Střelba v Bruselu není důvodem k oslavě islamofobie a vyvolávání nenávisti vůči muslimům

Belgická policie v úterý na předměstí Bruselu čelila střelbě a evropská média opět používají ideologicky zabarvenou rétoriku, kdy islamofobie s populismem vítězí nad obyčejnými fakty. Střelci na ruku zákona útočili automatickými zbraněmi, a proto se v titulcích začala objevovat slovíčka o muslimech, škodlivosti islámu a nezbytných džihádistech, které se zvláště západní média rozhodla zařadit na místa teroristů.

Téměř žádný Evropan neví vůbec nic o džihádu…..tak proč si nezahrát s myšlenkami čtenářů a náhodných diváků. Posílí se složitě utvářené klišé a spolu s tím vyroste čtenost do závratných výšin. Na Primě i Nově se s rychlostí blesku začínají objevovat generalizující informace. Najednou všichni, kdo bydlí ve čtvrti přestřelky představují spící teroristy, místní muslimské teroristy, se kterými je třeba co nejvíc zatočit. Mediální kolos budí falešná zdání, ve kterých všichni muslimové v Bruselu nejsou ničím jiným, než zradikalizovanou mládeží ochotnou s kalašnikovem v ruce zastřelit kohokoli v okolí.

54 000 obyvatel z bruselské čtvrti Forest je dehonestována večerními televizními novinami kvůli skutku pěti, možná deseti extrémistů, jež zasvětili svůj život zhoubnému wahhábismu teroristických organizací. Čtvrť Molenbeek nebo Forest je nesprávné nazývat semeništěm džihádistů, zvláště, když je výraz “džihádista” vykládán v kontextu, jaký mu ani přinejmenším nepřísluší. To, že někde terorista vyroste, to nutně neznamená, že okolí budoucího vraha představují stejně zvrácení lidé. Kdybychom přemýšleli stejnou optikou, mohli bychom tvrdit, že všichni v Chotěbuzi u Ostravy jsou neonacisté, protože odtamtud pochází neonacista Pavel Matějný.

Při akci v bruselské čtvrti Forest utrpěli zranění čtyři policisté. Jeden ozbrojenec byl zabit. Zastřelený terorista byl saláfistou, měl u sebe saláfistickou literatutru i vlajku tzv. Islámského státu. Nejednalo se tedy o muslima, ale o hloupého wahhábistu s muslimy nemajícím nic společného. Další dvě podezřelé osoby z útoku na policisty jsou zatím na útěku a ruka zákona po nich pátrá.

Wahhábismus nepřináší spravedlnost. Tam, kam vstoupí, tam má většinou problémy s historií, spravedlností, dodržovýním zákonů…… wahhábismus je rakovinou, kterou je třeba zničit. Kitáb al-tawhíd (Kniha jednoty) a Kitáb al-džihád (Kniha džihádu) jsou hlavními prameny wahhábismu. Dokonale ukazují, že wahhábismus není totéž co islám. Komolí a upravují verše z Koránu a sunny, určují co je povolené a co zakázané ve víře i životní praxi. Wahhábismus na islámu parazituje a snaží se za něj vydávat. Právě proto jsou teroristé z Bruselu zbytečně a naprosto neoprávněně označováni za muslimy.