Jde pouze o vliv Víta Bárty v Bloku proti islámu. Jen idiot si myslí, že konvičkáři uspějí ve volbách

Blok proti islámu se rozchází s Úsvitem-národní koalicí. Velké, účelové manželství s největší pravděpodobností podporované Vítem Bártou v pozadí nyní přestává fungovat. V prohlášeních vrcholných představitelů islamofobních fanatiků mezi řádky vystupují nevyřčené důvody, o kterých by extrémisté raději pomlčeli. Je vtipné, jak Hampl s Konvičkou zapomínají na sankce z podepsaných listin. 

Najednou se na veřejnosti vytrácejí smluvní pokuty, zatímco na povrch vystupují informace o ekonomické neschopnosti Bloku proti islámu. Tohle skutečně radikálům vůbec nevyšlo. Amatéři se školáckou zálibou pro egoismus žádají členy svého uskupení o prokázání stranické loajality. Od teď všichni deislamizátoři musí opustit úsvitářský přístav, pokud chtějí patřit do klubu tragikomiků.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/1pxVHMQ” standard=”http://www.youtube.com/v/TVqLZC7WINM?fs=1″ vars=”ytid=TVqLZC7WINM&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep2329″ /]

Odchodem ze společné základny společenství Jany Volfové, Martina Konvičky a Petra Hampla přichází o trumg v rukávu. Nejedná se pouze o zaplacení předvolební agitace a podílení se na politickém soupeření v senátních a komunálních volbách. Ve hře je ideologická hra na ideologický nátlak……..s úsvitáři mohli nenávistníci náboženského křepčení vytvářet dojem vlivu na poslaneckou sněmovnu, kdy Lidinského stoupenci přejímají nedemokratické a protiústavní myšlenky konvičkářů, aby následně před televizními kamerami Konvička zazářil do každé domácnosti v Česku. Určitou PR v médiích BPI zajišťovali úsvitáři….internetoví fandové hráli velmi malou část v popularizaci.

Přesto všechno společenství Úsvit – Blok proti islámu bylo v očích veřejnosti zdánlivě výhodné pro oba dva. Ovšem při bližším zkoumání tomu tak nebylo. Bárta zcela jistě ovlivňoval dění v Bloku proti islámu. To samo o sobě není vedení na obtíž. Problémem je zveřejněná účast Víta Bárty spojená s dalšími zákulisními intrikami, se kterými se členové, ale také náhodní kolemjdoucí v posledních týdnech setkali. Islamofobové komentovali……islamofobové kritizovali a mnozí islamofobové dokonce opouštěli kvůli Vítu Bártovi společný přístav nenávisti. Slovíčkaření o nové otevřené politice přestávala mít svůj význam, i když ho pravděpodovně něměla již od svého začátku.

Martin Konvička si zvykl nafukovat svou důležitost. Navenek prezentoval pololži, nebo absolutní nesmysly, protože ideologicky silnější Blok proti islámu je zajímavější a silnější, než nějaké sdružení o pár lidech, falešných účtech a sprátelených neonacistech v pozadí.

Ještě před několika dny místopředseda Petr Hampl na sociálních sítích oznamoval svůj úmysl kandidovat na hejtmana Středočeského kraje, aby později s menší pompou přesedlal na jinou politickou kariéru v Senátu…………potenciální fanoušek musí být vděčný za to co má…….proto nesmí zájemce iritovat otočení o sto osmdesát stupňů. Jakékoli dotazy jsou zbytečné a naprosto nepřijatelné……….v případě potřeby Hampl svou kandidaturu otočí tak, aby vypadala jako protipól Hate Free…..na to se u dá několik nepřemýšlejících spoluobčanů nalákat. Tradiční blokař konvičkovců musí být zmatený. Neví na čem je, zatímco v poklidu sleduje na Facebooku hlášky Jany Volfové tu tam vyznávající věčnou slávu izraelskému apartheidu, jež by měl být vzorem pro české nacionály.

Ashampoo_Snap_2016.04.25_16h54m58s_003_

V sedmi bodech Hamplova komentáře je vidět tragikomická bezradnost, ze které se funkcionáři snaží vybruslit jen co se dá. Sami sebe po vzoru naddimenzované ideologie islamofobní šílenci vykraslují jjako někoho, kdo s hravostí přeskočí magickou hranici pěti procent. To si může myslet buď blázen, nebo někdo, kdo se mermomocí snaží zakrýt svou neprofesionalitu i naprosté amatérství ve světě politiky. Blok proti islámu sám o osbě nemá peníze, dokonce chybí strategie a o marketingu snad ani mluvit nelze.

Ashampoo_Snap_2016.04.25_15h17m50s_002_

Navíc v kuloárech kvetou informace o vytunelované stranické kase. “Chmatákem” s dlouhými prsty podle některých jedovatých jazyků má být obšírná Jana Volfová. Téma chybějících financí je další naprosto ignorovanou částí budoucích debat. Taktně se bolavá místa překračují, aby byla nahrazována amatérskými výtvory Hrdého Čecháčka. Neschopnost politická je provázena neschopností prezentační. Když už Blok proti islámu ztratil billboardy, nepochybně využije to, co má……tedy služeb Tomáše Měšťana a jeho směšných hrátek na Fox News a Russia Today Czech……s tím opravdu velké masy lidí konvičkovci neosloví. Leda tak pobaví……..samotný Blok proti islámu v nastávajících volbách nepřekročí ani dvě desetiny procenta hlasů……je komické, jak se funkcionáři opírají o údajné desetitisíce podporovatelů na sociálních sítích, aníž by poukázali na podporu mimo internet.

