Alternativa pro Německo je ve spojení s neonacistickými identitáři

Alternativa pro Německo(AfD) vsadila na populismus, nenávist vůči multikulturalismu, hysterii vůči uprchlíkům, vyvolávání nenávisti vůči muslimům, islámu a odmítání politiky Merkelové, ze které si radikálové vytvořili středobod veškerého dalšího dění. Zatímco kancléřka vybízela k politice lidství, AfD na hraničních přechodech rozmisťovala směrové cedulky do Říšského sněmu. Dělo se tak zejména na bavorsko-saské straně, kde krajní pravice využívala postkomunistickou nedůvěru vůči všemu novému a doposud nepoznanému. 

Není divu, že si aktivit přeshraničních podporovatelů hnědé politiky všimli čeští islamofobové, kteří AfD téměř okamžitě začali považovat za vzor dalších konání. Sociální sítě se začaly plnit nejrůznějšími činy alternativců z germánie. Lidé pokyvující Martinu Konvičkovi Alternativu pro Německo ve slovech podporovali, až se k obhájcům protimerkelovského populismu přidal také samotný Konvička s Hamplem navrchu. Neúspěšným radikálům imponovala schopnost svolat velkou demonstraci, na které veřejně zaznívaly pravdy, o kterých Hampl s Konvičkou filosofovali leda tak v zapadlých hospůdkách na konci komorních setkání s dalšími rasisty v okolí.

“Noví extrémisté” z Německa neznali slitování. Dokonce europoslankyně Storchová vyzývala ke střílení do uprchlíků, což vyvolalo v radikální scéně napříč Evropou zasloužené ovace. Kvůli radikálním názorům a nejspíš také stykům s dalšími neonacistickými a ultrapravicovými spolky Hampl s Konvičkou nečekali a účastnili se jednotlivých demonstrací. Obzvláště do tranzu burcovala nejaktivnější část alternativního soukolí z Bavorska, které šéfoval potomek českých ekonomických přivandrovalců Petr Bystroň, jehož duo známé z neslavného konce Bloku proti islámu povýšilo do role nadpozemského gurua, duchovního otce právě zakládané Alternativy pro Česko 2017.

Radikálové se sčuchli s radikály, zatímco Spolkový úřad pro ochranu ústavy zcela správně monitoruje veškeré činy AfD, a dokonce němečtí poslanci uvažují o zrušení této politické strany pro blízkost s neonacistickou a silně extrémistickou scénou. Alternativa pro Německo se spojila s krajně nesnášenlivou  Patriotskou platformou(Patriotische Plattform), která není ničím jiným, než dalším neonacizujícím spolkem pro mládež sexy vypadajících identitářů, s nimiž se v Česku můžete setkat například v Generaci identity. Radikálové nabízejí staré neonacistické hodnoty obalené do nového hávu nejrůznějších anglických výrazů, s nimiž se neznalý človíček identifikuje mnohem snáze, než s hákovým křížem, nebo nacistickými popěvky starých šlágrů Hitlerovy éry.

S novým ohozem a ještě košilatějšími heslíčky přichází Alternativě pro Německo další klaka zájemců. Snem každého identitáře je očekávaný okamžik revoluce, kdy diktatura s neonacismem znovu uchvátí svět a minority znovu pocítí nadvládu bílé rasy. Samozvaní vlastenci z Alternativy pro Německo se identifikují nejen s cíli “identitářů”, ale také značná řada z nich má dvojí členství, kdy příslušník AfD je zároveň členem Patriotské platformy. Vlastenčení v takovém podání nabízí dvě tváře se dvěma polohami. V té jedné je v blízkosti krajní řešení třeba i za pomoci koncentračních táborů, zatímco v té druhé se nabízí rozklad demokracie za jejích vlastních nástrojů a zvyklostí.

O takovém spojení a kontaktech se běžný našinec nedozví, protože česká média mají jiná témata, o která projevují zájem. Přitom AfD se zcela jasně radikalizuje a svou nenávist přenáší ještě dále, když vlivná část AfD požaduje vyzbrojování a vytváření svých vlastních ozbrojených bojůvek, se kterými by se bojovalo například vůči uprchlíkům. To je velmi nebezpečné a mohlo by to vyvolat velké komplikace nejen v Německu, ale také v okolním regionu, do kterého Česko bezpochyby patří. Se spojováním AfD s Patriotskou platformou nesouhlasí například sasko-anhaltská část Alternativy pro Německo, která nechce, aby AfD bylo spojováno se spolkem neonacistů, protože díky nim by mohlo dojít ke konečnému zákazu partaje.

Jen pro připomenutí, člen bádensko-württemberské AfD Wolfgang Gedeon koketoval s antisemitismem, zatímco šéf celé AfD byl zachycen na fotografii v nacistické uniformě. Aby toho nebylo málo, podle informací německého zpravodajského webu BR24 samotný Bystroň v Mnichově vystoupil na  akci pořádané krajně pravicovými extrémisty. S krajně pravicovým Rickym W. údajně také Bystroň na Facebooku vedl diskusi namířenou proti uprchlíkům, ve které se vší vážností hovořil o zabíjení migrantů v Mnichově ve venkovních bazénech za pomoci elektrické energie nebo Cyklonu B, přesně tak, jak se za Hitlera zabíjeli Židé v nacistických koncentračních táborech.

To je naprosto ohavné a ukazuje to pravou tvář Alternativy pro Německo, podle které vznikají deriváty v Česku. Možná by se domácí média měla konečně zajímat o to, co skutečně AfD je a z čeho se opravdu skládá. Blízkost neonacismu a starých hodnot je cítit na sto honů daleko.