Blok proti islámu i Úsvit by měly objasnit financování, vliv i postavení Volfové, Zilvara a Víta Bárty

Je to komedie. Úsvit-národní koalice na tiskové konferenci ochraňuje svou demagogii. Odsunuje stranou před televizními kamerami boj o moc, peníze a vliv, aby jednotliví extrémisté poukázali na domnělé hrdinství Lidinského. Na hony daleko smrdí neochota islamofobních fanatiků odkrýt karty celého dění. Jako kdyby přítomní radikálové s poslaneckými pasy vzkázali novinářům, aby se starali o činy a skutky veterána z Afghanistánu, a nikoli o to, co se skutečně ve vztahu Úsvit-BPI odehrává.

Se získáváním voličů, fanoušků a nejrůznějších pochybných osobností krajně pravicové a krajně levicové scény jde především o hru na ideologii. Divák musí získat dojem neohrožených bojovníků proti islamizaci Česka. Proto se přednáší o tom, jak Černoch před tureckou delegací odmítl bezvízový styk s Ankarou, a proto se  na první dobrou útočí na sjednocování extrémistické scény.

Ashampoo_Snap_2016.04.26_14h57m08s_002_

Na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se díky úsvitářům nachází fanatik s přeškrtnutou mešitou na prsou Jiří Jiskra(na fotografii v červeném kroužku). Zdatně jako člen Bloku proti islámu a zároveň straník Úsvitu využívá situace k vyhoupnutí do vyšších sfér, kde kdákající radikál představuje symbol, se kterým přichází další zákulisní dění pokoušející se o přetažení části radikálů na Jiskrovu, tedy úsvitářskou stranu mince.

Vyjádření jednotlivých činovníků nepřináší světlo, ale močály s nekonečně hustou mlhou, ve které nejsou k mání jednotlivé obrysy rukou, natož někde pohybujících se postav radikální scény Česka. Úsvit sebe sama pasoval do role sjednotitele radikální scény. Slovními obraty označí Blok proti islámu za neschopné, aby v řádcích naznačil možné sbližování s těmi, kdo o to stojí. Ve hře jsou přeci státní příspěvky adresované parlamentnímu politickému hn utí, které parlamentním v nadcházejících parlamentních volbách zřejmě nebude. S jednotlivými tvrzeními o úhradách bezpečnostních opatření během demonstrací a setkání chybí faktury, smlouvy……..opět se řeční naprázdno, bez jakýchkoli náznaků transparentnosti.

Právě v takových okamžicích se nepřímo potvrzují v kuloárech povalující se zvěsti o veřejných účtech, ale také těch veřejnosti nedostupných. Černoch hovoří o kmotrech v pozadí Bloku proti islámu, ale zároveň nepřímo odmítá ukázat pozadí samotného Úsvitu-národní koalice. Bárta se pohybuje především kolem Úsvitu a skrze Janu Volfovou údajně také kolem Bloku proti islámu. Bylo by konečně na čase, kdyby radikálové odhalili jak je to s těmi vydíráními a nechutnostmi okolo.

Jsou pravdivé, nebo se jedná o naprosté nesmysly? Je Martin Konvička vydírán Volfovou a Zilvarem z Úsvitu? Je Miroslav Lidinský seznámen s děním ve společenství radikálů? Je Vít Bárta vydírán Volfovou a Zilvarem?

Pokud skutečně vydíráni jsou, existují nějaké informace, o kterých by nikdo neměl nic vědět? O Martinu Konvičkovi se vedou opět neověřené spekulace o přátelení se s neonacisty a neofašisty…..jsou snad tyto informace těmi vhodnými k vydírání? Je nástrojem k vydírání emailová korespondence, tak jak naznačil Petr Hampl? Zilvar podle kuloárních informací obhospodařuje financování Úsvitu a bez jeho schválení se v islamofobním hnutí nestane vůbec nic. Prý se podle neověřených informací Jan Zilvar zná s Janou Volfovou čtyřicet let. Jaké je skutečné propojení mezi těmito dvěma lidmi. Petr Hampl ve svém facebookovém příspěvku uvedl: “pronájem sálů, kterými se poslanci tolik operují, nepřekročí v součtu jeden milion korun. I s nesmyslným tiskem novin jsme pořád pod 10 miliony. Kde je zbývajících 50 milionů? Upozorňoval jsem partnery z Úsvitu, že se dost možná krade a aby si to kontrolovali. Ale ignorovali to.“…………..co je na tom pravdy. Ztrácely se peníze z Úsvitu a figurovala v tomto ztrácení nějak skutečně Jana Volfová, která již před lety musela opustit kandidátku kvůli podezřením z finančních machinací na škole, kde dělala ředitelku?

