Za vítězství slovenští fašisté děkují Bohu, zatímco jednotlivé osobní prohry jsou výsledkem “sionismu, židovské zrady”

Slovenští fašisté získali ve volbách čtrnáct mandátů. Kotlebova strana získala díky více než dvěma stům tisícům hlasům mnoho peněz do partajního rozpočtu. Peníze nejsou ani tak důležité pro život fašistů, ale jsou zcela jistě příjemné ke konečnému zakořenění uvnitř sebe sama. S lepšími vnitřními strukturami a jasným členěním se Marián Kotleba jako jeden z poslanců slovenské Národní rady zcela jistě pokusí o ještě hlučnější a úspěšnější comeback do světa vysoké politiky.

Kontaktní kampaň zaměřená na sociálně slabá místa prokládaná povídačkami o uprchlících, muslimech, Romech v ghettech, vysoké nezaměstnanosti a neschopnosti vlády stabilizovat například zdravotnictví vynesla rasistům zlaté ovoce. Tekutý hněv transformovaný ve volbě neschopných přivádí na světlo světa fašisty neštítící se odkazovat na pracovní tábory jako jedno z reálných řešení hospodářských problémů Slovenska.

Ashampoo_Snap_2016.03.06_14h05m37s_006_

Průzkumy naznačují, že tři čtvrtiny voličů Mariána Kotleby nebyli žádní nevzdělaní neotesanci. Oběťmi nenávisti fašistů se stali především lidé obávající se uprchlíků, nebo muslimů. Politici nepřinášeli jasné odpovědi, nehovořili o příkladech ze zahraničí, a tak se vystrašený volič chytil jednoduchých řešení o nepříteli a Slovensku jako obětním beránkovi, jehož huňatou vlnu ochrání fanatici s milenectvím ke Slovenskému štátu Hitlerových kolaborantů. Opakovalo se to, co historici důvěrně znají z předválečného Německa, kdy valná většina Němců nebyla nacisty a v nacismus moc nevěřila…..voliči byli otráveni stávající politikou, líbily se jim některé názory NSDAP, protože nenutily nikoho přespíliš přemýšlet. Mnozí z tehdejších voličů pokládali útoky na Židy jako nutné zlo, nebo nějaký přechodný trend, ze kterého se časem tak nějak sejde……..

Navíc, Robert Fico míval naprosto totožnou mluvu s fašisty a spolu s ním na stejné vlně jela většina politického osazenstva………takže se není ani čemu divit. Kotlebova strana neměla žádný volební štám a odmítala až do oficiálních výsledků jakkoli výsledky voleb komentovat. V Nitře se šéf fašistů s kumpány sešel…..a v intimitě sobě vlastní se nejspíš radoval z výsledků, ke kterým jako první gratuloval český Adam B. Bartoš s Národní demokracií.

Ashampoo_Snap_2016.03.06_14h53m17s_009_

Za vítězství slovenští fašisté děkují Bohu, zatímco jednotlivé osobní prohry jsou výsledkem “sionismu, židovské zrady”…………Mnozí z kotlebovských kandidátů se radovali z kroužkování. Z nevolitelných pozic se dostali dopředu, ale díky zákonům jim skok bl naprosto k ničemu. Typickým příkladem by mohl být fašista Marián Magát. Díky kroužkování se dostal na devátou pozici, ale nedosáhl 3 procent z celkového počtu přednostných hlasů, a tak místo něj putuje na poslaneckou funkci do Národní rady někdo jiný.  Samozřejmě, fašista takovou událost vnímá jako “demokracii židů a sionistů v praxi”.

Ashampoo_Snap_2016.03.06_14h48m48s_008_

Magátův komentář ke svému neúspěchu pouze ukazuje o jakou chátru se jedná. Kotlebovci jsou politickým subjektem, který měl být demokratickou prací demokratických stran smeten z povrchu zemského. Kdyby politici nefašizovali, nemusel LSNS být ve slovenském parlamentu. Místopředseda Kotlebovy partaje Rastislav Schlosár celou záležitost kolem voleb komentoval slovy: “Dnešným dňom môže oslavovať každý občan Slovenska, ktorý chce Slovensko založené na národnom, sociálnom a kresťanskom princípe. Tešiť sa môže každý, kto chce Slovensko spravodlivé, kde bude platiť zákon pre všetkých rovnako a Slovensko, kde budú národné záujmy jeho obyvateľov vždy na prvom mieste“…………LSNS skutečně jinou, než národně socialistickou politiku nenabízí. Pravděpodobně bude čtrnáctka nových poslanců pobývat v Národní radě v izolaci. Tak je to správné, protože s fašisty se nevládne, natož nějak nějak kšeftuje nad jednotlivými zákony.

Kdo bude poslancem za LSNS? Poslancem bude například Martin a Marian Kotlebovi. Bratři známí ze slovenské extrémistické a neonacistické scény si zahrají na poslance s poslaneckou imunitou.

První místa na stranické kandidátce byla obsazena lidmi blízkými z úřadu Bánskobystrického kraje. Jakmile Kotleba získal post župana, obsadil krajské úřady svými lidmi. Na veřejnosti se začalo hovořit o rodinném podniku. Kotlebův bratr Martin ještě před parlamentními volbami nepřišel zkrátka. Od svého bratra dostal “darem” funkci finančního ředitele Bánskobystrické regionální správy cest pro investice a majetek. Rastislav Schlosár, trojka ve volbách, není nikdo jiný, než  zástupce ředitele Úřadu Bánskobystřického kraje.

Ashampoo_Snap_2016.03.06_14h16m37s_007_

Milan Uhrík jako šestka v pořadí získal 10 568 hlasů a nejedná se o nikoho jiného, než o ředitele z krajského úřadu. Mimochodem, šestka z kandidátky a zároveň pátý kotlebovský poslanec v řadě je na veřejnosti známý především díky svému protiuprchlickému protestu v Gabčíkově, Na ni kromě slovenských radikálů přišli také maďarští extrémisti z Hnutí 64 žup doprovázenáí cholerickými ukřičenci z Jobbiku. Radikálové se zlobili, že jim slovenská policie zabránila vstoupit do města. Schlosár na místě skandoval: “votrelci nám neprinesú pokoj ani blahobyt.“……….to by se určitě Bartošovi moc líbilo.

Budoucí poslankyně za Kotlebovu stranu, Natálie Grausová, je lékařkou. Ale vůbec se jako vysokoškolsky vzdělaná na veřejnosti nevyjadřuje. Svými slovy zlehčovala zodpovědnost politiků Slovenského štátu za deportace Židů: “Čo sa dialo potom v roku 1945, nemožno dávať na účet slovenského štátu, vypuklo takzvané Slovenské národné povstanie a Nemci prehrávali vojnu“. Fašistický Slovenský štát podle Grausové nebyl vojenským a deportace zastavil ihned, jak zjistil, že jsou Židé nacisty likvidovýni……..historie jasně říká jak tehdejší události byly…….Grausová tak jako mnoho kandidátů extrémistických subjektů jednoduše lže.

Lidí s antisemitskými náladami, protiromskými postoji, rasistickými názory upřednostňujícími bílou rasu s bílou kulturou před vším ostatním v Kotlebově straně je naprostá většina. Zahájí Marian Kotleba první den v poslancování v uniformě fašistické Hlinkovy gardy? Byl by to velmi smutný pohled na slovenskou Národní radu. Ultranacionalisty doplňují fašisté……..možná by se na Slovensku měla veřejnost zamyslet nad tím, co vlastně chce.