V Americe vrah zmasakroval víc jak padesátku lidí a islamofobové bájeslovně perlí

Média se opět předhánějí a bez jakéhokoli ověření informací posílají do světa polovičaté zprávy vytvářející z homofoba typického islamistu ochotného vyvraždit osazenstvo nočního klubu. Policie vyšetřuje, ale novináři mají předem jasno o povaze nebezpečného masového vraha, jehož tatínek je afghánského původu.

Jednou provždy se jedná o teroristu, notabene islamistu majícího v oblibě každodenní četbu Koránu. K dokonalému podobenství v představách jednotlivých čtenářů chybí pás s výbušninami doplněný o košilaté zvolání “Aláhu Akbar” poblíž černého sukna, které si západní média zvykla vnímat jako prapor islámu. Předsudky vykreslují neexistující realitu přímo v představách jednotlivých zájemců. V průměrném radikálovi se rychlostí blesku vytěsňují báchorky o nesnášení homosexuálů a vtipy o homokládách jsou nahrazovány říkánkami o muslimských teroristech, s nimiž se facebookoví kecalové každý den straší navzájem.

Ashampoo_Snap_2016.06.12_23h04m53s_008_
Blesk rovnou útočníka bez důkazů otnačuje islamistou

Své k celé nešťastné události za oceánem řeknou čecháčkovští islamofobové z blízkosti Hampla, Konvičky, Volfové, nebo některého z dalších zhýralců lidské morálky. Vytasí s nejrůznějšími svědectvími, nad kterými si průměrný radikál bude moci mastit dušičku jedna báseň. Extrémistická scéna nestojí o fakta, ale o informace, které chce slyšet a jednotliví představitelé hnědých luhů a hájů vyslechnou přání svých oveček. Možná se dočkáme některé z demonstrací, i když k nešťastnému masovému vraždění došlo několik tisíc kilometrů daleko, kdesi v “nechutné” Americe, kterou by nejeden český nacionalista poslal nejradši na dno Mariánského příkopu.

Extrémistům, médiím, dokonce ani některým politikům nejde o 53 mrtvých a další padesátku zraněných hostů gay klubu. Skrze tyto obětí dochází k přetřásání předsudků, ve světle kterých není vůbec důležité, na co policie v nadcházejících hodinách a dnech narazí. Jméno útočníka, jež byl následně po tříhodinovém policejním vyjednání muži zákona zastřelen v prostorách svého řádění, je dostatečně arabské, a tak si uprostřed Evropy své nasadí také notoricky známá krajně pravicová FTV Prima, jež zprávičku o řádícím islamistovi podá divákovi hned zatepla rovnou na začátku celého zpravodajství. Nechybět nebudou ani čeští bezpečnostní experti blízcí Úsvitu, nebo Národní demokracii. Pro ně má primácká produkce poslední měsíce totiž nebývalou slabost.

Ashampoo_Snap_2016.06.12_23h56m05s_009_
V těchto titulcích nejspíš redakce věštila z koule a tak se rovnou předjímá, že Islámský stát vraždil v americkém Orlandu….tím věštcem je redakce TV Nova

Vrah více jak padesátky lidí, Omar Mateen, byl Američanem jako poleno. Narodil se v New Yorku, žil 176 kilometrů od Orlanda v St. Port Lucie a je na tom z pohledu nacionalismu stejně jako Martin Konvička, Tomio Okamura nebo jakýkoli jiný potomek naturalizovaného cizince v Česku. Nikdo nemůže za své rodiče, a tak ani Mateen nesmí ideologicky pykat za tatínkův původ v dalekém Afghanistánu, o kterém našinec neví zhola vůbec nic. Mateena bývalá manželka o svém expartnerovi hovořila jako o násilníkovi se sklony k afektu.

Podle slov střelcova otce nemá čin vůbec nic společného s náboženstvím. Prostě mladý synek byl problémovým a k smrti nesnášel homosexuály, které na ulici vídal líbat se, vodit za ruku nebo se navzájem osahávat. I když nikdo netuší, co se mohlo skrývat za motivem celého činu, je možné, že se jedná pouze o zločin z nenávisti, a nikoli o terorismus s náboženskými vazbami na wahhábské fanatiky z rodné země svého otce. Nahromaděná nenávist může být jednoduchým spouštěčem, kdy po nahromaděném vzteku stačí malá záminka a malér je na světě. Snadno získané střelivo se zbraněmi a výbušninou napomohly k drastickému činu v podniku, ve kterém v osudném okamžiku bylo na 320 hostů. Řádění začalo ve dvě ráno místního času a pokračovalo další tři hodiny zadržováním rukojmích. Po přestřelce s devíti policisty došlo k osvobození nejméně 30 lidí, načež Omar Mateen přišel následně o život.

Ashampoo_Snap_2016.06.13_00h26m34s_011_

FBI v USA od 11. září 2001 často jedná předsudečně a zbytečně kontroluje americké spoluobčany na základě etnického původu. Proto také není divu, že Omar Mateen byl mezi vyšetřovanými. Agenti při zjišťování a prošetřování v letech 2013 a 2014 nezjistili nic podezřelého. Jakákoli potvrzení v médiích o tom, že střelec a útočník byl ve spojení s islamisty, jsou faktograficky nepodložená a jedná se pouze o výmysly, nikoli však pádné důkazy. To, že se někdo údajně hlásí k teroristům, to ještě neznamená, že teroristou ve službách  teroristického uskupení ve skutečnosti je. Zatím, jak se zdá, média chtějí v celém příběhu vidět svou vizi a nikoli realitu, jež může být o něčem naprosto jiném a méně brakově bulvárním.

Než policie celou věc náležitě prošetří, měla by být média obezřetnější, protože důležitá jsou fakta a nikoli domněnky, se kterými se pouze šlape po památce zraněných a zabitých.