Martin Konvička se celou svou “kariéru” neúspěšně snaží napodobovat a kopírovat příklady ze zahraničí

Konvička s Hamplem uvažují po další xenofobní kopírce ze zahraničí. Rozhodují se, zda si nezahrát na bavorský klub potomka českých ekonomických imigrantů. Takové myšlenkové kataklizma si zaslouží velké ocenění. Česká islamofobní scéna je vůbec plná pokusů o napodobení někoho jiného.

Možná si pamatujete, jak vznikala facebooková skupinka Islámu v ČR nechceme. Zakládala si na Czech Defence League(CzDL), jež sama o sobě trapnomagicky sehrávala maňáskové divadlo na anglické kolegy z ostrovů. Ministerstvo vnitra Konvičkův počin, jehož byl jihočeský docent předsedou, zcela správně zařadilo na seznam extrémistických organizací nebezpečných pro demokracii a lidská práva v Česku. Radikálové sem tam okopírovali od britských rasistů nějakou akcičku, kterou ovšem nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Pokaždé udělali nějakou chybu, hloupý exces, kdy islamofobní přátelé krajní pravice vypadali spíše jako hlupáci, než jako velcí vlastenci bojující za záchranu klerofašistických rituálů uprostřed Evropy.

Výskyt v análech ministerstva vnitra byl k ničemu. Packalové pokoušející se o vzplanutí popularity nemohli využít označení za radikály jako negativní reklamu, protože v širokém okolí nebyl téměř nikdo, kdo by za rytmu hymny tleskal. Czech Defence League napodobovala English Defence League(EDL)…….ale nějak to nevyšlo podle kýžených snů. Internetoví kecalové byli dostatečně líní, aby naslouchali nápadům vedení, a tak ve virtuálním neznámu alespoň vytvářeli umělé podporovatele CzDL s falešnými účty. Navyšovali počet členů na stránkách IVČRN a zároveň chválili Konvičkův xenofobní spolek pro dokonalé vlastenectví, zatímco rozesílali po sociálních sítích nejrůznější hoaxy. Období IVČRN bylo obdobím svým způsobem zábavným. Ukrytí ve svých pokojících islamofobní štukatéří nenávisti perlili, zatímco pouze několik zasvěcených vědělo, jak ten, či onen vysoký představitel IVČRN vypadá, jak se jmenuje a kde přibližně bydlí.

Někdy v tomto okamžiku Martin Konvička přišel s nápadem vyprávět lidem pohádky. Navyšoval se vliv i počet příznivců. Do jednotlivých příběhů se vsunovaly vyfantazírované vsuvky jako důkaz pravdy…….neúspěšný projekt hledal cesty kupředu. Často se postupovalo systémem COPY & PASTE…….někdo přeložil islamofobní texty z ciziny a na ně se vlepila ikonka IVČRN….překlady čas od času vypadaly opravdu tragikomicky….czechenglich z nich čouhala jako sláma z bot.

Čeští radikálové se snažili někoho napodobit. Když nevycházela anabáze na EDL, příšli Konvičkovi lidé s vytvořením jiného konceptu lepšího, profesionálnějšího a političtějšího seskupení. Když hovoříme o Konvičkových lidech, máme na mysli především Janu Volfovou, která s dalšími jedinci vymyslela Blok proti islámu. Nejednalo se však o nějakou novotu. Cílem bylo vytvoření registrovaných členů, jež by napodobovali německou Pegidu. Světlo světa spatřila další kopírka, o které některé zlé jazyky tvrdí, že skrytým důvodem k jejímu zrodu bylo kromě zvýšení vlivu Volfové a “jejích přátel” také vydělávání na nenávisti…… hrátky na českou verzi Pegidy opět nevycházely. Vedení není silné a pro sebezahledění nedokáže využít situací, které jsou v Evropě teroristy servírovány doslova na zlatém podnose. Po jedné velmi početné demonstraci následuje vakuum, jež se členové zapsaného spolku Bloku proti islámu snaží zacelit spolčením se s Úsvitem. Když demošky netáhnou, možná někteří uslyší na to, jak Konvička skrze úsvitářské poslance ovlivňuje zákony a reprezentuje Blok proti islámu rovnou v prostorách poslanecké sněmovny během jednotlivých tiskovek a prohlášení Úsvitu-národní koalice.

Jak se zdá, vliv úzkého sektoru stoupá a to se nelíbí řadovým členům Bloku proti islámu. Do popředí vystupují nevyjasnosti, o nichž nikdo nechce veřejně mluvit a v kuloárech se dotazy vždy odbydou nějakými frázemi. Další spolek, jež měl někoho napodobovat, opět spěje ke svému konci. Neschopnost politického mámení září do dáli, zatímco na regionech severočeští členové Bloku proti islámu vytvářejí Blok proti islamizaci a Hampl s Konvičkou uvažují o další, tentokrát třetí kopírce. Tentokrát se má jednat o Alternativu pro Německo převlečenou do Alternativy pro Česko……..jak se zdá, Hamplovi s Konvičkou dochází, že pouze s nenávistí vůči islámu toho moc nezmůžou. Proto chtějí oslovit případné zájemce s trošku rozšířeným programem přinášejícím nenávist vůči uprchlíkům, Evropské unii a multikulturalismu. Postavičku otloukánka může v českém prostředí místo Merkelové sehrát Slávek Sobotka. Zcela jistě nebude chybět vymezení se vůči Adamu B. Bartošovi, nebo Tomio Okamurovi……to ovšem neznamená, že nezazní mantry o vlastizrádné vládě a ještě vlastizrádnějším předsedovi kabinetu ze Strakovy akademie.

Všechno na čem se jihočeský docent podílel, byl jen klon něčeho z ciziny. Pokaždé se klonování odborníkovi na motýly nepovedlo a snaha skončila nezdarem. Hampl s Konvičkou touží po politické kariéře, protože nalezli zálibu v “umění” být vidět……….opět se jedná o nedospělou reakci zapomínající na klíčovou pozici Úsvitu, jež oběma dala prostor k vlastním propagacím. Avšak, Hampl ani Konvička nejsou strategy a už vůbec ne nějakými politiky. Tam, kde chybí silná osobnost, tam je životnost společného projektu otázkou několika týdnů či měsíců. Chystaná spolupráce s Alternativou pro Německo je další cestou za penězi přespolních extrémistů. Hampl s Konvičkou klidně budou s Volfovou spolupracovat, takže se možná nic nezmění.

Je vysoce pravděpodobné, že ani tento záměr pokračovat s německými radikály nevyjde a duo s dalšími následovníky “obšlehne” jiný koncept…..tedy pokud přežije volební neúspěch.