Kotleba i čeští extrémisté využívají děr i nejasností v zákoně

Marian Kotleba ukazuje svou odvěkou blízkost k fašismu i kolaborantům, jež bez jakýchkoli výčitek svědomí přijali oddanost Hitlerovi za svou vlastní. Podobně jako banderovci kvůli vidině samostatného samostatného státu začali luďáci sloužit ďáblovi. Pouze hlavní nepřítel byl pro slovenské fašisty Čech, nikoli Rus kdesi daleko za hranicemi Podkarpatské Rusi. 

Díky hákovému kříži mohli slovenští fašisté dát najevo svou nebezpečnou přirozenost, pro kterou desítky tisíc místních Židů neznamenaly vůbec nic. Na své si díky řádění kolaborace “přišli” také komunisté, homosexuálové, a dokonce také místní Romové, jež nevyhovovali snům o slovanské árijské čistotě, ve které odlišná barva pleti, nebo jiná kultura nemají co pohledávat.

kotleba

Odkazy zla v lidské minulosti věky věků rezonují v lidském společenství, protože jednoduchý koncept jednoduchých myšlenek nalézá pokaždé uplatnění u nevzdělaných, duševně pochroumaných bytostí mezi námi. Fašistický režim společně s nacismem nabízí silného vůdce. Považuje černobílý svět za jediný správný. Glorifikuje kulturní šovinismus jako běžný pohled na ostatní národy, ve kterém ten germánský, slovanský, nebo český představuje národ vyšší, mravně nadřezený. Český, nebo slovenský fašismus přijal základní myšlenky z německého nacismu. Jen místa, kde stálo v textu slovíčko “německý” nahradili místní ultranacionalisté ekvivalentem svého národa…….jak pokleslé a hloupé bývají opičí zvyky domácích ultranacionalistů……..

Ashampoo_Snap_2016.04.21_12h44m47s_005_
Kotlebovci si hrají na hlídku ve vlacích

Kotlebův Sturmabteilung sice nemá náckovské uniformy, ale zelená trička s logem ĽSNS mají takřka stejnou funkci. Rasisté obaleni dostatečnou mírou svalové hmoty si hrají na ochránce pořádku. Koupí si lístky, aby následně mohli ve jménu stranické politiky obtěžovat cestující. Kotleba chce po vzoru českých neofašistů zakládat domobrany. Hlídky ĽS Naše Slovensko vede poslanec Národní rady Slovenské republiky Peter Krupa. Pro připomenutí, to je ten mužík, co do parlamentu přišel s pistolí.  Nešlo o žádnou atrapu, ale o zbraň nabitou ostrými náboji.  Jak přiléhavé. Ozbrojenkář velí Sturmabteilungu, jakési protodomobraně fašistické strany.  Děje se tak od 11. dubna 2016. S nápadem prohledávat vlakové soupravy přišel v českém prostředí Adam B. Bartoš, který se svým způsobem velmi podobá kotlebovcům z přeshraniční čáry před Bratislavou.

Česko i Slovensko má své fašisty. Jedni se odvolávají ke Kramáři, zatímco ti další Tisovi, Hlinkovi……….ikony úcty mají různé, ale obsah zůstává stejný. Čeští fašisté se snaží co nejvíc zradikalizovat, zatímco ti slovenští prozatím prožívají zcela opačný vývoj. Ještě před čtyřmi lety Marián Kotleba na sociálních sítích bez problémů vyzýval na již zrušeném profilu k vraždění slovenských Romů z osad, zatímco dnes uniformu hlinkovců nahradil jiným oblekem

kotleba

Slovenští i čeští fašisté se přizpůsobují trendům ve své krajině. Česko je více pod taktovkou nacionalismu,  extrémismu, a proto cílovou skupinu tvoří nacionalisté vítající větší míru radikálního chování. Navíc české esence zla vědí, že nedosáhnou na poslanecká, nebo zastupitelská křesílka, a proto nabírají díky kontroverzím větší popularitu, zviditelnění. Slovenští kotlebovci jsou na tom trošku jinak. Ubrali na razantnosti, aby se následně dostali díky kritice vlády a neschopnosti Fica do poslaneckých škamen. Jakmile “uzraje doba”, bude také Kotlebova ĽSNS opět stejně nenávistná jako tomu bylo před téměř čtyřmi roky.

Extrémistická scéna v Česku, ale také na slovensku využívá hry na slovíčkaření. I když je předem jasné, že čeští nacionálové společně se slovenskými “kolegy” jsou neofašisty, vždy hlasitě řvou, pokud je někdo neofašisty, nebo neonacisty nazve. Typickým příkladem pro české prostředí by mohla být Vandasova Dělnická strana sociální spravedlnosti. Ještě včera, 20. dubna 2016, šéf pražské DSSS Jiří Petřivalský na sociálních sítích po svém vzpomínal na narozeniny Adolfa Hitlera.

