Koncert Ortelu v mosteckém Metro Music Clubu se nekoná. Rasista Sieber hledá nové prostory pro koncert

Jiří Maria Sieber je smutnou připomínkou, že i ve 21. století uprostřed Evropy existují lidé popírající plynové komory v nacistických koncentračních táborech. Severočeský rasista se sbírkou historických klystýrů představuje podivného pána v popředí ještě podivnějšího Řádu národa, za který v současnosti kandiduje do Senátu Parlamentu České republiky. 

V roli majitele realitní a bytové kanceláře J.M.Sieber s.r.o. nabízí svěřené prostory také Romům, aby posléze na sociálních sítích ukazoval svým fanouškům, jak údajní romští nájemníci svěřené byty zdemolovali a poškodili doslova k nepoznání. Jednotlivé snímky, jejichž pravost lze jen stěží ověřit, používá senátorský kandidát k rozšiřování nenávisti, protože stereotypy vůči romským spoluobčanům jsou jednou z hlavních částí kandidátova programu v nadcházejících volbách. Budoucí voličské publikum nesnáší Romy, žádá rasistické řešení a Jiří Maria Sieber je ochotný jako majitel čtyř bytů poskytnout ostatním ideově upravený náhled na své podnikání.

Ashampoo_Snap_2016.08.17_17h38m36s_0033_

Není to poprvé, dokonce ani naposled, co rasista využívá objekt svého nesnášení k provozování byznysu. K vyklízení jednotlivých bytů využívá Jiří Maria Sieber Romy. Najme je, protože jsou mnohem levnější, než někdo jiný. Najednou jakékoli rasové pohnutky jdou u Jiřího Maria Siebera stranou, protože skvělá levná a efektivní pracovní síla je takříkajíc levným kaufem, který si podnikatel nemůže nechat ujít.  Peníze od Romů za jednotlivé nájmy, stejně tak jejich výtečně odvedená práce jsou skvělým zpestřením i příspěvkem do podnikatelské kasy……………

Předvolební kampaň začala. Štěnice, šváby a vosy dostaly na karoserii dalšího kamaráda. Svým voličům Jiří Maria Sieber slíbil, že v případě výhry ve volbách zorganizuje v Mostě koncert extrémistického Ortelu. Jak se zdá, tento závazek splní jen velmi těžko. Sieber už možná tuší, že nevyhraje, a tak si Ortel chce dát jako dárek ke svým narozeninám v září. Předem měl vyhlídnutý podnik, ve kterém by se veselice měla odehrávat.

Kalkulace, plány jsou jedna věc. Nicméně realita může být úplně jiná. Hnídkova, tedy Ortelova minulost je všem známá. Neonacistický Conflict 88 nacházející se v minulosti zpěváka, nenávistné písně vyzývající k rasové i náboženské nenávisti nepůsobí na soudně přemýšlejícího člověka příliš dobře. Není divu, že na Mostecku působící kapely nesouhlasí, aby Ortel koncertoval v prostorách hudebního klubu Metro music club. Konkrétně sedm kapel odmítlo, aby častý návštěvník Bartošových demonstrací účinkoval tam, co oni. Pokud Ortel bude v Metro music clubu účinkovat, řada kapel již do tohoto podniku nepřijde.

Je to skvělá zpráva. Ortel není vítaný a tak by to mělo být. Majitel jmenovaného podniku velmi dobře ví, že s Ortelem není radno si zahrávat. Před pěti lety orteláci koncertovali v mosteckém V + V Rock Baru. Od té doby zde místní hudební skupiny odmítly hrát. Samotný Sieber odmítavý přístup hudebníků nazývá “komunistickou kulturní cenzurou”. To je opravdu vtipné.  Kapelám odmítajícím Ortel nezbývá než poděkovat za jejich skvělý postoj, protože Ortel do slušné společnosti rozhodně nepatří. Sieberova logika je naprosto nepochopitelná. Neonacismus nazývá tvrdším nacionalismem a účinkování v neonacistické kapele přirovnává k účasti v komunistické armádě……………je tragikomicky zábavné, jak se senátorský kandidát národně konzervativního Řádu národa bojí nazvat neonacismus neonacismem………

Ashampoo_Snap_2016.08.17_19h30m13s_00256_

Senátorský kandidát na Facebooku se svými virtuálními přáteli rozebírá, kde by se celá akce mohla uskutečnit. Možná se xenofobovo srdéčko radostí rozplyne v Kulturním domě Meduza, se kterým mužík z Facebooku předem počítá.

Ashampoo_Snap_2016.08.17_19h17m38s_005_

Bylo vy skvělé, kdyby v těchto prostorách hudebníci protestovali a Ortel by díky tomu přišel živnou půdu v jednom ze severočeských měst. Řád národa dává prostor podobným rasistům i milovníkům odmítání existence plynových komor v koncentračních táborech. Naštěstí tento politický subjekt neuspěje a jeho kandidáti z očí veřejnosti zmizí, tak jako se kdysi v časech předvolebních hodokvasů vynořili. Bude zábavné sledovat Sieberovu aktivitu usilující o koncert Ortela. Možná tento xenofob konečně pochopí, že o flašinetáře s neonacistickou minulostí nikdo nestojí.