Ódinovi vojáci – další projekt severočeské neonacistické a extrémistické scény

Neonacisté společně s krajně pravicovými extrémisty v severočeském Mostě 21. března 2016 založili českou “buňku” Ódinových vojáků. Radikálové velmi dobře vědí, že v listopadu jsou krajské volby a Dělnická strana sociální spravedlnosti by společně s Národní demokracií hrátkami na ochranáře před uprchlíky mohla získat hlasy nerozhodnutých, extrémizujícími médii ovlivněných spoluobčanů.

V politickém prostředí se to hemží nejrůznějšími radikály a roztříštěná ultranacionalistická scéna bojující o místo na výsluní, potřebuje vlastní, zdánlivě nepřekonatelný cíl, kterým by mohlo být napodobování severoevropských extrémistů. Ódinovi vojáci ve zprávách dostali patřičnou reklamu a díky Parlamentním listům se v Česku stali dobře známými.  Na mediální pohádce o šikujících se ochranářích tradičních finských hodnot budou stavět čeští krajně pravicoví extrémisté. Samozřejmě onen finský prvek nahradí prvkem českým, protože sebranka z hospůdky nechce nic jiného, než “obhajovat hrdost českého lva”.

Ashampoo_Snap_2016.03.21_18h48m11s_008_
Ódinovi vojáci z Mostu

Jedním z tzv Ódinových vojáků není nikdo jiný, než Pinďa Svoboda z Duchcova. Předlužený a z podvodů osvědčený mužík je pitoreskní osobou duchcovské extrémistické scény. Dříve pochodoval s Obrem po Duchcově,  nyní své angazmá v rámci občanských hlídek rozšiřuje do většího angažmá. Z fotogracie je patrné, že na budoucích hlídkách spolupracují místní představitelé Národní demokracie, která s Vandasovými lidmi na severu spolupracuje.

White Power dýchající z hodspodské momentky zobrazuje holou krutost, které by přítomní mužíci s ženami byli schopni. Na severu sice žádní uprchlíci nejsou, ale radikálové si pro začátek mohou zchladit žáhu na uprchlících překračujících na česko-německých hranicích. Když nebudou po ruce cizinci, jsou k dispozici místní Romové, s jejichž obtěžování má duchcovská DSSS společně s dalšími spolky letitou zkušenost. Severočeská DSSS pravděpodobně z velké části “pozře” na společné kandidátce představitele Paroubkova LVA21, a tak jakýkoli pokus na odstínění spolčování se s bývalými Paroubkovými lidmi je více než lákavý.

Vesty s potiskem Ódinových vojáků budou pro radikály dostatečně lákavé, a proto se s nimi můžeme díky Národní demokracii setkat na některé demonstraci Adama B. Bartoše, nebo Lucie Haškové. Skupinka hrající si na vojáčky nepotřebuje čistý trestní rejstřík……a o to jde především. I když budou někteří členové tzv. Ódinových vojáků odsouzenými podvodníky, zloději a násilníky, bez obtíží si zahrají na ochránce ctnosti, morálky a zákonnosti, o kterou hlídkařům nejde ani náhodou.