Donald Trump v anticlintonovské kampani používá materiály bývalého šéfa Ku-Klux-Klanu

Donald Trump je americkým předobrazem jednoduchého populisty, který, i když obchoduje na Blízkém východě , dokáže v případě osobních potřeb vykasat z rukávu islamofobii hraničící s nacistickou posedlostí po ničení ideových nepřátel stejně pokleslých voličů. Touha po moci dokáže své. I když má nechvalně známý Američan celý život za manželky cizinky, útočí na uprchlíky, protože je to jednoduché, sexy a cool pro stále nacionalizující se okolí. Vysoká zeď dokáže zabrat na rozervané zájemce mnohem víc, než neschopnost nabídnout Američanům politiku růstu a prosperity. 

Americké prezidentské volení se podobá výběru z toho nejhoršího. Na jedné straně stojí Hillary Clintonová, zatímco na té druhé trůní rasista s neofašistickými nápady a přihnědlým pohledem na svět. Uniklé emaily bývalé ministryně zahraničí odhalují zákeřnost bývalé První dámy USA, nicméně i přesto blondýna se zkušenostmi z politiky je lepší volbou než neofašista požadující vystavění koncentračních táborů pro místní muslimskou komunitu.

Předvolební události shánějící dostatečný počet hlasů v prezidentských volbách nabírají na obrátkách. S přibývajícím časem xenofob číslo jedna využívá poklesků své protikandidátky, aby předevšemi zazdil své vlastní rasistické výroky o Afroameričanech, Hispáncích, přistěhovalcích a muslimech, se kterými nemůže souhlasit žádný soudně smýšlející člověk. Mysl Donalda Trumpa musí být pořádně vyprahlá, protože jinak by tento muž jako argumentační zbraně nevyužíval grafiky jiných lidí.

Veřejnost všeobecně nesnáší expanzivní americkou zahraniční politiku, ve které se za peníze daňových poplatníků v utajovaných projektech odehrávají nejrůznější škatulata hejbejte se. Ze zveřejněných emailů Hillary Clintonové na čtenáře dýchají nejrůznější těžko uvěřitelná fakta, ve kterých si jeden politik osvojuje ničit celé vlády, aby bylo dosaženo nějakého cíle. Bylo by naivní myslet si, že předchozí , ale také současní ministři zahraničí nic takové praktiky zahraniční politiky neprovozují. USA nebude v podobné politice samo. Ke stejné praxi nejspíš sahá také Rusko a vůbec každý stát s globálními sny o naplnění potřeb donátorů a členů vlád. 

Jedním na WikiLeaks zveřejněných případů z ranku vyzrazených emailů Clintonové je například rozpoutání války v Sýrii jako ochrany Izraele před Íránem(o těchto dopisech jsme nedávno na Hrebenar.eu informovali), nebo financování států na Blízkém východě sahající až do tzv. Islámskému státu. V tomto ohledu zprávičky amerických obhájců svobodného přístupu k informacím nepřímo nahrávají Trumpově prezidentské kandidatuře. Pouze hlupák by nevyužil slabosti nepřítele……..tím spíše pokud se jedná o bezpáteřního jedince……podle serveru politfact.com je pouze 9 % Trumpových výroků pronesených během prezidentské kampaně pravdivých a dalších 24 % obsahuje z velké části pravdu. Zbytek dalších tvrzení rasisty – kandidáta na prezidentský úřad je ve větší, nebo menší míře lež. 

Příklad některých lživých Trumpových tvrzení:

  • Prezident Barack Obama chce přijmout 250 000 Syřanů
  • Statistiky říkají, že černoši mají na svědomí 81 % vražd bělochů
  • Federální vláda vysílá uprchlíky do států, ve kterých jsou guvernéry republikáni, a nikoli demokraté
  • Počet ilegálních imigrantů ve Spojených státech je 30 milionů, ale mohl by být i 34 milionů

Tento byznisman by měl opravdu ve věci lží pomlčet. Nicméně na jednom z předvolebních shromáždění vytáhl Donald Trump před davem lidí grafiku vyprávějící  v řeči peněz kolik administrativa Hillary Clintonové vyvezla zbraní do jednotlivých zemí Blízkého východu.

Ashampoo_Snap_2016.08.15_14h15m00s_023_

Zábavné. Nejeden amerikanofob, odpůrce zahraniční politiky Spojených států nad tím vším  zatleská ručičkama. Stejně tak se zachová fanouškovká Trumpova základna, kterou jsou v Česku například lidé kolem Hampla, nebo entomologa Konvičky. Zábavné je sledovat odkud ukřičený radikál čerpá. Stejnou grafiku několik měsíců předtím zveřejnil na svém twitterovém účtě bývalý šéf Ku-Klux-Klanu David Duke.

Ashampoo_Snap_2016.08.15_14h14m20s_022_

To je opravdu zajímavé, do jaké “databanky” Donald Trump klidně sáhne. Ke své kandidatuře a honem za Bílým domem použije výtvor šéfa rasistické organizace, jejíž členové mají na svědomí mnoho lidských životů, většinou z řad místních Afroameričanů.  Zřejmě si oba dva rozumí na stejné tónině. Oba dva by stavěli zdi a vyháněli, vytvářeli ponižující zákony navracející Ameriku zpátky někam do padesátých let minulého století, kdy i obyčejné městské parky byly rozděleny na ty pro “černé” a “bílé”.

Ostatně Donald Trump kolem Ku-Klux-Klanu nonšalantně krouží již nějakou dobu. Stačí se podívat na jeho jednotlivé příspěvky na sociálních sítích, kdy populista hrající pokr o Bílý dům přebírá moudra supremacistů, aby s nimi následně skolil své soky. K přebělené politice má majitel finančního impéria blízko. Viz únorový tweet, kdy se ve světě nul a jedniček objevil dokonce citát Mussoliniho, který Donald Trump vydával za svůj. V únoru 2016 se dokonce Donald Trump odmítl distancovat od Davida Duka, díky čemuž si od supremacisty vysloužil slova podpory, když vlivný rasista vyzýval své fanoušky, aby volili Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Když přišlo na pomyslné zúčtování v rozhovoru na CNN, jako malé děcko se Trump vymlouval, že neslyšel dobře, a tak se od rasisty nedistancoval a dokonce tvrdil, že neví, kdo bývalý vůdce Ku-Klux-Klanu je. Ale takové je už tradiční chování extrémistů, kteří v časech konfrontace stočí pomyslný ocas mezi nohy a raději kličkují jako lišky v honitbě.

Přitom je předem jasné, že Donald Trump bývalého šéfa Ku-Klux-Klanu velmi dobře zná a ví o koho jde. Již před šestnácti lety chtěl tento muž kandidovat na amerického prezidenta. Tento post chtěl získat v trikotu Reformní strany, kterou si podle svých slov prověřoval. Zjišťoval, zda vůbec je zvolená partaj tou pravou. Tehdy pravděpodobně současný prezidentský kandidát necítil ultranacionální pnutí, a proto pro The New York Times učinil prohlášení, ve kterém zmínil mimo jiné také toto: “Reformní strana nyní obsahuje Klansmana, neonacistu Dukeho, Buchanana a komunistku Fulaniovou.

Zcela jasně tedy věděl, že Duke je rasista s neonacistickými sklony. O několik let později přehodnotil svůj názor, aby v zájmu cestičky za mocí popřel nos mezi očima. Američtí voliči by měli zbystřit, protože jeden ze dvojice kandidátů klidně použije práci neonacisty – rasisty, když je to výhodné.