Národní demokracie demonstrovala na Slovanském ostrově, aby se později osvěžila u stánků ČSSD

Bartošovi extrémisté zneužívají Svátek práce ke svému defilé Prahou i následným projevům nenávisti. Mladá, nedospělou holčičku připomínající rasistka Lucie Hašková se rozhodla jako maminka s nenávistí vůči romským spoluobčanům moderátorsky doprovázet prvomájové šílenství neonacistů, neofašistů a rozličných nacionálních bolševiků. S českými vlajkami doplňovanými prapory Bloku proti islámu, fanglemi proruských separatistů a zástavami Pegidy se Pražané mohli seznámit s naprosto zcestnými, velmi nebezpečnými názory, kvůli kterým byl zcela správně Adam B. Bartoš před několika dny policíí zadržen. 

Demonstrační setkání se svým způsobem neslo ve světle populismu, kdy jednotliví mluvčí útočili proti ČSSD, aby následně na konci setkání všichni zamířili na První máj socanů, kde si například Lucie Hašková dala se svými přáteli v triku pivíčko na zlepšení nálady. Sociální demokracie je podle národních demokratů zákeřnou, vlastizrádnou, ale poživatiny pocházející z dílny oranžového sadu neonacistům, neofašistům a nacionálním bolševikům nejspíš nevadí. Ono to bude podobné, jako když islamofobové ve skrytu hloučku pojídají kebab, aby následně na sociálních sítích na něj mohli kydat největší pohrdání.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_17h28m16s_069_
Lucie Hašková pije pivo na akci pořádané Sociální demokracii

Závěrečná tečka na konci dala jasně najevo o jaké vlastenčení přítomným jde. Vraťme se ale ve vyprávění o několik hodin dozadu, kdy se radikálové v počtu dvou set lidí přesouvali Prahou od magistrátu až na Slovanský ostrov, kde se odehrávaly všechny projevy radikálních nadšenců. Ačkoli vyznavači zla odmítají symboliku multikulturalismu a uprchlíky, například ze severní Afriky, pokládají za méněcenné okupační armády, klidně si na procházce používají jihoafrické vuvuzely, kterými doprovázeli bubeníky, jež do rytmu vytvářeli dojem procházejících esemanů dávno zapomenutých časů. Jedním z nich byl také Jiří Černohorský. Náhodnému divákovi musel místy procházet mráz po zádech z toho, co všechno je ve 21. století vůbec možné. Chyběly pouze hnědé uniformy s hákovými kříži doplněnými o zapálené louče…….

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h04m01s_015_
bubeník doprovází spolek extrémistů v pochodu na Slovanský ostrov

Zúčastnění nemají skutečně vůbec nic společného s češstvím, natož s nějakým vlastenectvím. Pouze se těmito hodnotami opásají, zakrývají, podobně jako to dělají wahhábističtí teroristé například z Islámského státu. Předseda Národní demokracie chce vyvolat dojem zla……dojem naštvaného národa, který se nestydatě pokouší napasovat do účelového slepence exekucí stižených, nenávistí a rasismem sežraných sympatizantů. Důležitá je hra. Důležité je překonání vlastních nedostatků, protože uprostřed nich předseda shromážděných čelí několika trestním stíháním. Odvede se pozornost, zatímco se za viníky veškerého dění pasují třeba uprchlíci……a když na to přijde, jsou nablízku sluníčkáři, jež je možné kdykoli posílat formou slovních obratů do věčných lovišť.

Celá akce na Slovanském ostrově začíná Mešitou od Ortelu. Tentokrát se ale nejedná o živé vystoupení. Hnídek nedorazil a místo něj zaznívají flašinetářské zvuky z přítomného magiče. To kdyby náhodou někdo zapomněl na to, že chuligáni, fanoušci fotbalového násilí a odmítači lidskosti útočí podobně jako antisemité na náboženství ostatních. Před hymnou dává hrstka tragédů přednost otrhaným říkankám, kde se veřejně vyzývá k nenávisti vůči každému, kdo se jenom trošku odchyluje od Bible, o níž téměř nikdo z přítomných neví ani to, co by se za nehet vešlo.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h14m38s_024_
Lucie Hašková zahajuje svůj proslov na demonstraci

