Náhradník Kotlebova poslance chce bílé Slovensko

S Kotlebovci přichází do Národní rady Slovenska neofašistický závan toužící po zničení demokracie a nadvlády bílé barvy nad vším ostatním. Extrémisté pohybující se pod zelenkavým praporem chtějí ve své pokažené mysli zabránit “genocidě bílých”, a tak se bez problémů ve jménu Slovenského štátu na adresu minorit vyjadřují po svém.

Plamenné proslovy Kotlebových zákonodárců dělají dobře tamějším extrémistům a nacionálům. Dokonce mezi podporovateli násilné a velmi nenávistné politiky patří stoupenci čechokoslovakismu, jež otevřený boj ve formě jednotlivých bojůvek podporují a považují jej za jedinou cestu k ochraně práv dokonalých vlastenců. Netřeba dodávat, že za vlastenectví je pokládána výhradně láska k fašismu, neonacismu a rasismu. V tomto duchu se nesou prakticky všechny příspěvky účelových vlastenců, jež na mnoha diskusních skupinách a stránkách rozšiřují hoaxy, lži a zkreslené informace k podpoře své zhoubné ideologie.

Bez nadsázky by se dalo říct, že co kotlebovský poslanec, to fašistický příznivec s nějakým tím škraloupem na triku. Výjimkou nebyl ani zesnulý zákonodárce Ondrej Binder, který před několika dny za volantem dostal infarkt a následnou dopravní nehodu nepřežil. Některé zdroje naznačují, že důvodem k srdečním slabostem byly poslancovy dluhy. Binder sociální pojišťovně dlužil téměř 9 900 eur a zdravotní pojišťovně dokonce 4 700 eur. Dřívější zákonodárcova pracovní anabáze nebyla také bez poskvrny. Jako stolař ve své živnosti údajně neplatil svým dodavatelům, kteří následně kotlebovce upomínali k uhrazení závazků. Ve své podstatě je to tragikmomické, když člověk kritizující ostatní za dluhy je také velkým dlužníkem.

Poslancův pohřeb ve Svatém Antoně připomínal pochody esesmanů ve stejnokroji s “klubovými” prapory navíc. Chyběla jen píšťala, bubínky a louče, ve kterých by si člověk připadal jako v Tisově Slovensku, o jehož návrat Kotleba se svými druhy usilují.

Ashampoo_Snap_2016.05.19_10h46m55s_003_
Binderův pohřeb

Binderův náhradník, Ján Mora, je doslova výkladní skříní Kotlebovy nenávisti namířené hlavně vůči Romům. Stačí projít Morův facebookový profil a nestačíte se divit, jací lidé ještě žijí mezi námi. Ale co byste chtěli od člena stranických hlídek ve vlacích. Sedí v kupé, obtěžují cestující a předem se těší na to, až poníží Roma, nebo někoho, kdo vypadá jako uprchlík.

Ashampoo_Snap_2016.05.19_12h44m56s_007_

Mezi extrémistovy hlášky patří například: “Som rázne proti imigrantom na Slovensku! Slovensko Slovákom! Za čisté a biele Slovensko!”; “Cigáni” Ideme si po vaše dávky!” nebo “Presstitúti a mediálni prisluhovači sú nástrojom diabla!”. Slovensko s novým poslancem získá dalšího rasistu i tvůrce kontroverzních hlášek nemajících s demokracií vůbec nic společného. Kotlebovci jsou typickým příkladem selhání společnosti, kdy se v demokracii do zákonodárného sboru dostanou neofašisté. Kotleba, ani jeho společníci do veřejných funkcí nepatří.

SDÍLET