Kde vezme Úsvit s Blokem proti islámu šedesát milionů?

Blok proti islámu je spolkem tragikomiků. Jejich předseda a zároveň volební superlídr Martin Konvička sám sebe pasuje do role vrchního odislamizátora nebohých žen, zatímco za své masokostní choutky čelí trestnímu stíhání a dost možná trestu odnětí svobody , nebo podmínečnému trestu. 

Bylo by velmi zajímavé, pokud by si radikál a náboženský fanatik s akademickým titulem musel své provinění odpykat za mřížemi českých nápravných zařízení.  Bylo by především mravně neúnosné, aby se horký kandidát na jihočeského hejtmana ucházel o veřejnou funkci s flastrem na trestním rejstříku. Jak by nakonec problém Blok proti islámu vyřešil? Ve smlouvách s Úsvitem se zavázal smluvními pokutami v řádu stovek tisíc pro řadové členy a desítek milionů v rámci celého zapsaného bloku, kterým BPI bezesporu je.

Kde by Konvičkovi lidé vzali šedesát milionů, když na transparentním účtě u Fio banky je k 18.3.2016 pouze 72 110,36 korun? V únoru na transparentní účet přišlo 21 906,20 Kč. Od 1.1.2016 do 18.3.2016 proběhlo několik menších vkladů, ale o poznání mnohem méně výběrů k úhradě faktur

bpi_fio_banka

Kromě plateb z placky BPI a tisk letáků islamofobní extrémisté platí za služby obchodní společnosti Novantis. Zajímavé je zaměření této obchodní společnosti. Novantis s. r. o. poskytuje virtuální kanceláře, zabývá se pronájmem zasedacích místností v centru Prahy, zabývá se také správou pohledávek, investicemi do online projektů, pomáhá s financováním malých a středních firem…….připomeňme si nyní co Martin Konvička řekl 17.3.2016 pro iDnes

Ashampoo_Snap_2016.03.18_00h36m38s_008_

Blok proti islámu si od Víta Bárty pronajímá nebytové prostory vzdálené od parlamentu asi sto metrů……se shodou okolností obchodní společnost Novantis s.r.o. na Praze 1 v blízkosti Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nabízí virtuální kanceláře. Nabízí se otázka…….je Novantis obchodní společností blízkou k Vítu Bártovi? Nabízí tento milionář své nebytové prostory prostřednictvím výše jmenované firmy? Je vysoce pravděpodobné, že Blok proti islámu Novantisu platí za pronájem kancelářských prostor.

Když islamofobové říkají, že jejich účetnictví je transparentní, proč nejsou vidět ve veřejně dostupných výpisech Fio banky náklady na pořádané demonstrace? 17. listopadu se uskutečnila známá demonstrace na Albertově, které se zúčastnil také prezident Miloš Zeman, ale na transparentním účtu se nic jako náklady na demonstraci nevyskytují. Pouze 26.11.2015 jsou v měsíci viditelné pouze dva finanční výdaje, a to na reklamní kampaň BPI/IVČRN a Holešov pronájem sálu. Částky 15 434,76 Kč a 1 440 Kč rozhodně nepředstavují skutečné náklady na demonstraci……ty se musely pohybovat minimálně v řádů desetitisíců.

Ashampoo_Snap_2016.03.18_21h35m28s_010_

6. února 2016 na jedné z demonstrací jako ochranka působil spolek rasistů z Českovlovenské vlastenecké gardy…..proč nejsou vidět výběry za platby skupině těchto extrémistů? Chce snad klubko fanatiků tvrdit, že amatérské hračičky na vojáčky dozorovaly demonstraci zdarma? Kde jsou náklady na organizování demonstrace? Nebo jsou demonstrace a náklady s ní spojené financovány z jiných zdrojů? Pokud ano, podílí se Vít Bárta, nebo Úsvit na zaplacení nákladů Kovničkovy klaky extrémistů? Jediné únorové výdaje Bloku proti islámu pro rok 2016 jsou na transparentním účtu uváděny k 4.2.2016(úhrada fa 2016018 – placky BPI – 15 549 Kč, úhrada FA 7157915 – Novantis – 52 Kč, úhrada fa 201625 – tisk letáků – 11 858 Kč)

