Psychedelik Černohorský míří do Řádu národa, zatímco Hašková zůstává u Bartoše

Radikálové se scházejí, demonstrují a využívají nastávající situaci ve svůj prospěch. Parazitují na mediální vizi urpchlických krizí, zatímco veřejně bez obav vyzývají společnost k nenávisti vůči všem muslimům. S mikrofonem v ruce organizují shromáždění neofašistů a extrémistů, aby posléze vytěžili zlaté dno v regionální politice. V blízkosti se nabízí Bartošova partaj Národní demokracie, oživlá politická zombie MIroslava Sládka, nebo některá z méně známých stran a hnutí české nacionalistické scény.

Kdo by nechtěl využít křiklouny známé z demonstrací? S mikrofonem v ruce jednotlivé figurky zla vymýšlejí lži, štvou proti muslimům a dokonce podporují ultranacionalistickou politiku, ve které by měl stát zůstat uzamčený před celým okolím. Neofašizující scénu extrémistických štváčů spojuje láska k Putinovi, Rusku, rasismu, nezájmu vůči antisemitismu a vzájemné všeslovanské blízkosti. Proto v předcházejících měsících a týdnech můžeme na demonstracích spatřit stále stejné osoby. Lucie Hašková jako mladičká holčička organizuje setkání radikálů v blízkosti Adama B. Bartoše, jež roli pomocníka “z lidu” přijímá bez jakýchkoli výhrad.

Mladí, notabene na první pohled nespojení s fašistickou nebo neonacistickou scénou jsou vítanými oživovateli partaje neúspěšných. Radikálové se sjednocují a přehlížejí minimální rozdíly. Národní demokracie jako houba na hnojišti absorbuje kecaly z Facebooku, Komunistického svazu mládeže, neonacisty, neofašisty, rowdies, nezaměstnané maminky i kontroverzní příbuzné českých umělců, o nichž na svém webu nejznámější antisemita v republice špekuloval jako o židech s velkým vlivem ve společnosti.

Prozatím Jiří Černohorský, Lucie Hašková s Pavlem Matějkou spoludemonstrují a spolupracují navzájem. Navštěvují své akce a podporují jeden druhého. Zatímco černovláska s dívčím zjevem zahájí trapnomluvení k davu, všechny předcházející chyby zacelí fanaticky psychedelický Jiří Černohorský, jehož hlas napomůže přítomným k vykřikování hesel “Čechy Čechům”. S blížícími se krajskými listopadovými volbami extrémistické politické strany společně s hnutími dělají všechno možné, aby demonstrační kecaly nalákaly na svůj volební boj. Nestranickost se odhazuje a po neveřejn ých jednáních dochází k obsazování stranických kandidátek. Lucie Hašková obléká trikot Adama B. Bartoše. Možná si tiše mladá maminka, bývalá i současná klientka úřadu práce přemýšlí nad možnou politickou kariérou, jež by chtěla zahájit v trikotu neofašizující straničky bývalého tichošlápka s motýlkem na krku.

Ashampoo_Snap_2016.03.24_21h53m11s_002_

Slovíčka o zbytečnosti politických stran se z úst radikálů vytrácejí. Jako kdyby najednou rádoby anarchistické odmítání politických stran přestalo existovat. Někteří lehce informovaní doufají, že totéž udělá islamofobní hvězdička, psychedelický řečník Jiří Černohorský. Ostatně, také on byl k vidění v blízkosti Bartošovy osoby. Jenže v tomto případě politický závan míří úplně někam jinam. Bývalý volič Miroslava Sládka byl osloven Alešem Hemerem z Řádu národa.

Ashampoo_Snap_2016.04.11_19h41m38s_019_

Politické hnutí vycházející ze sekty Řádu strážců koruny a meče, vytvářející na Facebooku bezpočet nacionalistických grafik zřejmě velmi dobře chápe své velmi malé šance v budoucím politickém klání. Ještě před úsvitářským blouzněním s Martinem Konvičkou Řád národa zkoušel spojení s Lidinským. Po tragickém nezvládnutí politických dohod účeloví nacionalisté s nereálným politickým programem hledají ultranacionalistické spojence mimo svůj politický subjekt. Proto oslovují veřejně známé kecaly, populisty, jež by díky získaným fanouškům mohly nahrát Řádu dostatečný počet budoucích hlasů. A o to jde především.

Černohorský předvede svůj hysterický záchvat, na klopě bude mít nějaký symbol Řádu národa……sem tam pronese pár slovíček o Řádu národa a téměř neznámé politické hnutí vytvořené přeměnou bezvýznamného spolku VIZE 2014 Karoliny Peake získá mnoho obdivovatelů, fanoušků a dost možná budoucích voličů. Nacionální konzervativismus vyznačující se odporem k multikulturalismu, uprchlíkům, sociálnímu systému i nenávistí k lidským právům a menšinám potřebuje psychopatizující mluvky, jakým je například Jiří Černohorský.