Po několikaminutové odrhovačce nastupuje s mikrofonem v ruce již zmiňovaná Lucie Hašková. Plna radikálního nadšení se zeleným sešítkem v ruce nezapomene přítomným sdělit, jak se konaná akce nazývá. Jde především o vlastizrádce a mnoho dalších hodnot, proti kterým se dívčina, coby klientka úřadu práce, rozhodla brojit. K navození výjimečnosti slečna Hašková zahajuje svůj proslov omluvou. Kdyby nezavřeli Bartoše, xenofobové by nedemonstrovali, ale rozdávali by dárky přítomným dětem…….jaká to smůla pro přítomné………

Po Měšitě následuje hymna opět v podání tragikomické pseudovlastenky Jany Yngland Hruškové.  V rámci čechokoslovakismu se musí pohladit dušička českých nacionalistů s českou i slovenskou částí zároveň.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h16m28s_026_
Jana Yngland Hrušková zpívá “československou” hymnu

V pozadí si popěvuje známá trojka Bartoš, Hašková s Černohorským, který reaguje, tak jako obvykle, po svém. Rukou tiskne prsa, zatímco přítomné obšťastňuje stále stejným tričkem Patriotů. Česká státnost je první květnový den demonstranty skolena jako lovná zvěř direktem přímo k zemi. S ruskou klakou propojení národní demokraté si hrají na vlastence……dokonce někteří z fanoušků krajní pravice na místo dění dorazili se štíty v rukou a železnou zbrojí. Možná v koutku duše doufali, že se bude znovu opakovat přísaha blanických rytířů, jež si jako “značku” přisvojil Jiří Sláma z Řádu národa.

Lucie Hašková musela údajně kvůli policejním akcím v Bartošově bytě překopat svou úvodní řeč……jak dojemné a neskutečně vlastenecké. Předseda tragikomiků jistě patolízalství náležitě ocení. Duch policejních manévrů vůči Adamu B. Bartošovi prochází celou akcí jako nůž máslem. Kdekdo nezapomene část proslovu věnovat svému idolu. Mladičká maminka zklamaná v lásce s údajným cizincem nyní vyzývá dav lidí k nenávisti vůči předsedovi české vlády. Slova zbytečnosti jsou zakončována zvoláním “Máme toho dost”. Zmatený minidav dvou set hlav jako stádečko oveček opakuje souhlasně “Máme toho dost”…….Kandidátka Národní demokracie do komunálních voleb exceluje. Dvacet šest let nás prý politici učí, že se máme starat sami o sebe, abychom odváděli daně a následně pracovali. To je od někoho, kdo delší dobu nepracuje a neodvádí žádné daně docela komické tvrzení. Před mateřskou dovolenou Lucie Hašková ještě v roce 2014 pobývala podle svých slov na úřadě práce.

Screenshot z Facebooku Lucie Haškové

Delší dobu nezaměstnaná mladá dáma volá po zastavení útoků na svobodu a požaduje vystoupení z Evropské unie společně s uzavřením hranic. Mantra klubu ztracených vyvolává v lidech skandování “Demisi!, Demisi!”……..dneškem údajně končí období pokojných demonstrací, protože trpělivost je dávno za zenitem.  Vyhecované nálady  využívá Lucie Hašková k navázání na další vystoupení, tentokrát hrdiny okamžiku, Adama Bartoše. Když skupinka pomýlenců vykřikuje: “Bartoš, Bartoš, Bartoš”, tak se všechno předsedovi Národní demokracie dělá líp.

Hrdina snad všech xenofobních spolků v zemi nezapomíná na dění uplynulých dnů a také odkazuje na své zatčení, zatímco odmítá pokračovat v trestné činnosti, protože se podle svých slov ničeho nedopustil. Za svými dosavadními tvrzeními stojí, neomluví se za ně a nevezme je zpátky. Hra na novodobého Jana Husa bojujícího za pravdu a nic než pravdu je opravdu úsměvná.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h26m45s_031_

