Fašismus začíná útoky na děti, pokračuje hajlováním na zdech a může končit pogromy

Začíná to fašisty na demonstracích, pokračuje to hajlováním na zdech obchodů a nakonec krajně pravicové řádění může skončit některým z dalších pogromů, jejichž oběťmi může být kdokoli z nás. Česká fašistická scéna se cítí díky prezidentské podpoře na koni. 

Ruskými oligarchy, Kremlem podporovaná hlava státu dodává radikálům hybný moment akce, na kterou fanatici s vlajkami na zádech mile rádi dodají onu přihlouplou reakci třeba v podobě pochodu na Říp, islamofobními prohlášeními, nebo malůvkami na některé z budov “ideologických nepřátel”. Možná se ještě dočkáme dalšího volného pokračování z konce třicátých let dvacátého století, kdy fašisté živení přeshraničními ultranacionalisty vhazovali do oken odpůrců cihly s nejrůznějšími vzkazy.

Česká fašistická scéna se chová jako fanatici z Islámského státu. Poukazují na křesťanský odkaz……často před sebou symbolicky mávají biblí, zatímco se chovají v rozporu s učením Ježiše Krista. Náboženství katedrál vkládají svůj vlastní obrázek nacionalismu, kdy je správné milovat jen ty, kdo vyznávají stejný světonázor. Neofašistická lůza Čech, Moravy i Slezska se chová jako Generace identity. Očekává inverzní listopad 1989, ve kterém by se navrátila diktatura, nejlépe českého fašismu, ve kterém by jedna rasa vládla nad všemi ostatními a hajlování na ulicích by bylo věcí slušnosti situace.

Internetoví hrdinové jsou hlasitějšími, odvázanějšími a nedělají si těžkou hlavu z nějakých následků kvůli nenávistným slovíčkům ve virtuálnu. Proč by si čecháčkovští fašisté s ultranacionály měli dělat nějaké obavy, když na poloprázdných náměstích běžně vyzývají k nenávisti vůči etniku, nebo rovnou vyhrožují osobní likvidací všem, kdo jenom zavadí o Korán, nebo šátek na hlavě. Psychedelický ultranacionál Jiří Černohorský ve stále stejném tričku Patriotů dodává shromážděním hysterii, zatímco stařík Hörl z Právníků radících občanům vytváří jako komický sochař další verze hliněných vojáčků o sto padesáti tisících mužících……..exekutory pronásledovaná frontářka se zebrou v pozadí pouze dodává tomu všemu komickou tečku na konec.

Neparlamentní fašizoidní spolky kečalů chtějí dohnat Úsvit, nebo společenství Tomia Okamury. Všichni jako při hromadném sexu parazitují na tom stejném. Vytahují pomůcky, bez kterých by ani po několika hodinách nedosáhli uspokojení. Někteří z nich se připojili do národních domobran……dali si jedno, dvě pivka, podali si ruce, aby následně zůstali zvějněni na googlovské mapě jako další z fašistických gard v pozoru…..opilci se opět schází v putikách nulté kategorie, aby si znovu po vzoru Adolfa Hitlera hráli na soukolí “nové republiky”……ve valné většině naštěstí díky opileckému oparu a osobní nespolehlivosti nejsou schopni dotáhnout to, k čemu se předešlý víkend zavázali. Ozbrojenci, jejichž účelem je posloužit jako hybná síla k přetvoření státu a režimu neplní svou funkci, i když se obrýlenec s rosou na kolejích snaží dokazovat přesný opak.

Demokracie se nachází ve velmi složitém, přetěžkém období, kdy na jedné straně Dientsbier odmítá neofašistické a neonacistické malůvky na budovách, zatímco sociální demokracie uklidňuje veřejnost před strachem z uprchlíků například obrázky připravené armády. Česká extrémistická scéna je ovlivňována Ruskem, které skrze své kanály zcela jistě podporuje jednotlivce společně s politickými stranami, hnutími, ale také naoficiálními facebookovými slepenci.

Jednou provždy by se dění v okolí mělo nazývat správně, trefně a věcně. Ti, co se prohlašují za národovce, nejsou nikým jiným, než kolaboranty. Pošlápávají české, aby do jeho podobenství naroubovali to, co do češství ani náhodou nepatří. Tajné služby by měly společně s policií konat dokud ještě není pozdě. Fašistická lůza zkouší štěstí, testuje hranice možného, aby je posléze krůček po krůčku posouvala dál. Vyznavačům jedné rasy, jednoho náboženství není nic svaté. Klidně zaútočí na nedospělé studenty gymnázií. Viz. například útoky na sociálních sítích vůči sedmnáctileté Eman Ghaleb. Ještě před několika týdny se v Praze odehrál žhářský útok na Autonomní centrum Klinika………začátkem února 2016 byli napadeni tři lidé……..jak to všechno bude pokračovat?

Pokud stát nezakročí s pomocí policie, tajných služeb, je možné, že se neonacistická scéna společně s neofašisty ještě více osmělí a fyzické útoky budou častějšími. O demokracii je třeba pečovat. Demokracii je třeba hýčkat a ochraňovat před fašisty v ulicích. Prozatím jde jen o zanedbatelné mnořství fanatiků, proto by nemělo být příliš těžké fašisty zastavit.