Řád národa s přeběhlíky z ANO a rasisty z Mostu zkouší politiku na severu Čech

Řád strážců koruny a meče před zahájením politické činnosti a přeměny na Řád národa požadoval v květnu roku 2014 na ministerstvu kultury registraci do podobenství nové církve. Lidé hlásící se ke svobodnému zednářství i katolictví zároveň využívali sektářství i hábitů k propagaci extrémismu nacionálního konzervativismu. Již tenkrát před mnoha lety Josef Zickler jako velekněz provozoval na Karlovarsku jednu z modliteben, ve které se příznivci scházeli k jednotlivým modlitbám i plánům na propagaci extrémismu na severu Čech.

Pod “patronátem Ruské federace” z budovy patřící ruské ambasádě se novodobí extrémisté v roce 2015 pokoušeli o štěstí na politické scéně tentokrát v trikotu politického hnutí Řád národa. Černé hábity připomínající sektu podivných rozměrů vystřídal oblek následovaný slušivou kravatou. Řád strážců koruny a meče se objevuje od tohoto okamžiku pouze na soukromých fotografiích, ve kterých se bez obtíží využívají děti jako budoucí naděj nového nacionalismu. Klubové barvy doprovázené černým hábitem i zlatavým křižem přinášejí novou lásku k Putinovi a jeho diktatuře.

Ashampoo_Snap_2016.06.11_18h39m44s_001_

Takové politické zaměření se s povděkem setkává v Karlových Varech, ve kterých Josef Zikler v Moskevské ulici poznal před lety svou drahou choť. Karlovarská politická mapa se po krátké době těsně před krajskými volbami přepisuje do podobenství nové koalice. Místo hnutí ANO, se do popředí dostává zmiňovaný Řád národa, do jehož “služeb” vstoupil radní Pavel Andrejkiv i zastupitel Jan Bárta, kterého 31. května 2016 uchvátil především vztah Řádu národa k Evropské unii.

Protibruselský etos je možná pro někoho sexy, ale politik zvolený do zastupitelstva za Babišův politicko-podnikatelský záměr by měl vnímat něco jiného, než jen prvoplánovité nenávidění vůči jednotné evropské politice, jež je na obtíž především Kremlu, kterému Zicklerův tým jde svými názory na ruku. Pavel Andrejkiv do Řádu národa vstoupil hlavně kvůli chybějícímu odbornému zázemí, které jako nezařazený na krarlovarské radnici postrádal. Jako kdyby bývalí sektáři nabízeli v oblasti sociální politiky něco speciálnějšího, než politický mandát, který Andrejkiv v minulých volbách od místních občanů získal.

Kromě těchto dvou pánů se do Řádu národa z ANO přesunul další zastupitel Vladimír Kvasnička. Plány Zicklerovi lidé měli velké. Skrze Bártu chtěli ovládnout karlovarský klub Volní. Doslova lusknutím prstů se do vedení města kromě koalice KOA, ČSSD a KDU-ČSL dostávají radikálové s láskou ke všemu ruskému. Bártův pobyt v trikotu Řádu národa nevydržel příliš dlouho. Po týdnu 7. června 2016 karlovarský zastupitel posílá Zicklerovi dopis o vystoupení z politického hnutí. Údajně si nezařazený  politik neuvědomoval díky striktním pravidlům Řádu národa, jaké následky přestup přináší. Od 10. června 2016 se Bárta stává opět členem místního politického klubu Volní. Josef Zickler údajně po Bártovi požadoval odstoupení z postů, které místní politik získal ještě pod vlajkou ANO 2011. To se zastupiteli nelíbilo, a tak raději stranickou průkazku vyměnil za nestranické barvy na místní radnici.

Ashampoo_Snap_2016.06.11_20h13m24s_002_

Přesto všechno Josef Zickler využívá situace a setkává se s karlovarským primátorem Petrem Kulhánkem, se kterým předseda Řádu národa diskutoval o vstupu části členů klubu Volní do politického hnutí Řád národa, který chce svým novým členům zajistit především odborný servis. Nikým nezvolení se díky přeběhlíkům dostávají do čela veřejných institucí, i když oficiálně Řád národa není součástí karlovarské koalice, zatímco někteří jeho členové součástí koalice zůstávají. Na světlo světa přichází slovíčkaření, ve kterém se našinec těžko vyzná. To je velmi nebezpečné a demokracie by díky takovým událostem mohla dostat na solár. Proruští radikálové se mohou v rámci předvolebního boje přihlásit k proruským hodnotám, zatímco ruská ambasáda může bez obav skrze jednotlivé zastupitele přispívat k rozšiřování krajní pravice v Česku.

V severních Čechách Řád národa zkouší štěstí v senátních volbách, kdy do svých řad přijímá místního kontroverzního podnikatele Jiřího Maria Siebera. Za Most by měl fanoušek extrémismu bojovat proti Aleně Dernerové ze Severočechů a Jiřímu Šlégrovi z ČSSD. Zickler holohlavce oslovil a ten nabídku mile rád přijmul. Kdo jiný by měl mít zájem, když ne rasista usilující o slovní útoky vůči Romům.

Ashampoo_Snap_2016.06.11_21h20m36s_004_

Ashampoo_Snap_2016.06.14_16h02m46s_001_

Ashampoo_Snap_2016.06.14_16h21m01s_002_

Sieber by chtěl být dalším Čunkem, a proto využívá jako první představený kandidát do senátních voleb šance nabízené Josefem Zicklerem. Islamofobní a protiuprchlická slina získává díky Řádu národa další zastoupení tentokrát na senátní úrovni, do které by postarší radikál chtěl zavítat.

Ashampoo_Snap_2016.06.11_21h24m15s_005_

Šabatová s Dienstbierem jsou díky senátnímu kandidátovi předními nepřáteli jinak celkem neznámého politického subjektu. Na taková tón by mohli slyšet místní neonacisté, neofašisté, nebo zatracenci místních Odinových vojáků. Přesně takové skupině obyvatel je určena Sieberova anabáze na politiku. Jiří Maria Sieber je kromě senátní volební kampaně také předsedou Řádu národa Ústeckého kraje. Už to samo o sobě cosi napovídá a říká jakou politiku Zicklerovi lidé bez ohledu na blížící se volby prosazuje.

Ashampoo_Snap_2016.06.11_21h59m22s_008_

Lidé oslavující svátek Ruska přicházející na pozvání velvyslance touží po úspěchu na české politické scéně. To je opravdu zajímavé.  Tajné sluzby by měly přinejmenším zbystřit nad činností Řádu národa, protože jeho aktivity mohou skutečně podporou extrémismu ohrozit demokracii v České republice.