Lucie Hašková to ve zprávě ministerstva vnitra dotáhla jen na poznámku pod čarou

Ministerstvo vnitra České republiky pravidelně vydává situační zprávu o výskytu extrémismu na našem území. Rozebírá z ní aktivity jednotlivých uskupení, zatímco zcela správně varuje před konkrétní činností konkrétních lidí, jež se i ve 21. století pokoušejí o vzkříšení českého neofašismu, nebo jiných ismů, které se usídlily v mozcích mnoha účelových vlastenců. Niemandi, kteří by jinak každý den trávili na úřadě práce, se najednou objevují ve zprávě v blízkosti samozvaných sjednotitelů extrémistické scény.

Řeč by mohla být například o nevyučené kuchařince Lucii Haškové, která během své mateřské dovolené vyměnila péči o synka za křepčení na některé z demonstrací organizované Adamem B. Bartošem. Mladá, doposud nezadaná ženština si založila virtuální sdružení, aby následně ve jménu svých frustrací zahájila tažení po boku českých extrémistů. Nepřítelem číslo jedna jsou muslimové, i když zmiňovaná černovláska nikdy v životě žádného nespatřila…….no co, setkání v hospůdce nad pivem s hordou neofašistů, neonacistů a milovníků bílé rasy dokáže nahradit všechny nedostatky a dokonce i chybějící rodinu. Pro ten pocit člověk udělá cokoli. Dokonce s Coca-Colou v ruce sešle hromy a blesky na nechutné Američany, protože Putinova náruč je k radikálům vstřícnější, než volání po dodržování lidských práv.

Ashampoo_Snap_2016.07.24_19h44m16s_001_
Zdroj: zpráva Ministerstva vnitra o výskytu extrémismu

Období, kdy Vandasova epopej na zkázu soupeřila s Národní demokracií je pryč. DSSS se sbližuje s bývalými paroubkovci, zatímco Bartoš využívá situace a do dění zapojuje favebookové hnutím Za naši kulturu a bezpečnou zem. Rodiče ze služtičky zla mají určitě velkou radost. Údajně nedokončila školu, dokonce prý nezískala ani výuční list v oboru, který studovala………zato se stala virtuální velitelkou ještě virtuálnějšího spolku, ze kterého nedávno vycouval Jirka Černohorský. Služba v rámci Řádu národa je rozhodně profesně výnosnější, než  nějaké psychedelické mámení po boku virtuality.

Ashampoo_Snap_2016.07.17_12h46m49s_001_
Lucie Hašková hledá tatínka pro svého synka

Z Lucie Haškové, jež je sama uvedena v poznámce pod čarou, se stala úředně vedená a pojmenovaná extrémistka malých rozměrů. Taková kariéra se horkotěžko využije v nějakém pracovním nasazení, nebo smysluplné cestě životem. Inu, česká extrémistická scéna se skládá z nejrůznějších rarit a těžko pochopitelných událostí. Bartošova Národní demokracie ve zprávě ministerstva vévodí. Kromě snah o militarizaci politiky následuje bratříčkování s Ruskem a ruskými teroristy z Doněcké lidové republiky. Vlastenectví Bartoše a Haškové má opravdu velmi zvláštní obrysy. Inu, co kdyby náhodou z Kremlu kápla nějaká ta kačka. To by se teprve demonstrovalo.

Ale ve zprávě zmiňovaná demoška Haškové a šéfa národních demokratů s třemi sty účastníky byla spíše věcí náhody.

Ashampoo_Snap_2016.07.22_00h55m10s_016_

Nedávno další společník Haškové, Zdeněk Červinka, na sociálních sítích naříkal nad mizernou účastí, kdy na setkání dorazili pouze dva lidé. Spoluobčané nejsou hloupí a velmi dobře vědí, kam a hlavně ke komu míří činnost Bartošových spolupracovníků. Rasismus, nenávist vůči všemu odlišnému skutečně nemají s vlastenectvím nic společného, a proto je úsměvné, když se Lucie Hašková, Jirka Černohorský, nebo třeba i Zdeněk Červinka nazývají vlastenci. Vlajka válící se na podlaze překrytá praporem virtuálních extrémistů opravdu není projevem lásky ke svému národu.

Radikalismus působí na některé outsidery jako mucholapka. Přisaje jedince ke světlu, až najednou dojde šťáva a radikálům nezbyde vůbec nic, než znovu hledat světlo uprostřed temnoty. Po krajských volbách radikálům klesne hřebínek a jejich aktivity budou vnímány jako podružné, naprosto podřadné činnosti, nad kterými je zbytečné se jakkoli pozoršovat, nebo snad nad nimi uvažovat. Lucie Hašková je kantidátkou do krajských voleb za Národní demokracii. Bude zábavné sledovat, jak této ženštině připluje pouze několik hlasů a ona bude muset sklapnout podpatky zpět do kuchyně, plínek a uslintaných dudlíků.

Jediné, co jí zbyde, bude ta ošolichaná zpráva ministerstva, kde je pod čarou v celé své kráse uvedena. Bohužel, ani tak velká a třeskutá aktivita, jakou Hašková vezementně vyvíjí, nestačila na to, aby se slovutná revolucionářka objevila jinde, než pod čarou zprávy ministerstva vnitra.