Vít Bárta “rozkládá” Konvičkovi extrémisty

Na jednu stranu si Konvičkův spolek krajně pravicových extrémistů hraje na silné partnery Úsvitu – národní koalice, skrze který navrhuje do parlamentu své vize o fungování světa, zatímco na stranu druhou není ničím jiným, než rozpadajícím se slepencem klerofašistů, českých nacionalistů, islamofobů a dalších milovníků extrémistického tónu v politice. 

Uniklé informace o účelové smlouvě mezi Úsvitem a Blokem proti islámu spolehlivě rozkládají Lidinského předvolební partnery zevnitř. Listina o spolupráci v rámci voleb zavazuje Martina Konvičku s partou spolupracovníků k finančním povinnostem v případě odstoupení z kandidátek, nebo případné spolupráci s jiným politickým subjektem bez souhlasu tak trochu bezradného Úsvitu. Islamofobní scéna se kromě komických homevideí o podpora amerického Donalda Trumpa potácí v křečích.

[KGVID]https://www.hrebenar.eu/wp-content/uploads/2016/03/konvicka_trump.mp4[/KGVID]

Petr Hampl s klávesnicí na stole sní o kariéře středočeského hejtmana, ale tak trochu veřejnosti tají skutečný stav věci, kdy možná v pozadí stojí lidé, se kterými členové islamofobního spolku nepočítali.

Ashampoo_Snap_2016.03.12_18h15m23s_008_

Zvěsti o rostoucím vlivu Víta Bárty v Úsvitu a tím pádem také v Bloku proti islámu(BPI) nebudou pouze planými řečmi odpůrců extrémismu. Napovídá tomu dění jak v Úsvitu, tak v BPI, kdy hromadně odcházejí velmi důležití a velmi vlivní lidé. Předvolební hon za hlasy budou muset islamofobové s poslaneckými pasy zvládat v poněkud štíhlejším provedení.

10. března 2016 sepsalo vedení kroměřížské buňky BPI prohlášení “Děkujeme odcházíme”, ve kterém všichni do jednoho ruší členství v Konvičkově týmu fanatiků. Došlo tak ke zrušení organizace Bloku proti islámu v Kroměříži.

Ashampoo_Snap_2016.03.12_15h53m04s_006_

Jak se zdá, předvolební jistoty byly dohodnuty bez souhlasu ostatních. Pánové se sešli, aby následně řekli všem v okolí, jak se mají v následujících týdnech a měsících chovat. Možná si Martin Konvička doposud nezvykl na to, že BPI není neoficiálním “klubem” žvanilů na sociálních sítích, ale že se jedná o extrémistické hnutí s místními organizacemi napříč republiky………..celé je to do značné míry úsměvné. Jakýkoli rozkladný prvek v islamofobní scéně je pro demokracii správný a člověk na první dobrou neví, jestli za pomoc s rozkladem BPI a Úsvitu nemá nakonec poděkovat Vítu Bártovi.

Lidinského Úsvit neměl před vydáním osmnáctibodového předvolebního “programu”  potenciálním voličům co nabídnout. Jedná se sice o naprosto nereálné a diktaturu přinášející myšlenky, ale voličská základna vybírající si nenávist ůvči jinověrcům stejně nemá dostatečnou mozkovou kapacitu k pochopení složitejších cílů a plánů. Po stranických hrátkách, odchodem Tomia Okamury a dalších lidí se ze svítání stalo vyčpělé uskupení velmi dobře tušící svůj povolební osud v příštím boji o parlamentní sesličky. Kdyby nebyl v dosahu Blok proti islámu, museli by se úsvitáři spojit s někým jiným. O partnerství Lidinského partajníci jednali například s Řádem národa, který z partnerství vycouval kvůli Martinu Konvičkovi. Kdyby nebylo masokostní moučky a holé ohavnosti, slavili by radikálové s diplomatickým pasem rovnou dva zásahy do černého. Spojili by fanatismus facebookových kecalů s obrázky a penetrací extrémisticko – sektářského uskupení Josefa Zicklera.

Bývalý poslanec Úsvitu Karel Fiedler  tvrdí, že Vít Bárta stál u zrodu Úsvitu a Bloku proti islámu již od samotného začátku. V BPI a Úsvitu roste počet lidí nějakým způsobem známých z okolí výše jmenovaného pána. Řeč je především o asistentech poslanců, členech předsednictva hnutí, kteří jsou svázáni s PR firmami Víta Bárty. Smlouvy známé z posledních dnů a další kroky do budoucna nebyly údajně podle Fiedlera rozhodovány na předsednictví Úsvitu, ale na jiných místech. Vedení hnutí prý o nich nevědělo až do okamžiku, kdy byli seznámeni s dohodnutými věcmi…….z toho vyplývá, že kroky ohledně BPI a spolupráci s ním byly dohodnuty s vybraným okruhem lidí…….teoreticky se mohlo jednat o lidi blízké Vítu Bártovi.

Martina Konvičku právně zastupuje Jan Mates, který se zároveň pomocí své firmy Tyneside vydává Národní listy (propagační noviny BPI a Úsvitu – národní koalice). Jan Mates je osůbka známá především z okolí Víta Bárty. Tomio Okamura kdysi Jana Matese označil za osobního advokáta V9ta Bárty. Mates podle slov šéfa úsvitářských poslanců nabízí poslaneckému klubu své právní služby.

Pokud v Úsvitu dojde k nejednotnému výkladu stanov, konečné rozhodnutí vydává rozhodce – tedy jedna jediná osoba – PaedDr. Mgr. Augustin Karel Andrle Sylor. Fiedler v rozhovoru pro DVTV uvádí, že direktivy, jak mají platné stanovy znít nepodává nikdo jiný, než Jan Mates, který vypracované znění podá Andrlovi a ten jej přetlůmočí členům úsvitářského hnutí.

O vlivu Víta Bárty v Bloku proti islámu se hovoří již od října 2015. Zatím se jednalo o spekulace, ale z kroků představitelů BPI a Úsvitu je zřejmé, že o spekulace jít nemusí.