Ashampoo_Snap_2016.04.20_19h46m06s_006_

29. března 2015 se Adam B. Brtoš dávno před současným sbližováním se s nejrůznějšími ultranacionálnimi spolky doznal ke své neofašistické podstatě, když na policejním dokumentu zakončil svou výpověď pozdravem fašistického Národního souručenství.

Ashampoo_Snap_2016.04.21_13h01m32s_006_

Čeští fašisté první a druhé republiky neměli dostatek odborníků, jejich autorita byla malá a německá armáda se obávala, že by za jejich vlády vůbec nic nefungovalo. Nacisté si nepřáli, aby roztříštěné fašistické strany zasahovaly do dění v protektorátu. Přikázali rozpustit dvě doposud existující strany(Strana národní jednoty a Národní strana práce), což se také koncem března 1939 stalo. Rozpuštěním vznikla jedna veliká fašistická strana nazvaná jako Národní souručenství.

Hácha chtěl Národním souručenstvím dokázat, že má vliv na českou společnost a tudíž se v zájmu zachování politické kontinuity může podílet na výkonu moci. Dokonce se sám prohlásil za vůdce Národního souručenství. Vládním usnesením bylo Národní souručenství 6. dubna 1939 prohlášeno za jediné politické sdružení českého národa. Tímto krokem došlo de facto k zakončení morální devastace Čechů a oficiální zrušení demokracie, jež se již dlouhou dobu potýkala s vážnými problémy. Pohlaváři českého fašismu snili o germanizaci českého národa, které mělo pomoci Národní souručenství. Koncem roku 1939 mělo Národní souručenství již 4 092 308 členů, což Hácha kvitoval nadšenými slovy, že český národ by mohl dosáhnout stejných úspěchů, jako národ německý. Nacisté tolerovali existenci Národního souručenství jako převýchovnou organizaci českého národa.

S “Vlastí zdar!” se vůdce Národních demokratů  před rokem přihlásil k někomu, kdo se loajálně hlásil k nacistickému režimu Adolfa Hitlera………jak je to české a jak čistě vlastenecké…….ostatně, s přáteli z Ruského institutu strategických studií obrýlený Adam B. Bartoš ukazuje, jak moc vlasteneckým i národoveckým ve skutečnosti je.

Zákony České i Slovenské republiky jsou na neonacisty a neofašisty krátké. Nepamatují například na domobranectví, přebírání zbraní extrémisty a legislativa pokulhává také při útoku na symboliku neonacismu a neofašismu.

Propagace fašismu, připadně nacismu je zákonem postihována prakticky jen v jeho čisté obrazové formě. Když někdo nakreslí známý symbol, například hákový kříž, je zákonem stíhán……i když ani to nemusí být pravda. Policie v takovém případě zkoumá púmysl, zda hákový kříž skutečně byl namalován k prezentaci nacismu.

Mnohem horší je to s propagací nacistické, nebo fašistické ideologie. Tam jsou paragrafy až příliš měkké a k neonacismům, či neofašistům velmi vstřícné. Extrémisté se naučili ve spleti nejasností chodit. Vědí, jak hajlovat, aby to nebylo trestné, případně se slovíčky zacházejí tak, aby zákon nemohl jasně říct, že to, či ono je fašistické, nacistické………díky tomu dochází k trapným situacím, kdy označení fašista, nacista je morálně věcně správné, ale z pohledu zákona je špatné a postižitelné. Morálka se zákonem pokulhává.

Pokud se podíváme na definici fašismu, tak u Kotleby zcela jistě všechny rysyvtohoto světonázoru nenajdeme. Ovšem, pokud se někdo hlásí k fašistickému Slovenskému štátu, je takového člověka nebo skupinu lidí bez výčitek svědomí nazvat fašisty. To, že někdo pokulhává ve slovníkovém přirovnání, to ještě neznamená, že není fašistou, nebo nacistou. Z historického hlediska Kotlebova politická strana i on samotný splňuje všechny předpoklady k tomu, abychom jej mohli označit za fašistu. Podobné je to s českými fašisty. Mají stejnou mluvu, odkazují na stejné osoby z historie, používají stejné pozdravy a zdravice……..přesto běsní, když jsou nazváni fašisty.

Ashampoo_Snap_2016.01.27_19h26m22s_007_

Čeští i slovenští extrémisté chystají militarizaci politické scény. Opět přitom opisují z minulosti. Zejména z fašistické a nacistické části dvacátého stoleti. Vzdoraři Mariana Magáta jsou až přespříliš spjati s nacismem. Dokonce na předvolebních plakátech slibovali pracovní tábory. Proto ĽSNS připravuje jiný koncept ozbrojených domobran, do kterých potichu budou vzdoraži zařazeni jako hlavní složka domobranářů.

Dokud se demokracie nevzpamatuje a paragrafy nezačnou opravdu postihovat také propagaci ideologií fašismu a nacismu, tak neofašisté s neonacisty budou nadále bruslit mezi zákony a paragrafy.