S Lankovým protiústavním návrhem souhlasil také Leoš Heger z TOP09

Zatímco média sledují slovenské fašisty Mariana Kotleby, tak trošku opomíjejí domácí české extrémisty s poslaneckými platy na účtech. Většinou se jedná o podivné schovanky, ktere se do parlamentu dostaly díky vnitrostranickým půtkám. Typickým příkladem by mohl být Úsvit – národní koalice Miroslava Lidinského. Kdyby se radikálové neoddělili od Okamury, zcela jistě by ve volbách nezískali mandát k výkonu svých zákonodárných pravomocí.

Společníci islamofobních fanatiků po celou dobu své existence nabízí neprofesionálně myšlené zákonodárství odporující ústavě, mezinárodnímu i národnímu právu. Není proto divu, že většina zákonů z dílny úsvitářů není Vládou České republiky doporučována ke schválení, protože paskvily v havarijním stavu skutečně do paragrafových znění nepatří. Extrémisté hrají vabank. Díky blížícím se krajským volbám musí navrhovat to, o čem při demonstracích slýchávají nejčastěji. 9. dubna 2016 si proto skupinka úsvitářů společně s Blokem proti islámu hrála na hraničních přechodech na ochránce státnosti. Do tlampačů lídři nenávistníků vykřikovali požadavky nemající s demokracií nic společného.

Jednou provždy by Česko mělo podle parlamentních radikálů uzavřít hranice před uprchlíky.  Jedním z účastníků takové trapnomagické seance u hraničních přechodů byl také úsvitářský poslanec Martin Lank, který k vládnímu návrhu zákona o ochraně státních hranic společně s Václavem Klučkou z ČSSD vytvořil několik pozměňovacích návrhů, jejichž schvalování probíhalo 13. února 2016.

Ashampoo_Snap_2016.04.13_18h36m52s_005_

Úsvit-národní koalice společně s Blokem proti islámu na sociálních sítích koumaly nad tím, zda-li nedemokratické požadavky tentokrát projdou bez obtíží. Projednávat se vládní návrh zákona začal krátce po dvanácté odpolední. Úvodní slovo si vzal ministr vnitra Milan Chovanec, který poslancům doporučil chystanou legislativu, kromě jednotlivých návrhů poslance Lanka, schválit. Radikálové nikdy nebrali ohledy na nějaká lidská práva, natož mezinárodní smlouvy a úmluvy. Nejinak tomu bylo i dnes.

Poslanec Martin Lank nepovažuje současnou vládní iniciativu za přijatelnou. Nejradši by nasazoval armádu, nebo minimálně stavěl na hranicích zátarasy obtěžkané samopaly Miloše Zemana. Úsvit se chová jako naprostá naivka. Myslí si, že požaduje to, co chce 77 % obyvatel Česka. Extrémistická scéna se vždy chvástala rádoby celonárodní podporou, o které bychom ve světě reálna mohli s úspěšností pochybovat. Zákonodárce bratříčkující se s islamofobními fanatiky vychází z maďarské předlohy…..inu, když dochází představivost, nablízku problikává Orbánův nedemokratický režim.

Radikálové se lvíčkem na klopě velmi rádi rozlišují lidi na legální a nelegální. Zvláště těm zahraničním si navykli nadávat do nelegálů. A právě proti nim míří Lankova iniciativa. Občané třetích zemí jsou v rozporu s mezinárodním právem v poslancově novele nazýváni nelegálními imigranty. S tím nemůže souhlasit žádný demokrat se soudným uvažováním v hlavě. “Nedovolené” překročení státní hranice by v popisu Úsvitu mělo být trestané vyhoštěním i doplněním o automatickou ztrátu možnosti získat azyl i doplňkovou ochranu. Zakopaný pes Lankova návrhu spočívá v onom “nevodoleném překročení státní hranice”. Co se za tím ve skutečnosti ukrývá? Uprchlík prchá, a to často bez potřebných dokladů. Uprchlík má na to právo a nesmí být podle mezinárodního práva za prchání jakkoli kriminalizován nebo trestán. Lankův návrh by ve skutečnosti vedl k odmítání a vyhoštění všech uprchlíků, jež by případně do Čech přicházeli.  A o to jde extrémistům Lidinského spolku především.  Nacionál odkopne ty, kterým je třeba pomáhat, aníž by si jakkoli lámal hlavu s osudem odmítnutého člověka v nouzi.

O vládním návrhu zákona o ochraně státních hranic se hlasovalo na základě sněmovního tisku 627 celkem šestkrát.  O pozměňovacím návrhu Martina Lanka se hlasovalo ve třetím hlasování. Pozměňovací poslancovy návrhy byly ve sněmovním dokumentu 3815 popsány velmi dopodrobna. Z přítomných 157 poslanců pro Lankovy návrhy hlaovalo pouze 8 zákonodárců a 122 dalších bylo proti.

Proslanci, kteří hlasovali Pro Lanovy pozměňovací návrhy:

  • Jiří Dolejš (KSČM)
  • Leoš Heger (TOP09)
  • Augustin Karel Andrle Sylor (Úsvit-národní koalice)
  • Marek Černoch (Úsvit-národní koalice)
  • Karel Fiedler (Úsvit-národní koalice)
  • Olga Havlová (Úsvit-národní koalice)
  • Jana Hnyková (Úsvit-národní koalice)
  • Martin Lank (Úsvit-národní koalice)

Například takový Jan Hamáček, Jiří Koskuba, Vítězslav Jandák, Jeroným Tejc, nebo Stanislav Huml se v hlasování zdrželi. To je velmi zajímavé chování na zákonodárce sociálních demokratů.  V KSČM se zdrželo rovných 17 poslanců a Jiří Dolejš dokonce hlasoval pro . To možná cosi říká o rostoucím nacionalismu v třešničkovém sadu srpu a kladiva. Huml s Jandákem jsou známí populismem i příklonem k nacionalismu. První jmenovaný je známým islamofobem v socanském hábitu, takže není vůbec divné, že se k Lankově iniciativě nepostavil čelem, ale ani se neotočil zády. Kdyby Sobotka dal svým ovečkám volnější ruku, možná by Huml s Jandákem hlasovali pro Lankovy nemístné návrhy. Pro hlasoval kupodivu také bývalý ministr zdravotnictví z TOP09 Leoš Heger. Jak se zdá, ne všichni topáci mají úctu k lidským právům a pomoci lidem v nouzi. Od lékaře je to docela zarážející. Kdo jiný by měl mít pochopení, když ne člověk celoživotně zabývající se lékařstvím.

Tomio Okamura se hlasování vůbec nezúčastnil. Byl totiž řádně omluven. Druhý v tandemu SPD, Radim Fiala, se pro změnu k hlasování ani nepřihlásil.  Člověk by na první dobrou očekával, že zrovna tito dva pánové s nacionalismem na jazyku jako první přichvátají a vysloví souhlas se zpřísněním podmínek u státních hranic. Okamurovi fanoušci z chování svých idolů nebudou příliš nadšeni.

Zákonodárné snažení Martinu Lankovi opět nevyšlo. Dalo se to vzhledem k protiústavnosti očekávat. Ale Úsvit-národní koalice určitě nezklame a v nejbližší možné době přijde s dalšími protiústavními a zákonu odporujícími pozměňovacími návrhy. Co byste cjhtěli od lidí s Bártou za zády……………..