Kurdští teroristé mají v Praze evropskou kancelář

Političtí představitelé kurdské komunity zkoušejí z boje proti tzv. Islámskému státu vytěžit co nejvíce. Kdy jindy se naskytne podobná příležitost k propagaci svých vlastních zájmů? Díky krvi, násilí a také válečných zločinů Kurdové usilují o vznik svého státu. Střety mezi šíity a sunnity to začalo a dalšími rozepřemi na bázi etnické nesnášenlivosti to pokračuje. Kurdské nacionalistické spolky jsou právem označovány za teroristické organizace neslučitelné s demokratickými principy a pravidly. 

Ještě před několika lety, když nebyli nacionalisté zapojeni do bojů v Sýrii a Iráku, hovořilo se o nich jako o nebezpečných fanaticích bratříčkujících se s irskými, ale také španělskými teroristickými skupinami, jež svým blízkovýchodním partnerům dodávali zbraně, výbušniny, ale také potřebné školení. Jednou z takových organizací byly Lidové obranné jednotky, o jejichž fanatismu se vyprávělo doslova na celém světě….viz pravidelně vydávané zprávy EUROPOLu a ostatních mezinárodních organizací.

Lidové obranné jednotky jsou podle tvrzení některých lidí spjaté s kurdskou teroristickou organizací Kurdské strany pracujících(PKK) založené v roce 1978. Toto levicové polovojenské hnutí si našlo až do roku 1998 bezpečné místo v Sýrii, odkud muselo kvůli tureckým hrozbám odejít. Následně v roce 2003 vznikla v syrském parlamentu kurdská opoziční Strana demokratické unie(PYD), o které Turci tvrdili, že se jedná o syrskou pobočku PKK. Není přesně jasné, kdy Lidové obranné jednotky(YPG) vznikly, nicméně některé zdroje hovoří o roku 2004. Lidové obranné jednotky jsou považované za ozbrojenou sekci Strany demokratické unie. Kurdské nacionalistické organizace byly ještě v září 2015 v Evropské unii považované za teroristické organizace.……jak je možné, že si takový subjekt uprostřed Evropy otevře kancelář?

Ashampoo_Snap_2016.03.21_23h19m43s_013_
Kurdská bojovnice

V rámci politického populismu se přehlíží zvěrstva, kterých se příslušníci Lidových obranných jednotek na civilistech ve válečném regionu dopouští. Amnesty International ve své osmatřicetistránkové zprávě uvádí fakta, ve kterých slavná YPG v rámci válečného šumu páchá na Blízkém východě zvěrstva, se kterými by žádný civilizovaný stát neměl ani na vteřinu souhlasit.

Lidové obranné jednotky se dopouští  znásilňování žen, rabování, zotročování, vraždění civilistů.

Ano, s tzv. Islámským státem je třeba válčit, nicméně nikoli za cenu genocidy, nebo vyřizování etnických účtů na bezbranných civilistech. Kurdské Lidové obranné jednotky v rozporu s mezinárodním právem zničily téměř všechny domy ve vesnici Husseiniya. Lidé byli vyhnáni jako psi z domovů, zraněni a část z nich povražděna. Jak vůbec mohou mít radikálové s kalašnikovi v ruce něco společného s právem a spravedlností, když jako neonacisté ničí celé vesnice a jednotlivá obydlí proměňují v prach?

Ashampoo_Snap_2016.03.21_23h14m45s_010_
Zbořené domy ve vesnici Husseiniya; Zdroj: Amnesty International

V období mezi červencem až srpnem roku 2015 Amnesty Internetional zaznamenalo na deset vesnic, jež postihl podobný osud. Násilným vysidlováním kurdští ozbrojenci vytvářejí bezdomovce, vyhnance ve vlastní zemi. Lidové obranné jednotky(YPG) porušují mezinárodní právo, když ve svých řadách používají dětské vojáky. Stalo se tak například v červnu 2015, kdy OSN zdokumentovala případ 24 dětí, jež v trikotu YPG bojovali.

Přicházející “amazonky” v khaki uniformách vyprávějící o dění v zónách bojů nejsou nikým njiným, než masovými vrahy, fanatiky……členy teroristických bojůvek.………o to víc je smutné, pokud přeshraniční teroristé dostanou v České republice příležitost k fungování. Radikálové potřebují podporu s pomocí ze zahraničí a kvůli tomuto záměru vznikají na Starém kontinentě nejrůznější “odloučená” pracoviště extrémistů. Jedním z nich je pobočka Lidových obranných jednotek v Praze, kde si Kurdové 14. února 2016 otevřeli svou první evropskou pobočku. Vedoucím pražské kanceláře je nizozemský diplomat se syrským pasem Šeruan Haasan.

Ashampoo_Snap_2016.03.21_23h17m02s_011_

Pražská kancelář má za úkol získávat materiální i finanční pomoc pro boj. Nedílnou součástí agitace je získávání politické podpory napříč Evropou…….zcela jistě kurdské zastoupení v hlavním městě České republiky poslouží jako agitační středisko ke získání samostatnosti budoucího kurdského státu. Pan Šeruan Hassan by měl místo politického lobbingu raději vysvětlovat, proč se kurdští ozbrojenci podílejí na masakru arabského a turkmenského obyvatelstva……zločiny proti lidskosti nejsou omluvitelné za zážnou cenu, ať se jich dopouští kdokoli.

Jak mohou kurdské vojenské organizace chránit lidi, když se samy dopouštějí genocidií a válečných zvěrstev? 

Představitelé kurdské teroristické organizace si k propagaci svých cílů společně s kanceláří zřídili také webové stránky. Doména ypgeurope.com je hostována na amerických serverech společnosti domain.com. Nejspíš je to kvůli tomu , že Lidové obranné jednotky nejsou, podobně jako další kurdské nacionalistické organizace, v USA za teroristické vůbec považovány.  Opírat se v boji s terorismem o podporu “teroristických organizací” typu kurdských Lidových obranných jednotek (YPG)je projevem slabosti…… v tom má turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu naprostou pravdu. Ostatně, také americký americký ministr zahraničí John Kerry kdysi řekl v médiích, že YPG není radno věřit. Podporou kurdských teroristických organizací Západ vytvýří velmi vážné budoucí problémy, kdy si Kurdové budou chtít s darovanými zbraněmi bez ohledu na lidská práva urvat kus země pro sebe.

Česká republika by se neměla stát střediskem kurdských teroristických organizací, protože jakýkoli terorismus s pácháním válečným zlořinů je nepřijatelný. Sobotkova vláda by se měla ohradit vůči aktivitám Lidových obranných jednotek na území státu. Demokracie by neměla poskytnout prostor někomu, kdo si chladí žáhu na civilistech.