Sládek skrze “Velkou dohodu” zkouší ovládnout extrémistickou scénu v Česku

Sládek má velké dluhy. To je možná důvod, proč se pokouší prorazit na neonacistické, neofašistické a vůbec rádoby národovecké scéně. S demonstracemi, na kterých promlouvá, přichází aktivní účast na poli pseudosjednotitele, kdy by se měli všichni extrémisté spojit, protože volby se blíží a zdárný výsledek je možné dosáhnout pouze ve společném šiku. Inu, najít pro sebe ve sněti tolika extrémistických spolků, sdružení a stran malý kousek místečka pro život,  je velmi těžké. A proto se musí pohladit radikálova mysl nápady, s nimiž mnozí přicházeli již v nechvalně známých devadesátkách minulého století.

Šedí prolezlý mužík s trvalým bydlištěm údajně na brněnské radnici “obnovil” svou politickou stranu, aby následně s přízviskem roku 2016 společně s Pavlem Matějkou zahrál kantátu na tzv. Velkou dohodu, ve jménu které novodobí Republikáni půjdou kupředu, protože na společné kandidátce pod velením Sládka zkusí cestu na radnice, nebo obecní zastupitelství, ze kterých by rasisté, neonacisté, neofašisté, islamofobové a čeští nacionalisté zahájili pomyslný útok na Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky.

Ashampoo_Snap_2016.05.09_04h20m08s_050_
Pavel Matějka s Miroslavem Sládkem na vzpomínané Velké dohodě

Nápad je to smělý. Pan Sládek nemá co ztratit. Chce-li zaplatit své údajné milionové dluhy, musí chtě nechtě v rozjetém vlaku uspět. Matějka se nedávno na sociálních sítích nechal slyšet, že také nemá dostatek peněz a požadoval od lidí příspěvek. V tomto úhlu pohledu si jsou oba dva velmi podobní. Klíčovým bodem staronového šéfa Republikánů jsou hry na něco velkého, velkolepého, nemajícího doposud obdoby. Proto se společné prohlášení zavazující ke společným krokům a společné kandidatuře ve volbách nejmenuje jinak, než Velká dohoda. Miroslav Sládek velmi dobře ví, jak zahrát na přecitlivělou dušičku přítomných. Stačí zorganizovat setkání, na kterém vystoupí vybraní lidé a dobrý kauf je v rukávu.

Jedna taková schůzka se uskutečnila 4. května 2016 v kancelářských prostorách na Václavském náměstí, kde se část nacionálů upsala rádoby ke společným cílům. Přítomní si myslí, že je několik vteřin po dvanácté, a proto k prosazení rasismu, islamofobie, homofobie a nenávisti k odlišným kulturám je potřeba společné úsilí.

Ashampoo_Snap_2016.05.10_12h25m06s_004_

Mezi účastníky byla například skupina “Rovnost, právo, svoboda”, “Občané České republiky”, “Skutečná demokracie”, “České hnutí za národní jednotu” se svým předsedou Janem Skácelem, “Všelidové hnutí HOZK” nebo “Řád národa” zastoupený Alešem Hemrem. Mezi účastníky nechyběl také bývalý šéf Unie bezpečnostních sborů a současný předseda Patriotů Jiří Vítek, nebo fanatik Jiří Jiskra. Národní demokracie, Blok proti islámu, DSSS a mnoho dalších na setkání chybělo……..jak vidno, osoba Miroslava Sládka není na krajně pravicové scéně pro každého. Extrémisté v jednotlivých projevech nezapomněli na radikální hru na vojáčky, a proto mezi mluvčími nechyběl právník Domobrany Hörl, doplňovaný z nahrávky Ivanem Kratochvílem z Československých vojáků v záloze proti válce……jak jinak by mohli radikálové snít své vlhké představy o jednotě, kdyby se z ideologických důvodů nepřidali ozbrojenci s fanatismem v srdci.

Podtitulem Velké dohody bylo “Raději svobodu s jejím nebezpečím, než-li klid otroctví“.  Jako kdyby přítomní nebyli nikým jiným, než otroky sloužícími nějakému pánu. Tragikomici zkoušejí tragikomicky vyvolat nebezpečenství apokalypsy, vůči které bychom měli všichni povstat na život a na smrt. Mnoha přítomným nechybí ochota dehumanizace svých ideových nepřátel, a tak je tu teoreticky prostor pro radikální řešení, jež by klidně za jistých konstelací mohlo vést ke koncentračním táborům a dalším nepěknostem známým z období nacistického Německa. A přesně v tom tkví potenciální nebezpečí, jež podobná setkání vyvolávají.

Ashampoo_Snap_2016.05.10_12h54m02s_005_

Velká dohoda osciluje na čechokoslovakismu, když se rozhodla ve jménu nedemokratických hodnot sjednotit slovenské radikály s těmi českými. Vrchními a hlavními nepřáteli jsou Evropská unie, NATO……zatímco Rusko, natož Putin jsou vítanými přáteli a snad i pomocníky v dalších aktivitách. Cílem schůzky na začátku května bylo odsouhlasení programu, jehož podpisem by se účastníci zavazovali k základním krokům i myšlenkovým úvahám, se kterými by signatáři “bojovali” nejen proti mezinárodním organizacím.

