Řitní alpinismus do zadku Číny je devalvací hodnot České republiky

Rudá zářila nad Prahou, a dokonce se tiše zubila na diváky ze svetru Miloše Zemana. Policejní manévry byly největší za poslední dobu. Na střechách byli odstřelovači, policisté v uniformách i civilu, až člověk očekával, že do Česka přijíždí minimálně císař celé galaxie. Trapnopohled na dvě kolony projíždějící Evropskou ulicí doprovázel řitní alpinismus, zatímco ostatní poukazovali na porušování lidských práv a diktaturu utlačující základní práva všem odpůrcům pekingského komunismu. 

Číňané drží v Česku kapitál za zhruba 6 miliard korun. Nepatří ani zdaleka mezi největší investory v zemi. Holandsko s Německem ročně investuje v rodišti Bedřicha Smetany mnohem víc, přesto se ulice při návštěvě Merkelové nebo představitelů nizozemské politiky nepyšnily vlajkami jednotlivých států. Čínské finance pod Řípem rostou, nicméně to není důvod, aby si Praha hrála na největšího přítele největší diktatury světa. Lidská práva jsou Pekingem porušována…….o tom není žádných pochyb. Věznice, tresty smrti, ničení politické konkurence čínského prezidenta…….to všechno by mělo být pádným důkazem k tomu, abychom z rudé vlajky se žlutými hvězdičkami nedělali pány nad slovanskými otroky.

Vystoupení Miloše Zemana ve státní čínské televizi poškozuje mezinárodní zájmy České republiky. Promlouvá do zahraničí slovy českého neofašismu, kdy Evropská unie se Spojenými státy americkými není nic jiného, než subjekty zakazujícími nezávislost Česka. Jako kdyby blízkost přicházející Země draka znamenala pro každé nemluvně nekonečnou salvu nikým a ničím neomezené svobody.

Čínští sympatizanti mají právo postávání s rudými vlajkami, ale stejně nezadatelné právo je postávat na stejném prostranství s vlajkou Tibetu a pokřikovat protidiktaturní hesla. Václav Havel by se zajisté divil, co se děje.  Prezidentovi z Vysočiny by se možná líbil čínský internet, kde každý člověk k tomu, aby mohl používat například sociální sítě, musí úřadům sdělit svou adresu, telefonní číslo, fotografii, jméno a příjmení…..to všechno proto, aby v případě kritiky měla policie snadnou práci. Vymaže nevhodný příspěvek a v případě potřeby si policejní agenti bez obtíží dojdou pro nevhodného kverulanta.

Čína okupuje Tibet a bylo by z teoretického pohledu správné, pokud by Tibet ponechala svobodný a lidé by mohli žít podle staletých tradic, které se ve velehorské zemi rozvíjely. Ovšem od teorie k praxi je často dlouhá cesta. Dějiny Tibetu jsou doprovázené již od začátků mytologií o prvních tibetských králích přicházejících z nebes. Byla to především Jarlungská dynastie, jež v zemi rozšířila budhismus. Od šestnáctého století se k moci dostávají světští vládci, tzv. dalajlámové. Tibet byl svobodný v letech 1912 – 1949, kdy proběhla nechvalně známá čínská okupace. Čína svým způsobem Střechu světa, jak se Tibet také nazývá, ovládala již ve 13. století, kdy Mongolové na čínském území vytvořili dynastii Juan, která Lhasu ovládala jako jedno z čínských administrativních oblastí. Mandžutská dynastie v Tibetu vládla až do 19. století, kdy Střechu světa víceméně převzali Britové, kteří svůj vliv zvyšovali již od 18. století.

Mao-cetungova okupace přinesla totální destrukci kultury, zvyků, místního náboženství……čína privileguje Číňany před Tibeťany, na školách se vyučuje mandarinštinou, posiluje se čínská kultura před tibetskou……..příliš mnoho lidí neví co to znamená tibetská kultura, místní mniši páchají demonstrativní sebeupalování………lidé chtějí samostatnost a svobodu. Čína takové hlasy umlčuje brutalitou…….ale na co se rozčilovat, když jde o vnitřní záležitost Číny, že? Existence samostatného Tibetu je díky destruktivním snahám Číny v současnosti takřka nemožná. Mnohem reálnější je požadovat změkčení prostředí s dodržováním lidských práv.

Sledovat českou extrémistickou scénu přidebatách o Tibetu je velmi zábavné. Anarchokomunisti odmítající jakékoli náboženství neschvalují “vládu dalajlámů”……považují ji za mnohem horší, než vládu Pekingu, zatímco někteří neofašisté neuctívají jak před okupační nadvládu Číňanů, tak samotný čínský režim. Oba dva světonázory jsou absurdní……jsou stejně hloupé, jako otáčení Miloše Zemana, který uctívání Číny odmítal, zatímco dnes je největším zastáncem tyrana z rudé říše.  Sobotkův kabinet by si měl rozmyslet, co vlastně chce. Má ministra pro lidská práva, zatímco na stejná lidská práva díky penězům totálně kašle. Neexistují západní a čínská lidská práva……jsou pouze lidská práva, protože každý má právo na to nebýt mučen, nebýt bezdůvodně vězněn, nebo nebýt státem povražděn.

Nastávající dva dny budou symbolem kapitálu, nikoli humanismu nebo lidských práv. Země Václava Havla by nikdy neměla tak hluboce klesnout.