Přichází skrze Řád národa do Sněmovny další proruský patos narušující demokracii v Česku?

Přeběhlictví je věc velmi ošemetná. Poslanec, jež dostal od občanů mandát ve volbách, najednou opouští mateřskou politickou stranu nebo hnutí, aby vzápětí zazářil v trikotu někoho jiného. Díky přeběhlíkům se do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky mohou dostat “pytlákovy schovanky”, které od nikoho nedostaly mandát. Jedna extrémistická parlamentní skupinka tragikomiků může být klidně nahrazena jinou, ještě zdánlivě horší, napojenou například na kremelské tamtamy prezidenta Putina.
Nemusíme chodít pro ukázkový příklad příliš daleko. Nedávno úsvitářský poslanec Fiedler opustil Lidinského cirkus, aby následně zavítal k doposud neznámému a dosti kontroverznímu politickému hnutí Řád národa. Extrémisté nacionálního konzervativismu dostali díky přeběhnutí zákonodárce šanci, o které si mohou nechat zdát pouze ve svých nejrůžovějších snech. Bez voleb, bez nákladů na předvolební kampaň dostal předseda Řádu národa Josef Zickler pozdní vánoční dárek.

I když bratříčkování s Úsvitem nevyšlo, nakonec se vše v dobré obrátilo a proruští radikálové mohou s pomocí svého jediného poslance podsouvat na jednání Sněmovny své body z nedávno pozměněného programu. Sídlo Řádu národa se přesunulo ze své staré adresy do vily po Edvardu Benešovi na pražské Bubenči, kde kýžený objekt nevlastní nikdo jiný, než Ruská federace. Patří politické hnutí Řádu národa do další mozaiky Putinova pokusu o ovládnutí prostředí ve střední Evropě? Dostává jmenovaný subjekt finance přímo z Kremlu, nebo je díky výhodnému nájemnému Rusku nějak zainteresovaný?

To je velmi nebezpečné, protože s novým poslancem může do nejvyšších pater české politiky proniknout další cesta k politickému lobbingu Kremlu. Předseda Řádu národa Josef Zickler sice nemůže podle stanov nikam kandidovat, přesto všechno je stále velmistrem dosud existujícího, sektu připomínajícího spolku Řád střážců koruny a meče, který určitě zná nejeden uživatel Facebooku, kam pravidelně vkládá na svých stránkách koláže s grafikami ultranacionalistických hesel, nad nimiž by se nemusel stydět ani zanikající Tomáš Vandas z DSSS.

Josef Zickler má de facto ve svém politickém projektu nevídanou moc. Může odvolávat představitele hnutí, aníž by o tom kdokoli musel hlasovat. K demokracii má skutečně Řád národa velmi daleko. Proruský závan přicházející z vily Edvarda Beneše, v současnosti vlastněné Ruskou federací, je něčím, čím by se měla zabývat minimálně Bezpečnostní a informační služba. Sám Zickler pro Faktor S uvádí: “Nemohu tvrdit, že k žádným kontaktům nedošlo. Co mohu ale jednoznačně potvrdit, je to, že postoj Ruské federace k současnému řešení evropské krize je mi blízký. Plně souhlasím se vztahem ruské administrativy k vlasti a jejím občanům. Je mi stokrát bližší než cokoli jiného vnucovaného údajnými spojenci z Evropské unie“……díky těmto slovům nemusíte být zrovna géniové, abyste pochopili, jakou politiku bude pan poslanec Fiedler v poslaneckých škamnách prosazovat………no samozřejmě tu Řádu národa, v níž se může zrcadlit zájem Putinovy administrativy.

Pokud nedojde k předčasným volbám, tak Zickler společně se svými druhy má k dispozici příspěvky na poslance a zároveň se nabízí poslanecká kancelář se všemi výhodami, jež daný post přináší. V senátních volbách chce údajně Řád národa kandidovat jen ve třech obvodech, zatímco v klání do parlamentu uvažuje vedení, díky postupně rozvíjejícím se pobočkám, kandidovat po celém státě.

Již dnes je patrné, že se Řád národa nikam nedostane, ale do té doby může destabilizovat demokracii s pomocí svých návrhů a případných ruských styků, kterým může šít svůj kabátek přesně na míru. Pokud má někdo pocit, že toto je vlastenectví, tak se hodně mýlí.