Odpor vůči koloně Američanů doprovázel nahý zadek extrémisty následovaný hanobením české vlajky

Demonstrace proti koloně amerických vojáků doprovázelo mnoho tragikomických okamžiků, kdy ze švů ultranacionalismu přítomných účastníků zapáchala krize národní identity, kterou se mnozí snažili zacelovat nejrůznějšími ozdobami navrchu. Odhodlaní milovníci Putina, čechokoslovakismu, nebo připitomělí neofašisté korzovali podél trasy Američanů, aby následně na mladíky v uniformách ukázali fakáče, nebo se postavili doprostřed silnice.

Alespoň se utahaní vojáci pobavili a něco vtipného si pomysleli o šílencích s vlajkami na ramenou. Odporu vůči procházejícím transportérům neuniklo ani hanobení vlajky České republiky, když nevzdělaný ultranacionál kráčel s českou vlajkou, na které byl uprostřed dvoubarevný husitský kalich. Dotyčný človíček měl zřejmě problém s národní identitou, již se snažil vylepšit znaky náboženského fanatismu, kterým husité v husitských válkách vynikali. Byl to velmi tragikomický zážitek, ve kterém se člověk neubránil myšlenkám na to, jak extrémistům vadí česko-romské vlajky, kdežto znak poukazující na zidealizovaný náboženský fanatismus na obtíž není.

Ashampoo_Snap_2016.05.30_18h42m59s_003_

Je zábavné, když někdo ječí libozvučné hlášky o ochraně všeho českého, aby následně ducha českého nacionalismu vylepšoval tragikomickými insigniemi, o kterých většina krajně levicových a krajně pravicových radikálů neví vůbec nic. Kdyby se nějakému šikovnému režisérovi podařilo natočit a posléze sestříhat nejrůznější záběry z odporu vůči projíždějícím vojákům U.S. Army, mohl by vzniknout docela tragikomický dokument o hlouposti a vtipnosti české extrémistické scény, která se každou vteřinou pokouší jako jepice v záblesku světla proniknout co nejdále do povědomí ostatních. Místo skutečného vlastenectví řádil v ulicích naprosto čistý egoismus, kdy každý chtěl využít situace ke svému vlastnímu exhebicionismu, ve kterém všechno české je pouze znásilňované, aby do popředí pronikaly hodnoty despotismu.

Kousek od prznitele české národní vlajky nechybělo další neméně zajímavé představení, ve kterém fanatik Československých vojáků v záloze proti válce vstoupil doprostřed silnice, aby Američanům následně odhalil zákoutí svého zadečku. To byl zajisté velmi hrdinský čin hodný následovníků Pavla Matějky a neofašizujícího Adama B. Bartoše.

Ashampoo_Snap_2016.05.30_19h03m00s_004_

S holým zadkem přichází ve zkažené formě nová podoba vlastenectví ochotného salutovat rasismu, islamofobii a lásce ke všemu putinskému. Naháčem v záběru nebyl nikdo jiný, než Martin Zapletal, na jehož facebookové zdi se nejeden odpůrce extrémismu pobaví co hrdlo ráčí. Nenávist střídá další nenávist, zatímco bývalý voják nezapomíná ke svému nahatému činu používat nálepku válečného veterána z Kuvajtu a Kosova. Ani na vteřinu si holozadník neuvědomuje, že svým počínáním a celkově chováním zostuzuje ostatní veterány, kteří extrémisty, islamofoby a vítači velkého Ruska být nemusejí. Trapnost celé osobytě pojaté akce vousáč umocnil uniformou Armády ČR, jejíž ideovou hodnotu odhalením zadnice roztrhal na tisíc kousků.

Ashampoo_Snap_2016.05.30_19h20m01s_005_

Opravdu se vlastenectví musí propagovat hanobením hodnot, které by vlastenci měly být svaté? Navíc, Martin Zapletal, podobně jako naprostá většina tzv. vlastenců, opravdovým vlastencem není. Pouze jako wahhábističtí fanatici zakrývá propagaci extrémismu slovíčkařením a všeobecně známými názvy, jejichž význam každý rozklíčuje na první dobrou. Tragikomičnost situace dokreslovalo také chování přítomných policistů, kteří zcela správně řešili exhibicionismus radikála, zatímco zapomněli na vlajkonoše se zprzněnou státní vlajkou. Za jasného dne v přítomnosti projíždějících vojenských vozidel nepřímo přihlíželi hanobení státního symbolu.

Martin Zapletal se dříve v trikotu armády zúčastnil cvičení NATO Saber Strike v Estonsku. Dobrovolně jako žoldák šel do misí v Kosovu a Kuvajtu, stával se za tučný peníz členem bojůvek NATO, aby posléze své holozadnické extempore definoval odporem k NATO, EU a vládnoucím vlastizrádným elitám.

Ashampoo_Snap_2016.05.30_19h51m15s_007_

Když peníze z NATO nekapou a zahraniční mise jsou pasé, přichází čas na populismus. Bývalý “člen kolonizačních” vojsk z Kosova nyní demonstruje proti jiným armádám, které na rozdíl od misí v bývalé Jugoslávii na územi Česka nezůstávají a nehodlají se zbraní v ruce něco někomu nařizovat. Je to vskutku kontroverzní přístup přístup k životu. Ale takový extrémismus bývá. Umožňuje chovat se účelově, “prospěchářsky” podle nálady  milovníka radikálních myšlenek.