Prima dala po teroristických útocích slovo úsvitářskému extrémistovi ze Stráží obrany státu

Televize Prima dává po teroristických útocích v Bruselu najevo, k jaké části obyvatelstva patří. Místo fundovaného informování plného nezpochybnitelných faktů, dává celostátní televize prostor islamofobii, lidem tolik blízkým Bloku proti islámu a Lidinského Úsvitu – národní koalice.  Místo projevení úcty nad mrtvými se raději sahá ke slovům šéfa úsvitářských militantů. 

V několikaminutovém miniDuelu se reklama na nejrůznější televizní pořady, tváře známé z umělecké branže, přeměňuje do podobenství nevlasteneckého extrémismu, kterému Martin Koller zaslíbil svou další profesní budoucnost. S Janem Zilvarem primácký odborník na vojenskou tématiku vede Stráže obrany státu. Jejich hlavním úkolem je ochrana islamofobie, ultranacionalismu, vyvolávání strachu z islámu…….pod rouškou hry na prvorepublikové supermany dochází k propagaci něčeho, co není ani omylem slučitelné se zásadami demokracie. O Strážích obrany státu jsme nedávno na Hrebenar.eu psali článek.

Ashampoo_Snap_2016.03.22_17h43m41s_019_

Co byste očekávali od mužíka s extrémistickou mluvou, profesně napojeného na Konvičku a Lidinského? Islamofob nemůže národu sdělit nic jiného, než klasická islamofobní a čistě nenávistná klišé nemající pranic společného s pravdou, natož nestrannou objektivitou. Proč Prima TV sáhla v okamžiku po teroristickém útoku v Bruselu po radikálovi? Protože ostrá mluva vyžadující jednoduchá, často krvavá řešení je mediálně přitahující…..jednoduše vděčná. Vyvolává na osou táborech emoce a spolu s tím roste sledovanost.

Do obýváků se dostávají ústivářsko – konvičkovské pravdy ve zlatavém balení. Náhodnému divákovi je zatajeno, že se jedná o člověka blízkého Martinu Konvičkovi a Miroslavu Lidinskému. Z televizí známý muž je národu představen jako vojenský odborník – analytik, a proto všechna následující slova nejsou ničím jiným, než odborným pohledem nemajícím s politikou nic společného………kolik lidí zná, nebo alespoň částečně tuší, kam Martin Koller patří. Ti bystřejší si vzpomenou na okamžiky, kdy odborník s kravatou vyzýval s potápěním lodí s imigranty na palubě. Slovní bestialita si nebrala servítky ani před dětmi……..

Osvědčený trhák se usvědčil. I proto dnes dochází k další masáži divácké mysli. Koller provede mediální útok na Evropskou unii,  muslimskou komunitu, aby následně ve slovních spojeních ukázal mužíček z úsvitářských jednotek jak moc jsou ostatní neschopní, zatímco extrémisté nabízejí osvědčené nástroje kvalitního a dostatečně působícího boje proti terorismu. Ze Saudů se stávají teroristé a každý stý uprchlík je rovněž teroristou……….civilizovanou částí světa je pouze Evropa, zatímco lidé přicházející z Blízkého východu jsou těmi z nerozvinutých, naprosto zaostalých zemí světa.

Na konci kratičkého proslovu nechybělo v miniDuelu ani symbolické poděkování za to, že Prima je televizí, která informuje a nikoli jen udržuje ideologii v chodu.  Podobný názor mají extrémisté, neonacisté, neofašisté, islamofobové na sociálních sítích. Vítají ochotu Primy rozšiřovat extrémistické myslenky pod rouškou profesní odbornosti, ochoty informovat o všem…..tedy i o nepěkných a nevlídných záležitostech…….ochota rozšiřovat extrémismus se dá za každého počasí krýt nejrůznějšími zvoláními třeba o svobodě slova.

Televize Prima se zpronevěřila novinářské objektivitě, etice a povinnosti nestranně informovat o dění ve společnosti. Z celostátní televizní společnosti se stává hlásná trouba nedemokratických subjektů – toho času částečně zaparkovaných v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. To je velmi nebezpečné, protože pravodajské relace poté nejsou ničím jiným, než demagogickou nalejvárnou – jakýmsi ministerstvem propagandy krajně pravicové politiky.