TOP 09 by neměla ústy svých zákonodárců “opisovat” z plánů Bloku proti islámu

Blok proti islámu sice zanikl jako pára nad sluncem, ale jeho názorové derivace se nacházejí v nejrůznějších parlamentních i mimoparlamentních politických stranách a hnutích. S přibližujícími se krajskými volbami zůstávají lidská práva loutkou v moci snů po úspěchu. Kdo jiný by měl obhajovat českou kulturu, když ne mediálně známá tvář z plakátů.

Takříkajíc lovnou zvěří číslo jedna zůstávají muslimové, islám a multikulturalismus obecně. Útoky vůči romským spoluobčanům jsou pasé, Dělnická strana sociální spravedlnosti se slučuje na severu s bývalým Paroubkovým počinem, a tak se zahajuje útok vůči něčemu, s čím nemá majoritní veřejnost prakticky žádnou zkušenost. Islamofobie je polem neoraným, na kterém si politik může hrát jako děcko na pískovém hřišti. Občas převezme hoaxy ze zahraničí, potom zaloví v krajně pravicové scéně, aby následně hlásal lidovou pravdu, na kterou slyší nevzdělaná a velmi jednoduše ovladatelná majoritní společnost.

Někdy islamofobní pnutí nabízí tragikomické situace, kdy politická strana zvolí ochranu občanských práv, aby následně poslankyně za stejný politický subjekt bez obtíží vytvářela svůj Blok proti islámu uvnitř prodemokraticky tvářící se partaje. Typickým příkladem by mohla být poslankyně Nováková, která chce zuby nehty bránit islámu ve školách. Za takovou snahu český nacionál, neofašista, nebo islamofob zatleská vestoje. Svobodomyslnost topkařů, jak se zdá, nabírá jiné obrátky, než jsme původně čekali. Svoboda se nenabízí směrem k lidskosti, lidským právům, skutečným hodnotám vlastenectví, ale k extrémistickému myšlení, které možná není až tak moc na obtíž.

Zřejmě se Nina Nováková dočetla v některém z úsvitářsko-blokařském plátku cosi o hrozbě výuky islámu na školách. Ústředí muslimských nabízí vzdělávacím institucím exkurze v mešitách a dalších zařízeních spjatých s islámem. To je přeci sakra dostatečně pádný důvod k nějaké islamofobii útočíci direktem na základní lidská práva každého z nás. Konzervativní politici si myslí, že české děti mají zůstat hloupé, totálně nevzdělané, protože úzkoprofilové znalosti účelového vlastenectví si nežádají, aby veřejnost poznala něco menšinového. Muslimové v současnosti nemohou na školách vyučovat, a kdyby došlo k registraci tzv. druhého stupně Ústředí muslimských obcí, stejně by imámové nebyli schopni v rámci početního stavu zahájit výuku islámu na školách. Ta by byla možná jen na soukromých specializovaných vzdělávacích institucích……..výuka islámu, stejně jako výuka křesťanství není nic proti ničemu. Islám je podobně jako křesťanství a judaismus součástí evropského dědictví a evropské kultury.

Na to by neměla topácká zákonodárkyně Nováková zapomínat především. Případné novelizace nedávno přijatého školského zákona nemohou být holí na občanské svobody. “Experty” na protiústavní zákonodárství jsou úsvitářští exspojenci Bloku proti islámu. TOP 09 by neměla ústy svých zákonodárců opisovat z Bloku proti islámu. Je smutné a z pohledu černého humoru tragikomicky zábavné, jak se populismus zažírá do kostí českého politického života. Nina Nováková pro deník Právo ke svému plánu bojovat vůči islámu na školách uvedla:

V novele nahlas říkáme, že na našich školách si mají žáci osvojit základní kulturní evropské hodnoty a tradice. A ty stojí na humanismu, který pramení z antiky a žido-křesťanské kultury

Zábavné na výše uvedeném komentáři je už samotný slovosled naprosto odpovídající myšlení průměrně nevzdělaného ultranacionalisty. Školy dostávají nástřik “našich škol” a ze základních kulturních evropských hodnot a tradic vypadává islám……….ve skutečnosti, kdyby nebylo islámu, Evropa by kulhala o trochu víc a její vývoj by byl o poznání delší. Stačí se podívat na Španělsko a Portugalsko……nebo poslankyně Nováková nepovažuje tyto dva jihoevropské státy za součást evropské kultury? Zábavné jsou také úvahy, odkud, nebo z čeho pramení humanismus. Nina Nováková používá v ideovém slova smyslu stejnou rétoriku jako krajně pravicová islamofobní fanatička Jana Volfová.

Z historického exkurzu je krásně vidět, jak se evropská kultura chovala například v období křižáckých výprav. Když byl místním křesťanským panovníkem v křižáckém státě popraven posel vyslaný do Bossy poblíž Damašku, 3 000 mužů se vydalo pomstít jeho smrt. Plenilo se z obecních pokladen křesťanského království. Majetky civilistů zůstaly netknuté. Muslimský vladař svým vojákům vydal rozkaz “aby šetřili ženy, děti, starce a nebořili jejich domy “. Když křižáci dobyli v roce 1096 Maarat an-Numan, vraždění a plenění pokračovalo tři dny. Evropští křižáci povraždili na více než sto tisíc civilistů. V křižáckých válkách muslimové byli často mnohonásobně humanističtější, než křesťané, kteří v rámci náboženského fanatismu vraždili ženy, starce i děti.

Humanismus, tedy upřednostňování lidského života nadevšechny hodnoty, je v islámu zastoupen mnohem dříve, než v evropské kultuře. Evropský humanismus  vznikl někdy v průběhu 12. století. Česká kulturní identita stojí na antice, křesťanství, judaismu a islámu. V našem státě žije mnoho kultur a je to správné. Proto předvolební slovíčkaření TOP 09: “Chceme být světu otevření, ne však multikulturní. Musíme si být vědomi naší vlastní identity stojící na bohatém duchovním odkazu antiky, křesťanství a humanismu” je naprosto mimo mísu. Politici, zejména jejich strany a hnutí by se měly konečně poučit a veškeré extrémistické názory by zákonodárci měli zahodit do odpadkového koše.