Machovi Svobodní obživují druhorepublikovou nenávist okořeněnou o ekonomický kolaps

Svobodní Petra Macha jsou v rámci UKIPu rohožkou Nigela Farage, zatímco doma nemají problém zastávat role bořičů Evropské unie. Na sociálních sítích si jako zelenkavé parte vyvěsí hlášku o Czexitu, jako kdyby chtěli Svobodní odchodem z Bruselu zakončit dlouholeté volání po ekonomické devastaci České republiky. Petr Mach vydělal díky sázce na kroku populistů, a tak podobný recept, ovšem bez tučné výhry na sázence, nabízí svým spoluobčanům.

Neschopní patlalové bez scénáře určujícího co bude poté, používají protievropské nálady jako další trumf v rukávu, zatímco se snaží ignorovat ekonomické potíže vyvolené na Ostrovech slovíčkařeními po Brexitu. S tužbami po konci společné cesty za budoucností přichází stará dobrá nenávist odsuzující všechno, co není čistě myšlenkovitě hnědé. Před několika lety Mach odhodil náckovskou trikoloru, aby ji na pár okamžiků nahradil kritikou české vlády, Bruselu a zahraniční politiky. Odhozením Matějky pryč ze strany Mach doufal, že získá větší část obyvatelstva, než přímočarou podporou xenofobních nálad, ke kterým v zatáčkách slov a úskočných větách při rozhovorech vybízel.

Ashampoo_Snap_2016.06.30_17h43m32s_004_

Nyní, když se společnost opět stává více populistickou a extrémismu nakloněnou, přichází na pořad dnů další kantáta na radikalismus, ve kterém jako sláma z bot čouhá účelovost libertariánství, k jehož propagaci se Petr Mach hlásí. Matějka přichází do strany a vrcholnou politikou není nic jiného, než propagace krajně pravicových ideií, ke kterým skvěle poslouží na Středočeském kraji například Luboš Zálom. Svobodní občané roku 2016 musí posloužit čekému nacionalismu, se kterým přichází vnitrostranická doktrína islamofobie, na kterou naskočí kdejaký jouda v okolí.

Ashampoo_Snap_2016.06.30_18h06m26s_001_

 

Kde jsou ty časy, kdy ještě před dvěma lety Svobodní občané na sociálních sítích vykřikovali, že jsou pro svobodu každého člověka, a že každý má právo oblékat si co chce, natož věřit v jakékoli náboženství, ve které chce. Štvát proti neznámému příslušníkovi vzdálené víry je snažší, než vymýšlet nějaké konstruktivní řešení. Někteří kandidáti usilující o vysoké posty na krajských úřadech se vyjadřují jako antisemité z konce druhé republiky, kdy Žid byl nazýván ohrožením republiky. Jenom v rámci modernizace krajně pravicové scény jsou Židé nahrazeni muslimem, jinak zbytek komunikace zůstává na chlup stejný.

Třeba takový kandidát na středočeského hejtmana Luboš Zálom v mnoha svých veřejných vyjádřeních útočí na muslimy, protože každý, kdo věří v islám je automaticky pokládaný za teroristu. Za tímto účelem kandidát Svobodných občanů podpořil Samkovou, když před budovou turecké ambasády v Praze promluvil skze megafon.

Ashampoo_Snap_2016.06.13_12h06m03s_007_

Přítomní fanatici, z nichž mnozí pocházeli z Bartošovy strany, by.li zajisté nadmíru potěšeni slovními průjmy přítomných mluvčích. Zvláště, pokud mezi nimi byl zástupce další extrémistické ratolesti na politickém nebi. Tím Svobodní občané Petra Macha dokazují, že jim nejde a nikdy nešlo o svobodu jedince, ale o propagaci režimu diktatury, ve které lidé mohou dělat jenom to, co jim straníci povolí.

.Jen se podívejte na facebookovou stránku Petra Macha, kterého vykolejilo rozhodnutí Ústavního soudu, jež rozhodl, že homosexuální páry sezdané v registrovaném partnerství mají právo na adopci dětí.

Ashampoo_Snap_2016.06.30_18h10m00s_002_

I když se ve slovech vrchního populisty objevují děti, vůbec o ně nejde. Do popředí vystupuje fetiš krajní pravice volající po rodině tatínka a maminky. Opět se zapomíná na osobní svobodu, právo dítěte na to mít někoho, kdo by jej měl rád. Strana má nalajnovanou osnovu přesně podle zátoky hnedého přílivu a podle něj nemohou žít nedospělci z dětských domovů šťastný život v milující rodině. Kromě islamofobie je součástí stranického klimatu volání po homofobii. Takovým přístupem udělá předseda radost svým mnoha příznivcům, jež čas od času s klerofašistickým D. O. S. T. e. m. demonstrují proti homoserxuálům před sochou svatého Václava.

Strana svobodných občanů obživuje nenávist z druhé republiky, zatímco do trpké polévky přidává některé modernější ingredience volající po bohatším životě osamění. Britové by Machovi mohli vyprávět, jak to s tím bohatším stavem vypadá. Svobodní v rámci Czexitu chtějí strhnout republiku do ekonomického stavu hluboko před rokem 1989, kdy životní úroveň ani omylem nedosahovala současných hodnot. Zjevně nikdo Machovi ani jeho přisluhovačům neřekl, že homosexualita není deviací. Homosexualita je naprosto normální a Svobodní svým přístupem ukazují svou neochotu přijímat svět takový jaký je. Bývalí Klausovi mazánci oslavující profesorovy narozeniny by radši stavěli své vlastní Potěmkinovské vesničky, ve kterých by se cítili svobodně a nad věcí, protože dravý svět bez záruk ochrany minorit volá…….

Když se najde příležitost a předpoklad ke krajně pravicovému úspěchu, je čas na referenda, jinak je vůle lidu něčím naprosto zbytečným a bezvýznamným. Referendum o Brexitu hraje do karet krajní pravice, a proto vůle více jak tří milionů podpisů na petici pozbývá důležitosti………..

Ashampoo_Snap_2016.06.27_14h19m56s_001_

Machův cit pro demokracii a důležitost názorů potenciálních voličů je zvláštní. Ale takový je přístup radikálů. Počítají jenom ty, kdo jim vychází vstříct, protože ostatní jen tak jednoduše radikálům na lep nesednou. S blížícími se volbami budou nejspíš přicházet  další fetiše extrémistů, kterým Svobodní občané dají volný průchod. Klon islamofobně – nacionalistické strany bude chtít vyhrát a udělá pro vítězství všechno.