Stačila pochvala na Youtube a z Černohorského je pseudorevolucionář českých rasistů

Česká extrémistická scéna je plná afektovaných psychedeliků, jež za pomoci překotné mluvy a teatrálních gest zkoušejí přesvědčit posluchače o své vlastní neochvějné pravdě. Jedním z nich je naštvaný Moravák z Brna, Jiří Černohorský. Kdo by tohoto podporovatele Sládka, Čechoslovakismu a Pavla Matějky neznal. Během demonstrací Adama B. Bartoše a Lucie Haškové díky svému hysterickému zápalu dostává nadstandartní prostor, kdy ve stále stejném tričku chrlí jednu extrémistickou pravdu za druhou. Při retrospektivním pohledu je radikál ve středních letech komicky zábavný.

Zřejmě se chová stejně jako Miloš Zeman, který s otočkou na podpadku dokáže v rámci populismu lidem tvrdit, že nebe je žluté, a nikoli modré. Jiří Černohorský je dalším z řady facebookových mudrců, jež díky internetu a účasti na demonstraci Tomáše Vandase odhalili cestičky ke svému uplatnění. Konečně neznámý dělník ze stavby dokáže díky extrémismu nahradit vnitřní nesoulad s tím, kým je a co v životě dokázal. V tričku Patriotů, kšiltovkou naraženou do čela a komickým hlasem udělá moravský dělník radost mnoha českým nacionálům, jež bez rozmyslu začnou do okolí pokřikovat košilatá hesla “Čechy Čechům” a nikoli Moravu Moravanům, jak by se na rodáka z Brna slušelo.

Dvaceti sedmiletá, tehdy těhotná dcera, tatínkovy aktivity jistě velmi ráda ocení. Kdo jiný by ji v dospělém věku ochraňoval, když ne zrovna tatínek s megafonem v ruce. Jirka z Moravy díky nejmenované kamarádce z z rodného města na demonstraci DSSS rozklíčoval, že se v českém prostředí vyskytuje nebezpečí, proti kterému je třeba povstat. Slovíčkaření Tomáše Vandase je určené pro jednoduché lidi s jednoduchým myšlením. Není proto divu, že se na nahozenou udici chytil zrovna jmenovaný Jiří Černohorský. Čtyřicátník se nacházel podle svých slov v těžké rodinné situaci, a proto vytvořil své neoficiální hnutí “Čest, Svoboda, Respekt”, se kterým jako principál podivného šapitó objíždí za pomoci svých účelových přátel kouty republiky.

Ashampoo_Snap_2016.05.07_16h04m12s_009_

Černohorský nejprve založil facebookovou stránku, ale na ní lidé nemohli podle radikálova uvážení náležitě komentovat, a tak opět zasáhla neznámá kamarádka se styky na DSSS a poradila extrémistickému začátečníkovi, aby založil facebookovou skupinu. Sám o sobě před mnoha měsíci sice tvrdil, že nechce kandidovat a vstupovat do politiky, ale dnes, v roce 2016 své mínění zřejmě totálně změnil, když jednal se zástupci krajně pravicového Řádu národa, jež před několika dny díky přeběhlíkovi z Úsvitu získal punc parlamentního politického hnutí.

Vzpomínaná demonstrace prokládaná výroky “šéfa holohlavců” sblížila neznámého Jirku z Moravy se “sluníčkáři”, jež kousek opodál protestovali proti extrémistům s transparenty “Praotec Čech byl také uprchlík; Fašisty a nácky tu nechceme, uprchlíky vítáme“……..bývalý volič Miroslava Sládka a jeho současný obdivovatel s takovým názorem nesouhlasil, protože národ a nacionální šovinismus je součástí smýšlení “lidových buditelů hnědého střiku”. Na demonstraci byla přítomná Česká televize, jež Černohorského psychedelické vystoupení proti antifašistům zaznamenala a večer ve zprávách odvysílala. Mindráky sžíraný radikál v ten moment pochopil, že když bude přestřelovat a excentricky gestikulovat, dostane požadovanou pozornost médií, díky které se může stát malinkatou hvězdičkou mezi těmi Tomáši Vandasy, nebo Miroslavy Sládky a mnoha dalšími. Některý z radikálů video z ČT stáhnul a nasdílel na youtube, kde afektovaný výkon psychedelika získal mnoho shlédnutí.

černohorsky_Matejny
Jiří Černohorský s neonacistou Matějným

Videozáznam na nejznámějším videoserveru nasdílely hned dvě radikální skupiny: Welcome To Reality a Imigranty v České republice nechceme. Dokonce admini těchto braků českého internetu hledali Černohorského, aby z něj, dokud je ještě železo žhavé, dostali pár dodatečných slov. Konečně na těchto videokanálech byly komentáře nazývající Černohorského “debilem” v opozici, kdežto slovíčkaření označující Jirku z Moravy za hrdinu, dobrého prezidenta, nebo premiéra dostávaly na převaze. Stačilo obyčejné video z ČT, komentáře rasistů, fašistů, neonacistů a zmiňovaný stavební dělník ucítil ve svých žilách zlatou mízu, jež do nebohého těla přinesla novou energii.

