Mluvčí Bloku proti islámu je jednatelem agentury specializující se na čerpání eurofondů

Jana Volfová je zvláštní osůbkou v české krajně pravicové scéně. Od sociálních demokratů, za které dokonce v letech 1998-2002 poslancovala, se prostorově výrazná politička probojovala až do prostranství české extrémistické scény. I když sama pochází z rodu německých antifašistů, a její prarodiče zažili zlovůli nacistů v koncentračních táborech, nemá předsedkyně České suverenity problémy vystupovat na demonstracích před neofašisty a neonacisty, jež se na sešlostech islamofobů často vyskytují.

Politická kariéra odhodlané vlastenky v trikotu oranžových socialistů fakticky skončila v březnu 2004, kdy byla ČSSD vyškrtnuta z kandidátky pro podezření z finančních nesrovnalostí na střední škole, kde Jana Volfová působila jako ředitelka. Kupodivu se jednalo o Střední odbornou školu pro administrativu Evropské unie v Horních Počernicích………kdo by to dnes do místopředsedkyně islamofobů řekl. Odmítá Evropskou unii, veřejně vyvolává nenávist vůči Bruselu, zatímco ještě před dvanácti lety ředitelovala vzdělávacímu ústavu, jež měl připravovat studenty například na zpracování žádostí evropských fondů.

Člověk by si řekl, že je to věc minulosti a dnešní Jana Volfová je jiná…….taková více nacionalistická, když na demonstracích často jako uvaděčka tak plamenně promlouvá. Realita je ovšem trošku jiná. Stačí se podívat na obchodní rejstřík, kde Jana Volfová působí, nebo působila v roli jednatele v několika obchodních společnostech. Jako klasický příklad bychom mohli jmenovat Agenturu Regio, spol. s r. o., kde Jana Volfová společně s mluvčím Bloku proti islámu Davidem Štěpánem vykonávala funkci jednatele. Nebylo by na tom nic špatného, kdyby ona obchodní společnost neměla jako jednu ze svých čiností přípravu projektů pro čerpání fondů Evropských společenství.

Ashampoo_Snap_2016.04.26_01h25m20s_011_
Screenshot z Veřejného rejstříku a Sbírky listin

Jen si vzpomeňte na odmítavá stanoviska Bloku proti islámu vůči evropským fondům a Evropské unii obecně. Ještě nedávno BPI vyzývalo ústy Davida Štěpána k odchodu z EU

Ashampoo_Snap_2016.04.26_01h48m26s_013_
Screenshot z webu Bloku proti islámu

Mluvčí, jež často názory s eurofobní tématikou tlumočí médiím, ve skutečnosti společně s místopředsedkyní Bloku proti islámu řídil do 30. ledna 2016 firmu zabývající se zpracováváním dokumentace pro získání evropských peněz. Není to celé trošku divné? Na jednu stranu se z Bruselu vytváří téměř další nacistická říše, aby se pěkně v poklidu mimo oči fanoušků využívalo evropských fondů ke svému prospěchu a užitku..

Vypadá takto čisté vlastenectví odmítající “diktát Merkelové”? Islamofobní radikálové se chovají jako malé děti. Něco kritizují, hovoří o eurofondech jako tunelu živícím zbytečné nevládky, zatímco bez obtíží právě díky eurofondům podnikají. Když se na celou věc podíváte blíže, tak zjistíte, že přibližně rok ve jmenované obchodní společnosti působila také dcera Jany Volfové a samotná místopředkyně BPI zde jako jednatelka figurovala ještě do 30. ledna 2016. V současnosti je jediným jednatelem v Agentuře Regio s r. o. mluvčí BPI David Štěpán.

Ashampoo_Snap_2016.04.26_01h30m23s_012_
Screenshot z Veřejného rejstříku a Sbírky listin

To se to potom hezky komentují protiunijně namířené představy Matina Konvičky, Petra Hampla nebo Jany Volfové. Mimochodem stejný David Štěpán je také bývalým tiskovým mluvčím Suverenity a současně předsedou krajně pravicové politické strany DOMOV. Několikrát jste tohoto pána mohli také zahlédnout na některé z demonstrací, kde téměř vždy David Štěpán vynikal svým fanatismem, vybízením k nenávisti nejen vůči Evropské unii, ale také uprchlíkům a muslimům.

Agentura Regio je v politických kuloárech některými lidmi označována za obchodní společnost zajišťující rozvoz Národních listů po republice. Kvůli tomuto zapojení je údajně agentura placena Úsvitem-národní koalicí. Jestli jsou tyto zákulisní informace skutečně pravdivé není jisté, ale co můžeme pokládat za naprostou jistotu, je účast mluvčího Bloku proti islámu v agentuře specializující se na čepání dotací z eurofondů. Jak by celou věc vysvětlili přední činovníci Bloku proti islámu? Když obchod a finance dokážou přehlédnout nenávist vůči Evropské unii, mohou také peníze odsunou islamofobii, případně nenávist vůči multikulturalismu…….

Účast mluvčího BPI v organizaci využívající eurofondy pouze ukazuje tragikomičnost extrémistické scény v Česku. Radikálové vyvolávají nenávist, zatímco klidě vydělávají na tom, co kritizují.