Teroristického útoku v Bruselu využijí především evropští extrémisté i populisté

Teroristické události v Belgii, ke kterým se přihlásilo hnutí Islámský stát, vyhovují především evropským extrémistům, neofašistům, neonacistům a islamofobům obecně. Na jednotlivých vyjádřeních českých politiků je vidět jejich politické i filosofické tíhnutí k demokracii. Zatímco jedni říkají, že je třeba nepropadat panice, ti druzí hovoří o válkách s islámem, neřkuli arabským obyvatelstvem na Starém kontinentě.

Terorismus, při kterém zahynulo na několik desítek Evropanů je ústy veřejně činných zastupitelů doprovázený nepřímou politickou podporou domácích organizací, z nichž někteří bez obtíží vítají xenofobní vyjadřování vůči muslimské komunitě. Politická hnutí jako Úsvit s Blokem proti islámu neváhají a okamžitě s pomocí tiskové konference dávají najevo svou čirou, totálně připitomělou nenávist, s níž by okamžitě měla armáda pozatýkat všechny muslimy v České republice. Na svět se po celém kontinentě dostávají přehnaná vyjádření, často si odporující s předchozími komentáři.

Shrnutí událostí v Bruselu:  policie pátrá po několika teroristech a zlikvidovala na letišti pás s náložemi, Zatím 106 lidí je zraněných a 17 v kritickém stavu.

Ashampoo_Snap_2016.03.22_14h56m31s_009_

Cílem teroristických útoků je podlomit důvěru v demokracii, mezinárodní právo, lidská práva, zákony……v tomto ohledu jsou extrémisté s diplomatickými pasy dobrými partnery tzv. Islámského státu. Požadují po společnosti totéž, akorát ke svým požadavkům nepoužívají bomby se střelbou z automatických zbraní. Radikálové z SPD, či Úsvitu s Blokem proti islámu teroristické útoky využívají ve svůj prospěch. S pomocí činů fanatiků ukazují, že měli svou pravdu. Své do mlýnku nenávisti dodává prezident Miloš Zeman, který z uprchlíků vytváří skupinu teroristů, před kterými by se Evropa měla mýt na pozoru. Je hloupé, pokud nejvyšší ústavní činitel ve státě vyjmenovává sarkasticky jednotlivé teroristické útoky v Evropě…..je to neuctivé k obětem, je to vulgární vůči demokracii jako takové.

Ashampoo_Snap_2016.03.22_14h37m39s_003_

Jak se zdá, Zemanovi populismus s touhou lézt do zadku domácím extrémistům není cizí ani před mrtvými z Bruselu.  Lidskost v podání hlavy státu má skutečně zvláštní podobu. Bomby přede dveřmi bruselských institucí dostávají do ulic armádu. Ta bude aktivní také v Česku, kde žádné teroristické nebezpečí nehrozí. Zatímco Česká republika zavádí bezpečnostní stupeň číslo jedna, Maďaři ve jménu své agresivní a protilidské politiky zavádí bezpečnostní systém číslo dva. Orbán zcela nepochybně celé situace využije ve svůj politický prospěch. V Bruselu se nachází na čtyři tisíce českých občanů, teoreticky je tedy možné, že mezi oběťmi teroristického útoku byli také někteří Češi. Nicméně, to není důvod k vyvolávání hysterie, nebo dokonce nesnášenlivosti.

Teroristům, stejně tak evropským radikálům vadí demokracie s mezinárodním právem, a proto oba dva chtějí svobodu s demokracií narušit, nebo přímo zničit. Konvička, Lidinský, případně Tomio Okamura svými vystoupeními ukazují svou nelidskost, s níž diváka navracejí do událostí z třicátých let minulého století, kdy jsou v rámci generalizací všichni muslimové zodpovědni za události v hlavním městě Evropské unie. Své k událostem také řekli britští extrémisté z UKIPu, kteří Schengenský prostor považují za bezpečnostní riziko. Kdy jindy by populisté mohli volat po zavírání hranic, když ne těsně po teroristickém útoku……kdo by se z řad radikálů vůbec obtěžoval s projevováním úcty násilí radikálů…………evropští fobové kují železo, dokud je žhavé.

Ashampoo_Snap_2016.03.22_15h52m34s_015_

V tuto chvíli by neměl být čas na hysterii, trapné šikanování muslimské komunity. Stejně tak je hloupé požadovat po muslimských organizacích jakékoli distancování se od událostí v Bruselu. Slova “ne mým jménem” jsou výsledkem generalizace, nikoli projevem demokracie. V Evropě se v průběhu několika desítek let uskutečnilo na 12 teroristických útoků, při kterých zahynulo na několik set lidí. Je to velmi smutné a naprosto neakceptovatelné. Ale to, co se dnes odehrálo v srdci mezinárodního společenství, to se den co den odehrává na Blízkém východě, v Afghanistánu, Somálsku, Keni, Pákistánu, Mali a dalších státech.

Ashampoo_Snap_2016.03.22_14h34m23s_002_

Teroristickými útoky v Bruselu byla napadena Evropská unie, nikoli však celý svět, jak v médiích prohlašoval francouzský premiér. V proslovu francouzského státníka je patrný kulrturní šovinismus, kdy je Evropa pokládána za celý svět. Opět, taková vyjádření jsou dehonestující k obětem terorismu po celém světě. V současnosti Starý kontinent nezažívá vlnu největších teroristických událostí a hrozeb. Obdobím s rostoucí mírou terorismu patřilo v západní Evropě sedmdesátým a osmdesátým letem dvacátého století.  Viníky tehdejších událostí byli z velké části ETA, IRA s dalšími separatistickými organizacemi.

Pokud bychom hloupě připustili, že tzv. Islámský stát má co dočinění s islámem, potom bychom museli připustit, že Armáda božího odporu(LRA) se svými více než čtvrt milionem obětí vychází z naší křesťanské kultury. Islámský stát usiluje o vytvoření silně wahhábistického chalifátu, Armáda božího odporu usilovala celých dvacet let o založení křesťanského teokratického státu…….oba dva tak činili formou terorismu i vraždění místních obyvatel………ale islám, podobně jako křesťanství k terorismu ani násilí nevybízí a dokonce takové praktiky zakazuje. Z toho vyplývá, že kořeny terorismu nemají s náboženstvím nic společného. Pouze hlupák říká něco jiného……..srbské nacionalisty také nikdo nesrovnává s pravoslavím, i když se na něj zcela hloupě a nesprávně často odkazují.

Evropa bude silná jedině tehdy, pokud nezapomene na demokracii, ochranu lidských práv, ke kterým patří právo na náboženské vyznání.  Terorismus není ničím novým. Těží z pozornosti médií, vyvolávání zděšení, poutání pozornosti a rozvracení svobody s demokracií v napadených společenstvích. Evropská unie bude silnou pouze tehdy, pokud bude důsledně dodržovat mezinárodní právo společně s úctou k demokracii. Není čas na šílenství, protože šílenství vytváří předpoklady úspěchu dalších teroristických událostí.