Komunisté demonstrují proti fašizaci, zatímco někteří z nich štvou proti uprchlíkům

Komunisté z KSČM jsou, až na malé výjimky některých členů, příkladem dokonalé tragikomedie, kdy se na veřejnosti demonstruje proti fašismu a fašizace společnosti, zatímco protiimigrační štvaní s vyvoláváním nenávisti je na denním pořádku. 

Typickým příkladem by mohli být někteří komunističtí poslanci, kteří své interpelace k premiérovi Sobotkovi podávají v xenofobní, až populismem zavánějící tónině. Najednou jsou přicházející oběti válek pojídači nepřiměřených dávek, zatímco Čech s minimální mzdou se má mnohem hůře, než cizák z Blízkého východu nebo daleké Afriky. Nejeden člověk během rétorických cvičení zákonodárců nestačí kroutit hlavou nad tím, čeho všeho jsou ti komunisté společně s dalšími poslanci schopni.

Názory nejspodnějších amorálních vrstev se dostávají do vyšších míst……..něco pravdy na okupačních armádách uprchlíků bude, když o tom mluví komunističtí poslanci, řekne si nejeden divák před televizními obrazovkami. Touha patřit do klubu populárních nezná, jak se zdá, žádnou morálku. Co má rasismus s vyvoláváním nenávisti společného s komunistickou myšlenkou?

Některé místní organizace KSČM dokonce spolupracují s neofašisty. Viz například antisemitsky a nenávistně orientovaná Národní demokracie Adama B. Bartoše, která v některých případech dlouhodobě spolupracuje s místními komunisty ze vzpomínané parlamentní politické strany. Partajníci třešničkového sadu spřátelení s nejznámějším antisemitou v republice nejsou zákonodárci z poslanecké sněmovny, nicméně místní komunisté podporou nenávisti nepravomocně odsouzeného antisemity svým způsobem kompromitují záhadně vypadající myšlenku komunismu. Opravdu patří hnedá s rudou do těsné blízkosti? Adamu Benjaminu Bartošovi není komunistická myšlenka cizí. Sám přispíval články do stalinisticky laděné komunistické mládežnické organizace, odkud lanařil některé členy do své politické strany.

KSČM by se měla v rámci své strany zamyslet sama nad sebou. Fašizace společnosti se vytváří mimo jiné také vyvoláváním nenávisti vůči uprchlíkům. Stejné je to s využíváním lží a polopravd při poslaneckých interpelacích, společně s podílením se na fašizaci třeba partnerstvím s fašizujícími politickými subjekty a hnutími. Není morálně správné, pokud se demonstruje proti fašizaci, zatímco někteří vysoce postavení představitelé KSČM k fašizaci přispívají také.