Lidice jsou stejně jako Dajr Jásín důkazem toho, kam vede rasismus, šovinismus a víra ve vyvolený národ

Nikdy bychom neměli zapomenout na oběti nenávist, jež zaplatili tím nejdražším kvůli zlobě rasismu, nacionalismu nebo víře v sektářství. Před mnoha desítkami let 10 .6.1942 nacisté na Kladensku vypálili světoznámé Lidice. Nenávist, kulturní šovinismus ve spojení s vírou ve vyvolený národ dokázala povraždit stovky lidí, dokázala vymazat jednu středoevropskou vesničku z mapy světa. Plameny v Lidicích spalovaly kousek po kousku domy nevinných.

Děti ženy, muži, starci…..tito všichni měli pro černé esesáky nulovou cenu. “Hmyz” se zavřel do stájí, na místní zámek, aby se později domlátil v továrnách na smrt.  Nikdy bychom neměli zapomenout na lidickou hrůzu. Nikdy bychom neměli zapomenout, co všechno může nenávist způsobit. Rasismus a kulturní šovinismus propojený vírou ve vyvolené nadlidi může skutečně zabíjet a může představovat největší zvěrstva lidstva

Nacismus vraždil, vraždil nepohodlné, bez problému sáhl k masovým vraždám a udělal ze zabíjení lidí doslova průmyslovou výrobu. Stovky koncentráků spalovaly těla nebohých vězňů, zatímco Západ s promiskuitní církví přehlížel veškeré zlo v hitlerovském reichu. Stíhačky raději bombardovaly továrny v Plzni, místo toho, aby bombardovaly železnici, po které v dobytčácích na jistou smrt putovaly miliony lidí.

Komunismus je stejně jako nacismus nechtěným dědictvím minulosti, ve kterém někteří lidé vidí dobro a ochranu pravých hodnot tzv. pravých árijců s modrýma očima a blonďatými vlásky. Hloupí šílenci s vyholenými hlavami pochodující po českých, moravských a slezských městech si snad ani neuvědomují, že svým nacistickým zvoláním pošlapávají památku všech obětí v Lidicích. Křičí Čechy Čechům, drží v rukách symboliku nacistické pakáže a naivně si myslí, že právě tohle je to správné češství. Někteří srábci dokonce vydávají symboliku nacismu za jakési runy a vyzývají ostatní stejně smýšlející bezmozky k podobným aktivitám. Jen se podívejte, co nyní náckové dělají. Svolávají se k demonstrování v severočeském Duchcově a touží po tom zmlátit a zničit ty nenáviděné Romy. V čem jsou dnešní neonacisté odlišní od nácků vraždících v Lidicích?

Neliší se vůbec ničím. Možná tak oblečením, kde esesácké uniformy s úmrlčími hlavami nahrazují braky od Thor Steinaru nebo Eighty-Eight. Nacistické heslo Krev & Čest(Blood & Honour) nadále doprovází, tak jako esesáky v bojí i tu dnešní mládež při bitkách s Romy. A. C. A. B. kreténci tak pokračují v hitlerově odkazu. Vůdce s knírkem chtěl vyvraždit Slovany a nynější esesáci s hákáči na prsou mívají mokré snění o vyplenění romského pokolení z celé modré a nikoli zelené planety. Milovníci zla současnosti jsou pokračovateli mokrých snů milovníků zla minulosti.

Osudného desátého červnna bychom si měli uvědomit, jak křehká demokracie je. Měli bychom si uvědomit, jak nacismus a diktatura přišla do našich zemí. Měli bychom si konečně uvědomit, že se nacházíme v zatraceně podobné situaci, jaká vládla před těmi mnoha desítkami let. Neonáckové zkoušejí cestu k moci například skrze různé rádoby protivládní uskupení, média rasizují, politici čím dál více pouštějí rasismus na špacír….

Zatímco 10. června 2016 budeme vzpomínat na všechny ty padlé životy…..tam někde na Blízkém východě izraelská armáda bude bourat další palestinskou vesnici přesně tak, jak to dělali náckové před mnoha lety. Bohužel, nadřazenost, šovinismus a rasismus neumřel a stále jsou státy, které k člověku přistupují úplně stejně jako nacisté s úmrlčími lebkami na klopách. Měli bychom si také společně s Lidicemi připomenout podobné osudy palestinské vesnice Dajr Jásín a dalších 500 palestinských vesnic, které byly v izraelském plánu Dalet i za československé pomoci systematicky zničeny teroristy z milic Stern, Irgun, Lechi a Hagana.

Od roku 1947 po dodávce československých zbraní izraelským teroristům došlo k vymazání 500 palestinských vesnic z povrchu zemského. Stihl je stejný osud jako české Lidice, či Ležáky. Na zničených a vyvražděných místech měly být stavěny vesnice židovské. Velitelé izraelské brigády a praporu dostali povolení zbourat nebo vyprázdnit a vyhodit do povětří nepřátelské nebo potenciálně nepřátelské arabské vesnice. V pátek 9. dubna 1948 vpadli teroristé z Irgunu, ve spolupráci se Sternem a s podporou Hagany do vesnice Dajr Jásín, ve které lidé spali a vůbec nic netušili. Bylo zde povražděno na 250 mužů, žen a dětí. Mnozí z těch co přežili, byli znásilněni a zmrzačeni…

I na toto bychom 10. června neměli zapomínat. Tehdy v Izraeli vraždili české pušky s českou výzbrojí v rukou izraelských teroristů, kteří se později stali součástí izraelské armády. Palestinská vesnice tak jako řada dalších zažila stejný osud Lidic. Lidice by měly být mementem pro celý svět. Měly by být pro celý svět mementem toho, co se stane, pokud zvítězí rasismem a šovinismem podpořená touha po vyvoleném a nadřazeném národě.

Proto prosím 10. června, vzpomeňme na všechny oběti podobných lidických neštěstí. A uvědomme si vše potřebné pro to, aby se v Česku nikdy víc takové násilí neopakovalo.