Ashampoo_Snap_2016.05.07_15h42m40s_007_
5. břazna 2016 Černohorský na demonstraci DSSS proti ČT

Sen Jiřího Černohorského o statisícové demonstraci a vůdci nové revoluce v oparu vratké slávy získal najednou reálnější obrysy………od této chvíle “moravský hrdina” nemusí až tak moc spoléhat na zednické práce a může se podobně jako kuchařka Lucie Hašková věnovat něčemu, co vynese víc, než jen lahváč na dobrou noc. Ženy se v blízkosti Černohorského rozplakají, roztřesou a sotva udrží kolena nad chodníkem……..psychedelik objevil svůj dar, jehož ohavností okrášlí takřka každé shromáždění antisemity Adama B. Bartoše.

Jirka Černohorský si velmi dobře uvědomuje, že bez světa virtuality a pomyslných osmi tisíc účtů na sociálních sítích není vůbec nic. Kdyby Facebook vypnul své služby pro Česko, Jirka Černohorský by se musel vrátit zpátky na Moravu, protože by chyběl hypotetický dav hypotetických fanatiků plácajících svého idola po zádech za skvělou ochranu všeho českého.

Ashampoo_Snap_2016.03.08_12h54m22s_006_
Jiří Černohorský, Lucie Hašková a Adam B. Bartoš

K pronikání do hlubších vrstev českého nacionalismu a neofašismu napomáhají jednotlivé demonstrace, na kterých se mužík v patriotickém trikotu setkává například s Klárou Fűrstovou a mnoha dalšími. Od demonstrace na Vyšehradě se Jirka Černohorský rozhodl pro svou road show, kdy po přepepřeném vystoupení začne přítomným rozdádat letáky s extrémistickou tématikou, vyzývat “k boji” a sjednocení české extrémistické scény, v jejímž čele zcela jistě jako nějaký perverzní národní buditel chtěl Černohorský zůstat. Ve vývoji snah zmiňovaného Moravana je vidět doslova učebnicový příklad vývoje podporovatele Sládka i Tomáše Vandase………..stačí impuls, pár slov o tom, že je hrdina a najednou tu máme účelového radikála, jež obsah svých vyprávění a skutků upraví podle dané situace.

Viz. názory na Miloše Zemana, kterého ještě před několika roky nenáviděl a považoval za špatného člověka.

Ashampoo_Snap_2016.05.07_16h34m40s_011_

Zeman je vítaným, pokud to politicko-“kariérně” vyhovuje. Kdyby Černohorský pokračoval ve své tónině z roku 2013, zcela jistě by jeho fanoušci nebyli tak nadšení a nevykřikovali by na sociálních sítích oslavná hesla na svého gurua v boji. Úspěch radikalismu si žádá chovat se bez páteře a ohýbat se, když je to třeba. Vždy se najde dostatečně početné obecenstvo, které divadlo přijme s povděkem, protože lidé jako je Jiří Černohorský přinášejí viníky chyb a špatného stavu, za který si ve skutečnosti mohou samotní nacionálové křepčící s vlajkou po boku neofašistů, neonacistů a nacionálních bolševiků.

Dalším příkladem by mohla být změna názorů na Sládka, jehož od devadesátých let dvacátého století Jiří Černohorský kvitoval s povděkem, a dokonce ho volil ve volbách do poslanecké sněmovny. Ještě před několika týdny na demonstracích děkoval Sládkovi za to, jak udatným je člověkem a obhajuje všechno české, aby následně na profilu člena obnovené Sládkovy partaje svého gurua odmítl………

Ashampoo_Snap_2016.05.07_17h16m17s_014_

K totálnímu zvratu postačila aféra, kdy Řezníčková z bývalého spolku Holešovské výzvy měla na Sládkově sjednocovacím večírku cosi nelichotivého prohlásit o Lucii Haškové, jejím dítěti, Černohorském a údajně také Adamu B. Bartošovi. To samo ukazuje na povrchní vnímání “vlastenectví”, kdy v popředí nestojí mýtické Česko s českým národem, ale na nejvyšším piedestálu postávají spřátelené skupinky lidí, jež jsou vlastenci, pokud se dotyční bratříčkují s těmi, které Černohorský s Bartošem a Haškovou považují za přátele a neskonalé vlastence. Samozřejmě, nikomu v tomto tandemu o žádné vlastenectví nejde. Stejně je na tom Sládek, který pouze využívá příležitosti k zaplacení svých milionových dluhů a Řezníčková se zase na jednoduché vlně pokouší o resuscitaci svých bývalých extrémistických snah.

Černohorský je fanatický štváč odpírající svobodu, respekt i čest ostatním. Už proto by takový člověk měl zůstat na svém startovním bodu, protože společnosti nic nepřináší. Naštěstí, všechna ta klaka v extrémistickém spektru představuje nicotnou část, ve které se no name objekty pokoušejí o malé zviditelnění, a to i formou bezpáteřních akcí a reakcí, jež nikdy nedosáhnou svého uplatnění.