Pro Bartoše je Sobotka kolaborantem a NATO s Evropskou unií zůstávají pouze dalšími zhovadilými organizacemi, jež si zaslouží jedině trest. Odmítání mezinárodních organizací vyvolává v lidech salvu nadšení, a tak se vzduchem nese “trest, trest, demisi, demisi“.  To je skvělá příležitost pro sentiment na slovanství……sice málokdo ví, o co skutečně jde, ale maličké hýkání na slovanské předky ze Slovanského ostrova scházející se na slovanských sněmech může vyvolat další frenetické záchvaty v davu…….navíc, kousek dál na Střeleckém ostrově jsou odpůrci fašismu a opodál socani, ke kterým se demonstranti posléze přijdou najíst a napít. Bartoš sice opakuje, že po ČSSD jde, ale nakonec všechno vypadá úplně jinak. Tragikomická je rovněž radikálova anabáze na Kingova slova……..najednou je černoch z Ameriky důležitý, pokud se chce s říkankou “Mám sen” připojit ikona antisemitismu k vybásněné řadě odhodlaných a nebojácných vůdců národa.

Předseda Národní demokracie sice nikoho nenabádá, ale kdyby někdo chtěl, jsou tady šlapadla, se kterými mohou dobrovolníci narušit pokřiky akce ideových nepřátel. Je to takový maličký pokus popíchnout ostatní k nezákonnostem……..Bartošův sen začíná vlhkými představami o národu, jež povstane a svrhne své utiskovatele. S nadšením sobě vlastním opakuje: “Mám sen, že tato země si udrřží svou výjimečnost a udrží své češství a české děti si budou hrát s českými dětmi. Mám sen, že si v této zemi budou vládnout Češi, Moravané a Slované. Nebudou nám vládnout cizinci, kteří se vydávají za Čechy. ” ……..je zábavné, že samozvaný vůdce Čechů zapomíná na Slezany, jako kdyby nepatřili do společného státu.

Adam B. Bartoš opět ve svém proslovu porušuje zákon, když zhovadile uvádí: “Mám sen, že zaniknou ghetta nepřizpůsobivých a lidé se budou cítit bezpečně, lidé budou pracovat, budou se bavit a nikdo nebude na jejich práci parazitovat.“……takové Lucii Haškové se to zajisté líbí. Extrémista útočí na romské spoluobčany, které režim nastrkal do ghett. Ti jsou rasisticky označováni některými médii za “nepřizpůsobivé” a Bartoš to velmi dobře ví. Proto také volí rétoriku plnou xenofobie a tupého kulturního šovinismu. Neofašisté s neonacisty a nacionálními bolševiky musí být skutečně nadšení.

Ve výčtu svých snů brýlatý radikál zmiňuje další své košilaté touhy ” Mám sen, že dluhy jednotlivců a státu zmizí. Mám sen, že už nikdy nebude tato země trpět lichvářskými událostmi. Mám sen, že ti kteří ožebračovali tento národ přijdou o své majetky, a že toto jejich nashromážděné bohatství bude spravedlivě nashromážděné mezi lid, kterému bylo ukradeno” na exekucemi vymáhané extrémisty, mezi které patří například někteří členové Lidové fronty, pohrobci Holešovské výzvy. Nabízením cizích majetků započala v africké Rwandě genocida s miliony mrtvými…..možná po podobných genocidiích touží také Adam B. Bartoš, když nabízí ve svých “snových” představách majetky někoho jiného. Na závěr svého proslovu hrdina okamžiku vyzývá všechny přítomné, aby ve svém boji vytrvali a vše zakončuje fašistickým pozdravem fašistického Národního souručenství, k němuž se na policejních lejstrech nepřímo před lety přihlásil.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h37m19s_034_
Jiří Černohorský během proslovu k lidem na Slovanském ostrově

Jiří Černohorský pokračuje v opilecké náladě v trapnomacikém představení. Sám před lidmi do mikrofonu dodává “jsem trošičku nalén“, aby se později podivil nad tím, že je tentokrát na Slovanském ostrově více lidí, než na minulé demonstraci na Palackém náměstí, kde jste mohli napočítat přítomné na prstech obou rukou. V opileckém oparu není schopen hovořit zpatra, a tak má všechno potřebné sepsáno na kusu papíru. Je doslova zbytečné podrobněji zmiňovat, že se i tento psychedelickými záchvaty obdařený extrémista zabýval případem Bartošova zatčení. To je v prvomájových dnech mezi fanoušky extrémismu doslova nepsaným pravidlem. Politici se ve slovech Černohorského mění na kriply. Zřejmě se fanatickému poštvávači nelíbí, že policie zabavila Bartošovi jeho knihy. Jinak by nepoukazoval na Mein Kampf, který je možné koupit za pár kaček na dívku.