Velká dohoda se skládá ze sedmi bodů, v jejichž názvech se objevuje slovo “zákon”, i když o zákony se ani při nejmenší vůli nejedná:

  1. Listinu základních práv a svobod nadřadit ústavě
  2. Zákon o rodině
  3. Zákon o občanské bezpečnosti a ochraně státu v případě ohrožení
  4. Zákon o všeobecném neodvolatelném referendu a s ním související prováděcí ústavní zákon
  5. Zákon o regulacích církví
  6. Zákon o migraci a víceobčanství
  7. Zákon o půdě a podnikání cizinců

Prvním bodem v programu Sládek s Matějkou sahají na Listinu základních lidských práv a svobod. Současné zákony jsou údajně v rozporu s tímto dokumentem. Nemusíme chodit daleko, abychom pochopili, jak by to s uváděnou Listinou dopadlo. Skončila by jako trhací kalendář, nebo toaletní papír, kde náboženské a občanské svobody minorit nemají místo k životu.

To je patrné z druhého bodu Velké dohody, ve kterém se volá po novém zákonu o rodině, v němž by základem státu měla být funkční rodina. Extrémisté ve svých myšlenkových perverzích rozlišují mezi funkčními a nefunkčními rodinami, kde těmi nefunkčními jsou zcela jistě považováni homosexuálové, kteří by v plánech extrémistů neměli mít možnost adopcí dětí, natož jakýchkoli sňatků. Předobraz radikálova světa je podobný požadavkům nacistického Německa, kde muž musí vydělávat peníze a žena stojí za plotnou jako matka rodu, velká rodička budoucích pokolení. V takové představě přicházejí práva žen na úbytě………jakou má nakonec skutečnou hodnotu Listina základních práv a svobod pro signatáře?

Ashampoo_Snap_2016.05.10_14h11m35s_006_

Chystaný program je určený nevzdělancům, kterým je jedno, co se bude dít s homosexuály, Romy, nebo muslimy. Návnady v oblasti rodinného práva představují pro sebezahleděné xenofoby bezúročné půjčky novomanželů, při kterých nejeden kryptokomunista zatlačí slzu v oku. V nabídce jsou také osobní důchodové účty, podpora mezigenerační solidarity a garantovaná penze………Sládkova klaka plánuje a jako nějaký šejk z ropného panství kupí miliardy, aniž by se zajímala, odkud na tak smělé plány vzít. Že by v politických konstrukcích předseda obnovených Republikánů vycházel ze své poslanecké minulosti, kdy své kolegy krátil o část mzdy? Ale……státní politika je něco jiného, než obírání kolegů o finance……..

Žádný extrémismus se neobejde bez vojáků v zádech. I na tento aspekt Velká dohoda ve svém třetím bodě myslí. Republika musí být uzavřena a jakýkoli uprchlík přichází o právo na azyl. Že takový přístup odporuje mezinárodnímu právu a domácím zákonům?……….s tím si signatáři těžkou hlavu nedělají. Radikálové by nejradši mluvili do všeho a v účelových taženích za referendem by klidně všem Romům v okolí vzali ochranu před diskriminací. V referendu by mile rádi stoupenci ruského bratrství vyhodili republiku z Unie a následně přilepili ke Kremlu. K jiným účelům čtvrtý bod Velké dohody neslouží.

Chystaný dokument Velké dohody má uspokojit širokou masu české radikální scény. Pátý bod je určen islamofobům a přivádí islamofobii – nenávist k vyznavačům Koránu do středobodu politiky nového Sládkova režimu.  Jako bonus navíc je všem církvím zakázáno vlastnit jakýkoli majetek na území ČR. Tímto krokem marxistova dušička nalézá ráj na zemi. Extrémisté sahají do práva na svobodné vyznání. S útokem na imigrantova práva přichází odpor k dvojímu občanství, jež se pro signatáře stává nevítané. Matějka se Sládkem tímto opatřením míří proti extrémisty tolik nevítanému Dienstbierovi, jehož americké občanství je trnem v oku mnoha rusofilů.

Poslední sedmý bod  vzdáleně připomíná německé nacistické rčení “Blut und Boden”, neboli “Krev a půda”. Právo vlastnit půdu je vázáno na “krev”, kdy cizinec nesmí vlastnit půdu v České republice. Podobné je to s podnikáním, kdy cizinec nesmí samostatně v naší zemi podnikat. Jako malé dítě musí mít kolem sebe Čecha, který v roli jednatele, ve jménu češství bude na cizáka dohlížet společně se státem, jež se stává jediným kontrolním orgánem v okolí.

Sedmero bodů Velké dohody ignoruje právo, zákony, mezinárodní směrnice a je v rozporu s demokracií. Ale to není v případě Sládka a Matějky žádné tajemství. Dohodě se 4. května 2016 upsal na první dobrou Martin Vacek z Všelidového hnutí HOZK. Miroslav Sládek chce na výsluní a Velká dohoda má být jednoduchým poutačem na vlastní kariéru. Jednání však nedopadlo tak, jak se očekávalo. Souhlasných podpisů bylo málo, a tak se na konec května 2016 uskuteční další sezení, během kterého se počáteční rozdíly projednají a šmouhy zamalují třeba některou z dalších kamufláží. Dva zmiňovaní důchodci Sládek s Matějkou zajisté udělají cokoli, aby si alespoň na malý čas zahráli na sjednotitele českých radikálů, když už se ty osobní účty krátí a není na placení složenek.