Alternativa pro Česko…..další šance pro Václava Klause?

Hrindová, Hampl a Štěpánek zakládají novou politickou stranu. Tentokrát ovšem bez Martina Konvičky. Stačila nevole Václava Klause a trojce zábavných individuí šmahem pera vyškrtla ostrého koně cválajícího v prapodivném Bloku proti islámu. Celé je to směšné a na míle daleko je cítit, že zakládající výbor Alternativy pro Česko hodlá ke své popularitě a dokonalého přežití využít popularity bývalého prezidenta České republiky. Klaus může dopomoci neznámým k výšinám politického zájmu.

Spolu s bývalým prezidentem by do nového subjektu přicválalo mnoho Klausových pomocníčků a nakonec by se Alternativa pro Česko mohla stát nástrojem Václava Klause na získání prezidentského místečka po dekadentním Miloši Zemanovi.

S Klausem může krajní pravice oscilující mezi neofašismem, islamofobií a připitomělým extrémismem najít cestičku do hloubějších vod České republiky. Vedení si to nejspíš uvědomuje, a proto nechává morálně kompromitujícího Konvičku pouze v roli postávajícího fanouška………šéfa diskusního spolku, ve kterém Hampl nebo hysterizující Hrindová mohou sem tam prohodit několik slov na některé z témat. Alternativa pro Česko hledá podpisy na registraci u Ministerstva vnitra. Prozatím činovníci nabízejí neonacistům, neofašistům a čecháčkovským radikálům náhled na budoucí styl nově založené, doposud formálně neexistující partaje.

Ashampoo_Snap_2016.05.09_16h30m23s_005_

Nová strana chce nabídnout individuální svobodu zaručenou ovšem pouze vybraným skupinám obyvatel. Z názorů pana Hampla je zřejmé, že v případě potřeby klidně myšlenkoví guruové politického mámení klidně sáhnou na základní lidská práva, bude-li to třeba. Náboženský fanatismus doplňovaný atakem na demokracii se ukryje za euroskepticismem i liberálně konzervativní politikou, do které nepatří homosexuálové a především svobodné myšlení každého z nás. Bude zajímavé sledovat, jak se xenofobové, homofobové, islamofobové a čecháčkovští nacionálové utkají s rozsáhlou konkurencí na krajně pravicovém a krajně levicovém spektru politiky.

Hlavní ideolog Bloku proti islámu okopíruje německé extrémisty z Bavor, ke kterým cítí náklonnost. Svým způsobem je to naivní snaha pokoušející se o volební výsledky z Bavorska, kde Alternativa pro Německo dosáhla jistých úspěchů. Konvička veškerou svou snahu zakládal na kopírování ostatních extrémistických skupin a Hampl v tomto zvláštním chování pokračuje dál.

Ashampoo_Snap_2016.05.09_17h07m34s_006_

Přípravný výbor Alternativy pro Česko na jednu stranu Konvičku vyšachuje z vedení, aby udělal zadobře budoucím potřebám a zároveň Konvičku přijal do “širšího přípravného výboru”, ve kterém se nachází například také Ing. Petr Paulczyňski, jež hlody blogerské může přeměnit na hlody rádoby politické. V širším spektru nechybí ani bývalý Klausův poradce Haas……že by tento pán byl předvojem Klausovské převahy, jež radikály islamofobie přesune k nějakým veřejným funkcím?

Česká islamofobní scéna se staví pokaždé s někým, proti někomu silnějšímu, hlasitějšímu……..hledá místo mezi konkurencí těžící z radikalizace společnosti. Alternativa pro Česko je pouze další z řady trapných pokusů o propagaci extrémismu a xenofobních názorů neslučitelných nejen s ústavou, ale také s mezinárodním právem, se kterým si Petr Hampl těžkou hlavu nedělá. Naivkové, tolik podobní antisemitům, hledají uplatnění v nových časech, kdy by známá pravidla mohla najít další uplatnění.