Koordinátorka Řádu národa si myslí že nacisty používané “Arbeit macht frei” je podobné jako “práce šlechtí”

Řád národa je podivnou politickou stranou již od samotných začátků. Předseda je nejvyšším představitelem sektu připomínajícího hnutí, zatímco se jednotlivé kandidátky do voleb plní nejrůznějšími pochybnými osobnostmi s vazbami na krajně pravicovou extrémistickou scénu. 

Košilatá heslíčka známá z Řádu strážců koruny a meče se přenášejí do nové partaje, která se zuby nehty snaží vyniknout jak mezi potenciálními voliči, tak mezi českými nacionalisty, pro které Josef Zickler jako hlava nejvýše pomazaná chystá výzvu o jakémsi sjednocení nacionalistické scény, jehož jednou z osobností nemá být nikdo jiný, než Jirka Černohorský.

Ashampoo_Snap_2016.07.13_03h02m54s_002_

Námluvy upečené Alešem Hemerem v dubnu tohoto roku se stávají skutečností. Jde se na to od lesa. Založil se  18. června 2016 zapsaný spolek, skrze který se Řád národa pokusí o zvýšení vlivu mezi extrémistickou scénou. Samozřejmě, oficiálně Řád národa do zapsaného spolku nezasahuje, ale pouze hlupák by věřil, že Hemerova činnost není iniciována zevnitř strany a především pro stranu jako takovou. Psychedelik z demonstrací poslouží neúspěšnému politickému subjektu k oslovení ultranacionálů, kteří by si dalších ultranacionálů nevšimli ani omylem…..alespoň tak si to politici, pokoušející se o zvýšení vlivu na Karlovarsku, představují. Je to velmi těžké. Neonacizující, stejně tak neofašistické strany, hnutí a neformální nacionalistická uskupení rostou jako houby po dešti, a pokud si chce Zicklerův spolek trošku přičichnout k více než jedné desetině procenta povolebních úspěchů, musí hledat cestu, jak vykouknout z lesa plného prohnilých stromů.

Nahnědlá a značně zapáchající ratolest známá z prostředí sociálních sítí na vratkou loď přibírá bývalého voliče Vandase a neurotického štváče, protože přehnaná gestikulace dělá zájmové skupině dobře na frustracemi sžírané dušičce. Černohorský odstupuje coby předseda z neexistujícího spolku Lucie Haškové, aby nyní, pravděpodobně s příslibem politické kariéry, okusil něco jiného, trošku více politického. Zatímco se Zicklerovo klubko nenávisti oficiálně zříká nálepky rasistů, na jednotlivých grafikách vkládaných na sociálních sítích a prostřednictvím kandidátů do voleb ukazují nacionalisté, že k rasismu nemají daleko. Viz severočeský kandidát do senátu Sieber, který se svou nenávistí k Romům netají.

Dokonce o ní vydává v počtu dvou set kusů pokleslou literaturu.  Na Severu téměř vždy mezi frustranty lákala nenávist k Romům, a proto je hvězdičkou na nebi nacionálních konzervativců holohlavý Sieber.  Inu, když se tonoucí stébla chytá, dobrý je kdokoli ochotný k pomoci. Mostecký kandidát není v oblibě v extrémismus v Řádu národa jediný. Pomineme-li Slámu hrajícího si na zastydlé puberťáky Blanických rytířů, jsou tady jednotliví představitelé krajských organizací.

Třeba taková koordinátorka Řádu národa za Pardubický kraj Markéta Reinischová Straková nejenže miluje Ortel, ale zároveň má podivné názory na hesla nacistů používaná například v koncentračních táborech. “Arbeit macht frei” tato blondýna vidí jako slovíčkaření podobné českému “Práce šlechtí”.

Ashampoo_Snap_2016.07.13_02h21m37s_001_

Až člověka mrazí v zádech nad tím, kdo všechno se nazývá politikem.  S takovým vyjadřováním je předem jasné, o jaký politický subjekt se v případě Řádu národa musí jednat, když lidé s takovými názory představují ty s vysokými vnitrostranickými funkcemi. Jako kdyby miliony umučených a popravených v nacistických koncentračních táborech nic neznamenaly.

Ashampoo_Snap_2016.07.13_04h17m08s_004_

Markéta Reinischová Straková je správkyní uzavřené krajně pravicové skupiny Brigade Mochov, jejíž název nosí také na tričku, ve kterém je na svém profilu také zvěčněna. Sepjatá pěst, nenávistný výraz v obličeji doplněný o derivát vlastenectví má facebookovým přátelům vnuknout představu správné bojovnice za ideály extrémisty. Cestou skrze jednotlivé fotografie na profilu jmenované koordinátorky Řádu národa narazíte na “skvosty” z demonstrací proti uprchlíkům i další projevy “lásky” například k neonacistické hudební kapele Sons of Bohemia.

Ashampoo_Snap_2016.07.13_04h32m50s_006_

To se to koordinuje činnost téměř neznámé politické strany, když takty dodávají v podobě not bělostné odrhovánky Hnídka, nebo neonacistické rockové hudební kapely……..