Koláže Romské demokratické strany jsou k smíchu i pláči zároveň

Romská demokratická strana Miroslava Tancoše je typickým příkladem jak by neměla vypadat minoritami organizovaná politická činnost. Český politický systém má mnoho nedostatků a mezi ně patří také neexistence akceschopné a hlavně plně funkční minoritami organizované politické strany nebo hnutí. Minulost výše uváděného politického subjektu je příkladem tragických snah, ve kterých Romové nepředstavují vůbec nic, protože si vedení partaje navyklo na výkon funkce takzvaně po svém.

Politické strany a hnutí musí podle § 18 zákona č. 424/1991 Sb. pravidelně parlamentu dodávat do 1. dubna finanční zprávy o svém hospodaření. V nich jsou uváděni jmenovitě například dárci, zpráva auditora o ověření roční účetní závěrky, přehled o příjmech a darech, celkový přehled o hodnotě majetku i získaných členských příspěvků, ze kterých strany s hnutími financují svou činnost…..finanční zprávy o hospodaření jsou veřejně dostupné a případné nedodání společně s ignorováním žádostí o jejich dodatečné poskytnutí poslanecké sněmovně mohou být důvodem k zastavení činnosti strany, nebo politického hnutí.

Ačkoli je dávno po zákonem stanoveném termínu, doposud svou povinnost nesplnilo na sto politických subjektů. Romská demokratická strana sice finanční zprávy o svém hospodaření dodala, nicméně jednotlivé dokumenty vykazují velmi vážné nedostatky. Tak například zpráva auditora o ověření roční účetní závěrky působí jako naivní pokus o koláž. Razítko auditora je vystřižené, následně jen tak nalepené na jednotlivých stránkách finanční zprávy.

Ashampoo_Snap_2016.04.16_19h37m14s_008_
Zdroj: ČT24

Aby tomu nebylo ještě konec, auditor Ing. Josef Crha již téměř dva roky auditorem není. To je zajímavé. Pravděpodobně osoba pověřená sestavením dokumentace pro parlament někde oskenovala razítko pana auditora a následně jej naivně přilepila na místo určení. Zábavný je také Crhův podpis. Romská demokratická strana předvedla za přímého přenosu umění trestného činu. Však také zodpovědné orgány na jmenovanou partaj podají trestní oznámení.

Možná by bylo nejlepší, kdyby Romská demokratická strana ukončila svou činnost a raději se o nic nesnažila. Dnes předvádí ekvilibristiku na trestný čin, co přijde příště?