Hra o křehkou moc v klubku amatérů je opravdu úsměvná. Skrze blokařské pracovní emailové účty jsou údajně jednotliví členové sledovaní……to mohlo napadnout každého, kdo si nechal od vedení BPI udělat email. K vytvořené stránce administrátor dostal hesla, a tak se mohlo sledovat všechno, co se virtuálně z pracovních míst projednává. Stranické se přesouvá do soukromého a boje o moc díky tomu nepřímo posilují. Viz. případ kroměřížské pobočky, která se před několika týdny rozpustila. Jak se zdá, kolem Jany Volfové se vytváří klika vlivných……..o Janě Volfové se také říká, že je velmi blízká s Vítem Bártou…….z toho lze dovozovat, že se širokou islamofobní fanatičkou roste moc Bárty, kvůli které údajně odcházejí jak donátoři, tak velmi vlivní členové BPI.

Konvička – Hampl – Měšťan BPI škodí……ale to není nic nového ani neznámého.  Blok proti islámu je slepencem klerofašistů, islamofobů, neonacistů, neofašistů, českých nacionalistů, panslavistů seskupených za jedním a jediným účelem – nenávistí vůči islámu. Jakmile se tato tématika vynechá, není nic co by radikály drželo pohromadě. Vznikají hádky, vznikají odchody, nesrovnalosti………..rostou odlišné preference požadující odlišné řešení odlišných věcí……..

Martin Konvička společně s Petrem Hamplem na květnovém sjezdu odejdou z funkcí, aby se o svá místečka mohli ucházet znovu. Je to opět jen další hra na hloupé idioty, protože v blízkosti postávají Bártovi lidé, jež se postarají o to, aby jediné významné islamofobní hnízdečko vypadalo přesně tak, jak Bárta chce.

Zábavná je také část s chybějícími miliony Úsvitu. Zatímco ještě před pár týdny Konvička i Lidinský říkali, že šedesát milionů na volby budou….dnes je více než jasné, že slibované peníze rozhodně na volby nebudou k mání. Ostatně, na to před měsícem 18. března 2016 poukazoval server Hrebenar.eu:

Poslední finanční zpráva Úsvitu zveřejněná v březnu 2015 za rok 2014 říká, že Úsvit má na kontě 23 823 024,40 Kč. Úsvit ve volbách v roce 2013 získal 342 339 hlasů, což v řeči peněz představuje částku ve výši 34 233 900 Kč. Za mandáty 14 poslanců pak Úsvit každý rok dostával 12 000 000 Kč. V eurovolbách v roce 2014 hnutí získalo 47 306 hlasů, což v řeči čísel představuje částku 1 419 180 Kč. Teoreticky tedy Úsvit do roku 2017 na příspěvcích získá 83 653 080 Kč……..politické nutí za čtyři roky od státu dostane více, než činí náklady na krajské a parlamentní volby. Nicméně, Úsvit není politickým hnutím bez předchozích závazků a smluv. Za zmínku stojí například smlouva s účetní firmou Celsianus, které úsvitáři mají do konce roku 2017 uhradit 33 milionů. Takových smluv s dalšími závazky je mnoho a současný Úsvit je povinen podepsané smlouvy uhradit.

Jinými slovy, je vysoce pravděpodobné, že Úsvit zasnoubený s Blokem proti islámu nebude mít šedesát milionů a bude muset celou částku do slíbené výše dorovnat z jiných zdrojů. Odkud budou pocházet doplňující zdroje? Budou blízké Vítu Bártovi, nebo se bude jednat o bankovní půjčky?

Jak dnes můžeme pozorovat, závěry na Hrebenar.eu nebyly vůbec mimo mísu. Ostatně to svými slovy potvrzuje v iDnes místopředseda Bloku proti islámu Petr Hampl: “Hlavní problém je, že nemám z čeho financovat volební kampaň. Do spolupráce jsmešlis tím, že Úsvit vloží do kampaně 60 milionů korun, ale ukázalo se, že je to daleko komplikovanější“.  Peníze, určené na volební kampaň, byly pouze planým slibem…..ale to se dalo očekávat. Blok ve svém prohlášení uvádí, že nebyl oprávněn rozhodovat o způsobu vedení volební kampaně ani o prostředcích na volební kampaň…..ale to také není nic nového a Hampl i Konvička to věděli již od samého začátku. Vyjmenovávání zástupných důvodů pro odchod ze společného projektu je tragikomickou ukázkou Hamplovy a Konvičkovy amatérské neschopnosti.

Stranické půtky jsou pouze o tom, kdo bude mít hlavní slovo. Hampl přináší zahnědnutí, Volfová Bártu – peníze, Konvička si zase hraje na vrchního deislamizátora, který si neumí poradit s celou situací, zatímco ostatním chybí společný bod centrující nenávist k nějakému obecně uznávanému tématu…….dušení se ve vlastních zvratcích je typické pro všechny jednoúčelové radikály, české islamofoby nevyjímaje. Takže ve výsledku se děje to, co se dalo očekávat. Květnová schůze pouze potvrdí vítěze dávno rozhodnutých prozatimních bojů. Ovšem to neznamená, že by Blok proti islámu měl získat nějakou výraznou podporu. Na demonstracích je stále méně lidí…….všeobecná známost klesá……..s tím pokulhává popularita i všeobecná celospolečenská znalost s existencí Bloku proti islámu……z jistého úhlu pohledu je to skvělá zpráva pro demokracii v Česku…..tedy pokud zapomeneme na opakovanou snahu Víta Bárty ovlivňovat extrémistickou scénu za účelem zisku.