Největším vrcholem podle slov fanatického Jiříčka bylo, že Bartoš byl zatčen a policie prohledávala kancelář Národní demokracie na Argentinské. Záhy se Sobotka z kripla mění za popěvující tonině v hlasu na kolaboranta……což je vítané u přihlížejících účastníků demonstrace. Lidé začali skandovat, že “Sobotka není chlap, leze do zadku Merkelové a nedokáže se postavit na jakýkoli odpor“. Ach Bože, čím to je, že si člověk při pohledu na vystoupení Jiřího Černohorského vzpomene na Adolfa Hitlera a jeho hysterické gestikulace?

S černými, neprůhlednými brýlemi na nose si rozdováděný mužíček všimne nedalekého transparentu “Refugee Welcome”…odpůrci fašismu na své straně demonstrace sdělili radikálům svůj názor a to je pro přítomné něco naprosto neslýchaného. .proto bývalý volič Sládka přikáže, aby transparent s opačným přáním přítomní radikálové vystavili “sluníčků,” na truc také na okraj zdi.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h37m38s_035_
Radikálové umísťují transparent tak, aby byl viditelný také ze Střeleckého ostrova, kde demonstrovali příznivci uprchlíků

Plakátová válka se rozhořila doslova v plné polní. To se hned lépe pokračuje v prohlašování nedemokratických požadavků. Opilý Černohorský nezapomíná na homosexuály a často projednávanou adopci dětí těmito lidmi. Prý to odporuje listině lidských práv, protože to odporuje také ústavě. Bylo by krásné, kdyby psychicky afektovaný řečník občas také zjistil, co oba dva dokumenty ve skutečnosti obsahují. Černohorský volá po referendu a útočí na ministry, speciálně na ministra obrany Stropnického, kterého nesnáší pro nápad vyslat stovku vojáků k hranicím Ruska. Tím se člen vlády dotkl vlastizrádných choutek Jiřího – údajného stavaře – původem z Moravy. Ve svém komickém defilé Černohorský pokračuje ” V roce 2018 bych měl mít registrační pokladnu. Už vidím jak to tahám po té stavbě po žebříku“………..extrémistovy představy jsou vskutku zábavné.

Na papíru toho má excentrický fanatik nejspíš hodně. Pokračuje vyjmenováváním toho, co vláda “vymyslela”…..samozřejmě kabinetní nápady rodilý Moravák z Brna pokládá za naprosto vlastizrádné……kéž by těm návrhům skutečně rozuměl”……..ve výčtu nechybí ani obhajoba neústavních a protiprávních návrhů Úsvitu-národní koalice. Vláda smetla ze stolu paragrafy na postavení džihádu a šáríe mimo zákon, čímž se opět odpustila vlastizrady. Zvláště tato poznámka je zajímavá a šťavnatá zároveň. Je vysoce pravděpodobné, že opilý Černohorský a s ním naprostá většina přítomných neměla a doposud nemá ani potuchy o tom, co džihád a šáría jsou. Někde jako děti z mateřinky tyto výrazy slyšeli a někdo jim vyložil jejich význam, jehož se jako klíště celoživotně drží.  Je to podobné jako u Martina Konvičky, který si přečetl dva blogísky o islámu a poté se vrhl na deislamizátorskou kariéru.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h42m41s_039_
Černohorský promlouvá k lidem

Multikulty prý nemá podle Černohorského právo na život v Česku a už vůbec “tato multikulty sebranka” nemá podle řečníka právo diktovat, co budou jíst děti v jídelnách.  Záhy nato se Čenohorský přiznává k tomu, že miluje nahé zadky, odhalené nohy a výstřihy…..sexistický comming out je zábavný. Ten nacionál v ženě vidí jenom kus masa bez mozku a tak k němu také přistupuje. Co kdyby příště sám na další demonstraci vyrazil s nahým zadkem, odhalenýma nohama a hlubokým dekoltem? Možná by se to společníkům líbilo…….kdo ví……

Jiří Černohorský ve svém projevu dokonce poslal k šípku všechny Slováky, když prohlásil o Babišovi “ten Slovák tady nemá co dělat“……..to jsou ty pověstné okamžiky, kdy rádoby československý nacionál v nalitém stavu ukáže svou pravou podstatu, ve které Slovák představuje narušující živel, jež by měl Česko opustit s velkým kvapíkem.