Tam, kde je neověřitelné sledování financování, tam je téměř nemožné cokoli prokázat, natož zjistit, jestli skutečně Hamplova slova jsou pravdivá, nebo nikoli. Temným financováním smrdí jak Blok proti islámu, tak Úsvit-národní koalice. Oba dva si nemají co vyčítat. Proč BPI nebo Úsvit neukázaly novinářům originály podepsaných smluv k prostudování? Prozatím jsou k dispozici pouze nikým neautorizované útržky, které mohou, ale nemusí být pravdivé, nebo úplné. Obsahuje tato smlouva snad nějaké body, se kterými by se nechtěly vytahovat jak Úsvit, tak Blok proti islámu?

Kauza mezi islamofoby dává docela hezký pohled na českou extrémistickou scénu, kde transparentnost není na prvním místě.

Lidinský sice hovoří o sedmi milionech vydaných Národních listů, zároveň se však předseda úsvitářů nezmínil o tom, kdo skutečně amatérskou tiskovinu vydává, kdo ji distribuuje……jsou v pozadí lidé napojeni na Víta Bártu? Distribuuje Národní listy obchodní společnost založená Janou Volfovou a nyní řízena mluvčím BPI Davidem Štěpánem? Dostává díky tomu Agentura Regio s.r.o. finance z Úsvitu? Je do distribuce zapojený manžel dcery Jany Volfové?

Ovládá Vít Bárta skrze nastrčené lidi a soukromé společnosti Úsvit-národní koalici a Blok proti islámu?

Člen předsednictva, místopředseda a výkonný tajemník Úsvitu-národní koalice Jan Zilvar je se svými příbuznými jednatelem v obchodní společnosti Czechberry s.r.o. Má tato obchodní společnost blízko k úsvitářským financím? Pokud ano, jaké služby politickému hnutí poskytuje? Předmětem podnikání je velkoobchod, případně maloobchod. Na webových stránkách se společnost prezentuje jako specialista na PR a marketing.  V popisu služeb Czechberry s. r. o. naleznete:

Svým klientům jsme schopni zajistit komplexní řešení PR, marketingových strategií a mediálních plánů, a to v podstatě od A do Z. Jdeme k jádru věci. Každou zakázku důkladně analyzujeme a vymyslíme pro ni přiměřeně šťavnaté kreativní řešení.

  • výzkumy efektivizace
  • příprava strategií
  • krizové public relations
  • marketingová a mediální komunikace
  • kreativní řešení
  • podmínky komunikace
  • organizace eventů a městských slavností

Poskytuje Czechberry s. r. o. reklamní a mediální služby Úsvitu? Jan Zilvar kdysi pomáhal Věcím veřejným s mediálním image a pro Víta Bártu zajišťoval cesty za nákupy potravin do zahraničí. Jan Zilvar je osoba velmi blízká Vítu Bártovi a je teoreticky možné, že pokračuje v tom, co dělal pro Věci veřejné….tedy pomáhá vytvářet mediální image Úsvitu.

Videopřenosy z jednotlivých akcí Bloku proti islámu údajně zajišťuje JBS STUDIO s.r.o. ………jsou tyto zákulisní informace pravdivé? Je také pravda, že je tato firma blízká Janě Volfové? Plují do této firmy peníze z Úsvitu?

Je hodně dotazů a ještě více neznámých z obou stran pověstné barikády. .Je naivní očekávat, že by došlo k odhození stínů a konečně by veřejnost byla seznámena se skutečným stavem věcí. Dokud nebude objasněna role Jany Volfové, Jana Zilvara a Víta Bárty v soukolí Bloku proti islámu a Úsvitu-národní koalice, tak nikdy nebudou moci islamofobní fanatici z jmenovaných organizací tvrdit, že jsou transparentními a důvěryhodnými.