cenové kategorie.

Jaké video neúspěšný kandidát do Národní rady SR vytvoří příště? Celou záležitostí by se měla zabývat slovenská policie, protože Juryj Martynov svým jednáním ohrozil mravní vývoj nezletilých.