Uřvaný a společensky upravený nacionál dostal největší prostor ke své slovní ekvilibristice. Hystericky vyjmenovává údajné zločiny Američanů, aby posléze vyhrkl ze svých úst “co bude následovat Čína, Rusko, nebo třetí světová?” Následně vykřikuje, že za všechno může NATO. V představách psychedelika vláda vykořisťuje a živí bandu, která ve společnosti páchá šílenosti.  HATE FREE facebookovému vyvolávači nenávisti leží v žaludku nejvíce. Peníze vynakládané na tuto prospěšnou organizaci by výše jmenovaný radikál použil určitě na jiné účely…….možná také pro sebe…….

Ashampoo_Snap_2016.05.01_15h54m53s_045_
Skácel během svého projevu

Na májovém shromáždění nechybí mezi krajni pravicí notoricky známá osůbka Skácela. Stařík přichvátal, aby v rámci Národní demokracie přispěl svou troškou do mlýna. I zde začíná povidání na zaseklém místě Bartosova zatčení a následných policejních kontrolách. Prý byl stranický sekretariát policisty naposledy napaden v únoru 1948. K popisu tragičnosti situaci přikládá Skácel příběh z osobního života, kdy v roce 1950 soudruzi přišli pro Skácelovu maminku, dovolili jí, aby si poslala pro dědečka k hlídání dětí, nikoho nevyhnali z bytu a samotného šestnáctiletého Skácela použili jako svědka při domovní prohlídce. Komunističtí policisté údajně pokračovali v osudný okamžik ve své lidskosti, když dovolili maminkce, aby se se všemi rozloučila a následně ji bez policejních náramků odvedli…….

Bývalý “frontman” neofašistické Národní strany kratičkým story chtěl poukázat na to, že současná vláda je horší, než za totáče. Tehdy podle něj lidé alespoň věděli, že žijí v diktatuře, zatímco dnes se takový údaj zatajuje. Mezitím řečník poukazuje na Střelecký ostrov, zatímco jako kafemlejnek na Střelecký ostrov vzkazuje: “ať táhnou,  setrvání v EU je třeba schválit v referendu“.  Hlavním nepřítelem je jednou provždy pro pohrobky devadesátých let Evropská unie. Jako příklad své neotřesné pravdy Skácel uvádí případ Junkera, který jako bývalý lucemburský premiér a ministr financí v listopadu 2014 měl stát za skandálem v Lucembursku, kdy se zjistilo, že tato země je daňovým rájem, zatímco Lucemburčané musejí platit 29procentní daně. Soud údajně skončil pronásledováním novináře a lidí, kteří celou kauzu odhalili.

Jak snadno a lehce se dá těžit z neznalosti lidí a vytahováním informací zkusmo jen tak mimo jakýkoli kontext. Skácel to velmi dobře ví, a proto takové praktiky používá ve svých proslovech. Národní demokracie chce, aby vláda ověřila svůj mandát ve volbách…….to je tragikomické, protože Bartošova slova říkají něco jiného. Skácel by si měl se svým “šéfem” něco asi vyjasnit…….Skácelova úcta ke komunismu je opravdu dojemná. Prý žijeme od roku 1989 ve lži……..jako kdyby období předtím bylo kantátou na pravdu. Ve lži žijí hlavně radikálové kvůli absolutní neznalosti prakticky čehokoli.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_16h16m35s_047_
Drahotová a její projev

Následující řečnice, členka předsednictva Národní demokracie Drahotová byla dalším velmi zábavným bodem na pomyslném seznamu. Vyjmenovávala co Bartoš neudělal “Bartoš neprivatizoval ostravskokarvinské doly. Nečerpal stamilionové podpory, nezneužíval dotace, nenakoupil vadné padáky a nezpůsobil smrt člověka”, zatímco zapomněla na slovíčka o spojení s Ruskem a ruskými pohlaváry. Jediného, čeho se podle Drahotové Bartoš dopustil, je “vymezení se proti Sobotkovi, EU, NATU,  USA, temným silám tahajícím za nitky a snažícím se nastolit nový světový řád, který začíná cíleným zničením Evropy a následně končí nejčernějšími scénáři Orwella. “……..zvláště s tím novým světovým řádem Drahotová pobavila nejvíce, protože další mužík spojený s Národní demokracií, Daniel Solis, má styky s hnutími NWO i jednotlivými konspirátorskými tvrzeními.

