Úsvit – národní koalice s SPD ve svých radikálních návrzích v parlamentu neuspěly

Extrémisté s diplomatickými pasy na půdě Poslanecké sněmovny opět zaperlili. Mermomocí jeden přes druhého dokazovali svůj cit pro diktaturu. V předvolebním období je třeba využít nabízené šance. Zahájí se demagogií přesycený projev následovaný hloupými, naprosto nedemokratickými návrhy paragrafů. Už předem je jasné, že demokracie nemůže ani na okamžik souhlasit s radikálními názory, ale to není pro úsvitáře a nové okamurovce vůbec důležité. 

Poslanec Marek Černoch je pro mnohé české neofašisty, neonacisty, islamofoby a klerofašisty politickým hrdinou. Vede plamenné tiskové konference před novináři, aby posléze ve stejném stylu pokračoval před svými kolegy za jednacím pultíkem. Po zvolení ověřovatelů 44. schůze přichází čas na malinké nacionalistické extempore, o kterém ještě před několika lety mohl ultranacionál přemýšlet leda tak v nejhnědším snu. Zástupce lidu v roli poslance před televizními kamerami na stenoprotokol doslova za přímého přenosu vyjímá Českou republiku z Evropské unie, aby následně na svém ohýbání zákonodárce postavil trapnou repliku o bruselských provinciích.

Taková argumentace přeci musí spolehlivě zapůsobit na ochmelky z hospůdky na růžku, zrovna tak na Konvičkovi islamofoby, jež se pod klatbou smluvních pokut upsali ke společnému soupeření ve volbách. Destrukční politika radikalismu pokládá sjednocený evropský postup v zahraniční a humanitární politice za jasný příklad nepřijatelného destrukčního plenění. Najednou se po několika týdnech ve škamnech zákonodárství objevují uprchlíci v podobenství krvelačných bestií, kdy zpěvákův syn není nikým jiným, než obhájcem národa. Se “superkvótami” přicházejí lži o statisících následované sny o likvidaci Česka. Úsvitářský poslanec zase projednou za bílého dne, doslova za přímého přenosu vyvolává v divácích pocit neopodstatněného strachu z neznámého.

Brusel chce upravit azylové řízení, ve kterém by se uprchlíci rozdělovali podle vybraného klíče. Žadatel o azyl by nově nemusel žádat o poskytnutí azylu v první zemi Unie, se kterou přijde do styku. Podle německého deníku Die Welt by mělo dojít s novými pravidly k vytvoření Evropské kanceláře na podporu azylu, jež by se měla proměnit na agenturu s pravomocemi a pobočkami v každé zemi EU. Pobočky by vyřizovaly nařízení Bruselu a řešily případné námitky. Došlo by k vytvoření centrálního rozhodovacího mechanismu, podle kterého by se uprchlíci přerozdělovali do jednotlivých zemí podle předem stanoveného klíče.

Nacionalisté považující uprchlíky za invazní armády, zloděje a násilníky zcela jistě s takovými návrhy nesouhlasí. To je také důvod, proč Černoch ve Sněmovně požaduje ve sněmovním tisku 621 referendum k migračním kvótám EU. Radikálové si hrají na milovníky národa. Inu, proč nevyužít příležitosti, když se nabízí. Kdyby fanouškům a přátelům ultranacionalismu ani tohle nestačilo, v blízkosti se povaluje sněmovní tisk 499 pojednávající o teritorialitě exekutorů. Významná část takzvaných vlastenců jsou nezodpovědní dlužníci s exekutory na krku. Ten, komu nezáleží na uzurpaci a nedemokratickém zacházení s uprchlíky, může svou pozornost uchvátit na exekutorskou problematiku. Černoch navrhuje, aby se jednání o finančních nepříjemnostech nezodpovědných zahájilo jako první bod 21., nebo 22. dubna 2016.

Jako další, po menší přestávce, předstupuje před poslance radikální čecho-japonco-korejec Tomio Okamura. V osudný okamžik nezaměřuje svou pozornost na válkami ohrožené, ale na nenáviděný mezinárodní subjekt, jehož je Česko po dlouhá léta členem. Předseda SPD opakovaně jako nějaký zaseknutý flašinet požaduje vystoupení České republiky z Evropské unie. Kvůli tomu před poslanci žádal o zařazení tohoto bodu do programu Poslanecké sněmovny. Človíček, jež sám o sobě hovoří jako o japonském gajdžinovi, nyní perlí o islámském teroru i nebezpečí terorismu, kvůli kterému bychom již nikdy více neměli být pod jednotnou vlajkou žlutých hvězd.  Je to tragikomické a k pláči zároveň. Bývalý mluvčí cestovních kanceláří v nedůstojném prznění demokracie pokračuje, když požaduje o zařazení do programu Sněmovny bod “Islám a jeho neslučitelnost s demokracií”.

To je naprosto něco neskutečného.  Zákonodárce útočí na základní lidská práva. Počíná si jako antisemité, kteří ještě před sedmdesáti lety požadovali něco podobného a všichni víme, jak to dopadlo. Ministerstvo spravedlnosti by podle populisty mělo za peníze daňových poplatníků vypracovat objektivní analýzy islámu, protože Korán šéf Svobody a přímé demokracie považuje za ideologii přímo hitlerovskou. Škoda jen, že si Tomio nevzpomněl na chválu Adolfa Hitlera i nacismu, s níž ve své knize “Umění žít” rozhodně nešetřil. Samozřejmě, islám s nacismem nemá nic společného, ale to ultranacionálům a populistům vůbec nevadí.

Další z okamurovských radikálů, poslanec Radim Fiala, sní o zbrojení a válkách, kvůli kterým by se měl každičký mraveneček lidského pokolení povinně účastnit vojenského cvičení. Zápach diktatury se line skrze jednací sál a do obýváků náhodných diváků. Podle zpracované koncepce by se povinnost vztahovala na zdravotně způsobilé muže s možností dobrovolného výcviku v případě žen. Okamurovi spolupartajníci by rádi naordinovali spoluobčanům celkem osmitýdenní přípravu dávkovanou dvoutýdenními cvičenímí v khaki uniformách………omladina s kvérem v ruce zabrání terorismu……to dá rozum……naivita následovníků Tomia Okamury je do očí bijící…….bohužel, i takoví zákonodárcin skutečně mohou být.

Extrémní slovnk s přímým útokem na demokracii radikálním poslancům nepomohl. Černochův požadavek, aby se bod o vyvolání referenda v případě kvót projednával jako první, neprošel. Bez úspěchu byly také ostatní požadavky extrémistů. 

Lidé nebudou moci v referendu rozhodovat o kvótách…..a tak je to dobře. V zastupitelské demokracii o těchto otázkách rozhodují polanci a nikoli část fanouškovské základny extrémistických luhů a hájů. V poměru přihlášeno 171, pro 21, proti 113 neprošel ani nápad na nucený výcvik z úst poslance Fialy.  Se zařazením Okamurova útoku vůči islámu “”Islám a jeho neslučitelnost s demokracií” v sociální demokracii souhlasili pouze dva poslanci (Jan Chvojka s Marií Benešovou)…..celkem se islamofobně svým souhlasem projevilo na 19 poslanců.

Úsvit – národní koalice s SPD ve svých radikálních návrzích v parlamentu neuspěly.  Tak je to dobře a tak by to mělo být. Zvítězit musí v nejvyšších místech politiky demokracie, a nikoli hrátky na hnědé dějství.