Poslanec Foldyna nabízí v přídavcích na děti populismus ultranacionalismu

Severočeský poslanec Jaroslav Foldyna je klasickým představitelem ultranacionalistické sekce ČSSD. Téměř vždy tíhnul k extrémějším formám řešení a z jednotlivých zákonodárcových návrhů téměř vždy čouhal ze záhybů na spoluobčany zápach českého nacionalismu požadující vše nejlepší pro majoritu, kritizující multikulturalismus s humanitou v pozadí.  Poslancovy aktivity kolem Kosova a demonstrování za “Srbské Kosovo” jsou spojeny s ultranacionalistickou scénou, Generací identity, která pravidelné demonstrace v Česku pořádá. 

Jaroslav Foldyna nyní přišel v parlamentu s návrhem, podle kterého by bylo možné čerpat přídavky na děti maximálně na čtyři potomky. Na další děti by rodiče peníze již nedostávali. Je to další z řady hloupých nápadů určený především zemanovské klice, českým nacionalistům, jež nad snižováním peněz spatří na první dobrou nový bič na Romy. Je to patrné v jednotlivých příspěvcích na sociálních sítích, kde mnozí uživatelé virtuálních světů doslova plesají nad nápaditostí kontroverzního politika z “drsného” Severu. Foldynovi facebookoví přátelé, “společník” Sládka Pavel Matějka, nebo militantní ultranacionalista Obrtel, budou zajisté nadmíru spokojeni.

Pan poslanec bydlí v Děčíně. Kousek od jeho bydliště se prý nalézá herna. Sociální demokrat tvrdí, že do zmiňovaného zařízení chodí převážně nezaměstnaní, jež za hru na automatech utrácí své sociální dávky. To skoro vypadá, jako kdyby nacionalista s poslaneckým pasem a notnou dávkou imunity mezi cinkající přístroje nejednou zavítal. Možná si navrhovatel legislativních změn zálibu v boxu obohatil o návštěvy nejrůznějších doupat ve městě. Jak by jinak něco takového nemohl tvrdit……..leda že by zákonodárce dal na obecná klišé, generální označování , ve jménu kterého jsou všichni nezaměstnaní zároveň návštěvníky heren.

Měl by zákonodárce svou zákonodárnou pravomoc opírat o generalizace často zkreslující skutečnost? Politik je zodpovědný občanům, a nikoli účelově pojímaným relacím celostátních médií. Jaroslav Foldyna opět úspěšně ukazuje, že ač je politikem v ČSSD, sociálním demokratem rozhodně není. Na fotografiích je k vidění v tričký EVERLAST, často má na oblečení našitého lva…….tím dává najevo, že inklinuje k ultranacionalismu……..možná by konečně vedení sociálních demokratů mělo přemýšlet, zda ultranacionalisté mají mít místo v jejich politické straně. Politik, který chce svým spoluobčanům diktovat kolik mají mít dětí, rozhodně sociálně demokratickým není.

Tím, že příspěvky na děti dostanou jen rodiny do čtyř potomků, k žádnému omezování zneužívání sociálních dávek nedojde. Navíc, zneužívání sociálních dávek je sice mediálně a v nacionalistické scéně velmi vděčným tématem, takovým tahounem pozornosti, ale v realitě příliš velkým ohrožením rozhodně není. V porovnání k celkové výši vyplacených sociálních dávek, neoprávněně vyplacené finance představují velmi malou, téměř nepatrnou částku.

Blíží se krajské volby, a tak v Děčíně posedávající politik potřebuje na sebe něčím upozornit. Jak jinak by si jej všimli čeští nacionalisté věčně křičící o  vetřelcích, nebezpečném islámu a hrozném Norsku…….politikova mysl je ve svém základu velmi jednoduchá. Vypíchne “žhavá témata”…..například anticikanismus, na který s pomocí nejrůznějších návrhů nepřímo zaútočí. V prvním, možná druhém komentáři na sociálních sítích se objeví věty typu  “To je na cigany. Ti maji decek a nikdo nepracuje!“……..následující diskuse obsahující podobné “filosofické” konstrukce zaručí poslancovi chvilkovou slávu. Někdo se zhrozí, ostatní, rádoby vlastenci se nadchnou…….a o to jde především, bez ohledu na to, zda kontroverzní návrh projde nebo ne.

Důležité je klima, protože prozemanovské, české nacionalistické jádro na klima dá především.