Proč si zrovna extrémisticky orientované politické strany a jejich představitelé berou pokaždé do úst odmítače jakékoli diktaturty? Posmrtně Orwella identifikují s něčím, s čím bytostně celý život nesouhlasil. Drahotová vidí v Národní demokracii partaj osobního kultu, kdy Bartoš je Národní demokracie a Národní demokracie je Bartoš. Jak to má před okamžikem jmenovaná politická strana s financemi, když členka nejvyššího vedení žádá o finanční podporu? Roční příjmy Národní demokracie prý nepřevyšují díky darům a příspěvkům členů roční plat poslance. Bylo by fajn, kdyby Drahotová ještě dodala, kdo těmi dárci jsou a kolik opravdu straně darují.

Jana Yngland Hrušková následně své řečnické umění ukázala přesně tak, jak na okolí působila během své poslední eskapády v pořadu České televize Máte slovo. Začíná oslovením “holčičky a kluci” a v přesně tomto duchu také pokračuje.  Chytrovy eskapády přinášejí hoax, obavy z uprchlíků z Německa, kvůli kterým je nutné uzavřít hranice.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_16h21m05s_049_
Chytra vyvolává v lidech strach z uprchlíků

Je tragikomické, že zrovna český ekonomický imigrant z Německa vyvolává nenávist vůči jiným uprchlíkům. Svou řeč zahajuje průpovídkami o stíhání německého satirika, který je díky své básni namířené vůči Erdoganovi stíhán. Totéž prý udělal místní předseda Pirátů, který je taktéž stíhán. Tato situace podle Chytry poukazuje na to, že se Česko jako jediná z bývalých východních zemí inspiruje Německem, kde je podle radikála nejhorší stav svobody slova.  Mezi slovními fiškuntáliemi nechybí ani pohádky o 2700 školkách, kde se vyučuje podle islámu……informační Chytrův kanál zavání Pegidou, ale to přítomným nevadí. Český ekonomický imigrant a extrémista zároveň vidí v bezvízovém styku nebezpečí přílivu milionu Turků do Evropy.

V Chytrově výčtu nechybí ani hoaxem okořeněná zpráva o tom, jak jel metrem a poslouchal naproti sedícího Afričana s Arabem. Prý mezi sebou hovořili anglicky, a tak jim český ekonomický imigrant roztuměl. Oba dva si měli vyprávět o tom, jak je v Praze blaze, když se tam dají sehnat holky s drogami……takové vyprávění připomíná antisemitské příběhy, kdy si čtenář, nebo posluchač měl vypěstovat chronickou nenávist vůči všem Židům v okolí………příběh s metrem má za cíl dezinformaci vyvolávajívcí nenávist vůči uprchlíkům. ” Hranice se budou muset uzavřít kvůli kriminalitě z Německa“…….jak úsměvné a stejně hloupé. Nakonec se Chytrovi podařilo vyštengrovat dav do výkřiků “Scheisse Merkel“……..hubený mužík s mikrofonem v ruce si určitě připadal jako hrdina.

Ashampoo_Snap_2016.05.01_17h26m05s_068_
pivo od “kolaborantů” osvěží a dodá patřičnou sílu. Na fotografii je Jarda Adam (ten co vyhrožoval Matějovi Stropnickému v tramvaji)

Další z trapných demonstrací proběhla. Sebrala čas několika hodin, aby následně krátce před pátou odpolední končila pochodem ke stánkům ČSSD, kde se všichni za levný peníz občerstvili. Když pivo stojí dvacku a klobása patnáct, jde jakékoli nepřátelství stranou. Zvláště, když všichni sociální demokraté jsou dávno pryč a radikálům v ničem nepřekážejí.