Neonacista Matějný vyzývá k útokům na pražské hospůdky a restaurace

Neonacistovi Pavlu Matějnému rostou křidélka. Noname extrémista známý z jednoaktovkových demonstrací uprostřed poloprázdných náměstí zapomíná na svou těžkou finanční situaci, kvůli které přišel o rodinný majetek v Chotěbuzi. Využívá dočasného “úkrytu” v Praze a na sociálních sítích štve proti antifašisticky a levicově orientovaným organizacím, hospůdkám a kavárnám. 

Být partnerem Kláry Fürstové je zajisté terno. Stejně tak postávat s vlajkami připomínajícími nacistické Německo může Pavlu Matějnému připadat sexy a nekonečně neodolatelné…….ovšem ani takové počiny nejsou žádnou omluvenkou pro nabádání k trestné činnosti.

Možná si holohlavý mužíček  s extrémistickými přáteli na Facebooku neuvědomuje, že by mohl být za své příspěvky hnán před spravedlnost. Zvláště po útocích na pražskou Kliniku by jakékoli vyhrůžky neměly být brány na lehkou váhu. Písmenka, hecování a nekonečné virtuální dokazování fyzické převahy mohou jednoduše skončit velkým neštěstím, jakým by mohla být například vhozená zápalná lahev do místnosti, nebo přepadení představitelů, majitelů vyhlídnutého objektu, či subjektu.

Ashampoo_Snap_2016.03.07_19h46m09s_015_

Pavlu Matějnému se nelíbí Kafe ve skříni na Praze 10. Stejně tak se mezi neoblíbenými objekty radikálního společníka Adama B. Bartoše ocitla restaurace a steak bar El Pablo na pražském Klárově. Krajně pravicoví radikálové by nejradši, kdyby se obě dvě zařízení nepodílela na pomoci neonacisty napadené Kliniky. Předsedovi Národní obrody se malý počet objektů k napadení nelíbí, a proto vyzývá své facebookové přátele k zaslání seznamu, na kterém by si předlužený bývalý gama sameček ze šlogrovské stáje lvů zchladil žáhu.

Policie by takové prohlášení měla monitorovat a jednotlivé vyzývače k útokům následně odměnit podle paragrafů zákona.