Martin Zapletal, ten s nahatou zadnicí před americkým hamrem, dostal zasloužený trest

Martin Zapletal je typickým příkladem tragikomičnosti české ultranacionální scény. Jako bývalý voják působí všude tam, kam přijde jako chodící reklamní sloup na xenofobní a neofašizující spolky v Česku. Místy to připomíná schizofrenii, ve které se radikál nemůže rozhodnout pro to, co je mu k srdci blízké. 

Putinofilní extrémista potají slintající po sjednocení Čech i Slovenska, asistující Konvičkovi při zapalování českého překladu Koránu využil americké kolony ke svému zviditelnění, aby nyní sehrával kantáítu na oběť režimu. Zapomněl na mise v trikotu NATO, americké kolegy, se kterými jídával v Afghanistánu, aby na konci května za halasné podpory zemanovské klaky v uniformě vojenské policie několikrát vystrčil zadek na americké vojáky.

Ashampoo_Snap_2016.08.14_13h18m16s_005_
Zdroj: Aktuálně.cz

Radikál zneuctil uniformu i stát tímto oblečením reprezentovaný, ale to fanouškům nacionálního bolševismu a českého neofašizování vůbec nevadí. Nepřítel číslo jedna byl ideově znemožněn i zvěčněn na mnoha webech krajně pravicových pisálků a to už přeci stálo za to.

Samozřejmě, celý příběh je nacionalisty vyprávěn po svém a samotný Zapletal je stavěn do role mučedníka -§ toho největšího vlastence v okolí.  Vyzdvihován je soud a společně s tím jakoby vládní podpora policejního státu, který nahatou zadnici pokládá za největší ohrožení. Skutečnost je ale trošku jiná. I když se všude vykládá o tom, že Zapletalovi hrozí desetiměsíční trest, taktně se mlčí o tom, proč doopravdy takový trest vůbec hrozí. Martin Zapletal není ve věci porušování zákonů žádnou novickou. 24. února byl Okresním soudem v Olomouci odsouzen za přečin výtržnictví k trestu odnětí svobody na šest měsíců se zkušební dobou osmnácti měsíců. Jak se zdá, není to poprvé, co se český ultranacionál svým chováním zapsal na zneuctění toho, na co neustále poukazuje.

Takové chování je typické pro Československé vojáky v záloze. Používají uniformy k zakrytí svých nedemokratických choutek. V tom jsou naprosto totožní s příslušníky tzv. Islámského státu. Podle hesla Věry Řezničkové o policajtech sloužících nacistům se dopouštějí páchání trestných činů, nebo přinejmenším přestupků, zatímco si v lesích nacvičují, jak co nejvíce zmasakrovat zadrženou osobu. Martin Zapletal býval vůbec nemusel čelit jakémukoli trestnímu stíhání, kdyby uposlechl výzev policie.

Ashampoo_Snap_2016.08.14_14h17m22s_009_

Jak vůbec k celému incidentu došlo? 28. května 2016 ve Vyškově v 13:35 na ulici Víta Nejedlého za přítomnosti nejméně šesti dalších extrémistů vstoupil Zapletal doprostřed vozovky, kterou projížděla kolona amerických vojáků. Otočil se, stáhnul spoďáry s kalhotami a amíkům ukázal své odhalené pozadí. Totéž udělal u dalšího auta, načež byl policií upozorněn, aby svého jednání zanechal. Výzvy však neuposlechl a na stejné vozovce o půl hodiny později znovu vstoupil do vozovky a opět odhalil na vojáky zadek. Po tomto posledním defilé byl policisty zadržen. Tragikomický odpůrce U.S. Army  měl dostatek času, aby si uvědomil, že se svou minulostí nemůže páchat další trestné činy, protože se mu to může vymstít. Dvakrát mu prošlo během inkriminovaného odpoledne odhalování zadku, aby napotřetí na svou nerozvážnost doplatil.

Nejedná se vůbec o někoho, kdy jednou ukázal na veřejném prostranství zadek a byl ihned zatčen. Policie neusilovala o zatčení a snažila se mu domluvou několikrát vyhnout. Když pachatel jednání nezanechal a neuposlechl, pak policie musela jednat. Každý je povinen uposlechnout a pokud tak neučiní, musí nést následky svého jednání. Zapletalův čin byl obzvlášť nebezpečný tím, že byl proveden takříkajíc v trikotu vojáka, který by měl demokracii, zákony a slušné chování mít pod kůží a v neskonalé úctě. Svým nekulturním chováním pošpinil nejen sám sebe, ale také příslušníky vojenské policie a tím byl přečin zmiňovaného vousáče společensky velmi nebezpečný. Kdyby totéž udělal v civilu, možná by dostal pokutu, nebo by nanejvýš skončil s “flastrem” za neuposlechnutí výzvy policie.

Za svou vyškovskou ekvilibristiku byl Martin Zapletal odsouzen k deseti měsícům odnětí svobody s podmínečným odkladem na dvacet čtyři měsíců. Dva roky nesmí tragikomický radikál nic provést, jinak skončí za mřížemi. Je to spravedlivý trest, který není v rozporu se svobodou slova. Při jednotlivých přečinech soud musí brát v potaz společenskou závadnost a nebezpečnost. Zneuctění uniformy vojenské policie nepatří do vlastenectví a zároveň je takový čin vysoce společensky nebezpečný. Dvouletá podmínka je z tohoto úhlu pohledu správným trestem, který pravděpodobně Martin Zapletal jménem své touhy být uctíván extrémisty, stejně poruší.