Hamplovi s Konvičkou se islamofobní cirkus bortí jako domek z karet

Spolky vycházející z islamofobie mají jepičí život. Svou existenci opírají o náboženské fanatiky, kterým podřídí svou veškerou činnost. Sledují dění v Evropě a jakmile se nějaký fanatik vyhodí do vzduchu, svolávají demonstrace na ulicích, protože bomby na Starém kontinentě přinášejí růže do islamofobovy věčně hladové zahrádky.

Česká islamofobní scéna je odlišná od té zahraniční. V pozadí nestojí etablovaná strana, a dokonce neexistuje žádná “osobnost”, jež by dokázala masy lidí dostat do ulic ve jménu nenávisti vůči muslimům a démonizovanému islámu. Martin Konvička jako samozvaný deislamizátor je možná skvělým odborníkem na motýly, ale rozhodně není mužem s vůdčímí rysy. Chce být vidět. A to dokonce i na úkor celého projektu, který několik měsíců s dalšími lidmi vytváří.

Islamofobové postavili domek z karet a nyní se jim nezpevněná stavba hroutí. Je zaplavována nánosem hlíny, zatímco mezi prsty unikají další plány na rozšiřování nenávisti ve společnosti. Martin Konvička odešel z vedení Bloku proti islámu a spolu s ním neoficiální spolek facebookových kecalů zaniká. Alespoň tak to vypadá z titulků mainstreamových novin. Ve skutečnosti radikálové odsekli svou nejznámější mediální tvář, zatímco se pokoušejí o resuscitaci dávno neživého projektu, zatímco neoficiální spolek Islámu v České republice nechceme má dostat půl milionu na svou další činnost. Konvička má přeci své jisté. Hampl přemýšlí o Alternativě pro Česko a tam by bývalý šéf Czech Defence League a Bloku proti islámu mohl začít svou další, již politickou kariéru.

Jenže, ani zde islamofobům pšenka nekvete. Islamofobní extrémisté tak dlouho v médiích mudrovali nad založením nového politického subjektu, až se našel někdo jiný a na začátku května 2016 Alternativu pro Česko sám zaregistroval. Mluvčí Ministerstva vnitra ČR pro Týden.cz uvádí, že návrh na registraci politické strany s názevm Alternativa pro Česko obdrželo 18. května 2016. Další krok Konvičkovu týmu nevychází. Nejenže dostal trhlinu v zániku Bloku proti islámu, ale zároveň chybí kopírka po vzoru německé Alternativy pro Německo. Vytvořené facebookové a webové stránky připravené na Alternativu pro Českou republiku jsou k ničemu. 

“Cirkus” s nenávistí si žádá něco jiného. Tady nepomůže ani oživená Klára Samková jako “jedna z největších islamofobek v současnosti”. Hampl s Konvičkou musejí vymyslet jiný projekt s odlišným názvem. Mají to pánové tentokrát hodně těžké. Nemohou pokračovat v názvoslovném napodobování ze zahraničí. Musí vymyslet odlišný název, který by se příliš nevzdaloval od islamofobní tématiky, a zároveň mohl být zaregistrovatelným na ministerstvu vnitra. Stejně tak tisícovka podpisů sbíraných na jednotlivých arších je k ničemu. To by rozhodně neprošlo. Lidé se podepisovali za Alternativu pro ČR, a tak budou muset oba dva extrémističtí tragikomici začít s novou podpisovou akcí, tentokrát poznamenanou viditelnou profesionální neschopností. Ve hře je také spolupráce Konvičky s Alternativou pro Česko. Martin Konvička se nechal slyšet, že se zkontaktuje se zakladateli Alternativy pro Česko, se kterou by chtěl na nějaké bázi spolupracovat. To by znamenalo další závislost na někom jiném……..to už tady jednou bylo. Například s Úsvitem, z jehož područí se Blok proti islámu nedávno vyvázal. Pokud nechal Alternativu pro Česko zaregistrovat Vít Bárta nebo někdo blízký k Vítu Bártovi, máme tu další volné pokračování z úsvitářského období.

Prozatím se zánik Bloku proti islámu nahrazuje Iniciativou Martina Konvičky. S novým názvem přichází šance na širší politický záběr následovanáný kultem osobnosti, v jehož popředí sídlí nechvalně známý Martin Konvička. Iniciativa má za úkol hru na českou Pegidu. Dokonce jako první ze statusů Hampla vyskakují na čtenáře výzvy k boji nikoli proti islámu, ale proti Sobotkovi a Babišovi. Jedná se o soukolí budoucí politické strany. Je dosti možné, že s podobnou slovní hříčkou vznikne i budoucí politický subjekt. Na principu kultu osobnosti vznikly Zemanovci, Okamurovo SPD…..proč by islamofobové nemohli jít stejnou cestou, když od svých začátků islamofobové pouze napodobují činnosti ostatních?

Martin Konvička bojuje proti neexistující islamizaci. Přečetl si dva blogísky, projížděl  v autobuse Tureckem a dokonce i na sociálních sítích odhalil v nejrůznějších xenofobních článcích podobu islámu……..to z něj udělalo jednoho z největších islamobijců v Česku. Synek řecké uprchlice zapomněl na vysokoškolskou kariéru, aby ji následně nahradil kariérou na krajně pravicové scéně. Na sněmu Bloku proti islámu Hampl s Konvičkou ukázali, jak si představují demokratickou politiku. Podle tvrzení Volfové oba dva pánové zakázali vstup delegátům z Liberecka, zaváděli nedemokratická pravidla, aby následně vše skončilo podle rozhodnutí obou mužů. Lžisociolog Hampl na sociálních sítích mnohokrát ve svých příspěvcích ukázal, jak to myslí s demokracií.

Je pouze otázkou času, kdy islamofobové pochopí, že představují pouze nevýznamnou část české extrémistické scény, ve které nezískají ani 0,2 procenta hlasů ve volbách.