Ashampoo_Snap_2016.03.18_21h48m45s_012_

Martin Konvička, říká, že BPI je financovaná pouze z darů a členských příspěvků…….jenže, dary přicházející na transparentní účet u Fio banky neříkají výslovně, že by byly použity na demonstrace nebo veřejná setkání, která přeškrtnutá mešita po republice koná……..transparentní účet BPI, jak již bylo v článku řečeno, o financování demonstrací, nebo jakýchkoli veřejných akcí vůbec nehovoří.

Islamofobové z Bloku proti islámu společně s Úsvitem jezdí na nejrůznější setkání, besedy s občany……..kdo tato setkání platí? Vedle Konvičky v popředí za stolem sedí lidé z Úsvitu…..jsou plátci jednotlivých akcí úsvitáři a jsou debatní setkání součástí předvolební propagace hrazené ze “společných prostředků na volby”?  Financuje povídání o islamofobii Vít Bárta, nebo jednotliví členové místních organizací BPI? Pokud za úhradou nákladů spojených s debatními setkáními stojí členové Bloku proti islámu, proč nejsou výdaje provedeny skrze transparentní účet Bloku proti islámu? 

V smlouvě o spolupráci v následujících krajských a parlamentních volbách se Úsvit – národní koalice zavazuje uhradit Úsvitu a Bloku proti islámu předvolební kampaň, a to až do výše 60 000 000 Kč. Má skutečně tento politický subjekt tolik peněz? Budoucí voliči by neměli zapomenout na finanční potíže úsvitářů, kdy se peníze objevovaly, aby následně mizely…….. Ještě v únoru 2015 Okamura médiím oznamoval, že Úsvit je v mínusu. Před rokem, 19.3.2015, pro Týden.cz Okamura o financích Úsvitu mimo jiné prohlásil také toto:

“Tady se nehraje o nulu vážení přátelé, tady se hraje o desítky milionů. Podle mých propočtů zbývá hnutí Úsvit do konce volebního období minimálně dvacet milionů korun

Zdroj: Týden.cz

Poslední finanční zpráva zveřejněná v březnu 2015 za rok 2014 říká, že Úsvit má na kontě 23 823 024,40 Kč. Úsvit ve volbách v roce 2013 získal 342 339 hlasů, což v řeči peněz představuje částku ve výši 34 233 900 Kč. Za mandáty 14 poslanců pak Úsvit každý rok dostával 12 000 000 Kč. V eurovolbách v roce 2014 hnutí získalo 47 306 hlasů, což v řeči čísel představuje částku 1 419 180 Kč. Teoreticky tedy Úsvit do roku 2017 na příspěvcích získá 83 653 080 Kč……..politické nutí za čtyři roky od státu dostane více, než činí náklady na krajské a parlamentní volby. Nicméně, Úsvit není politickým hnutím bez předchozích závazků a smluv. Za zmínku stojí například smlouva s účetní firmou Celsianus, které úsvitáři mají do konce roku 2017 uhradit 33 milionů. Takových smluv s dalšími závazky je mnoho a současný Úsvit je povinen podepsané smlouvy uhradit.

Jinými slovy, je vysoce pravděpodobné, že Úsvit zasnoubený s Blokem proti islámu nebude mít šedesát milionů a bude muset celou částku do slíbené výše dorovnat z jiných zdrojů. Odkud budou pocházet doplňující zdroje? Budou blízké Vítu Bártovi, nebo se bude jednat o bankovní půjčky?

Financování zapsaného spolku Bloku proti islámu není tak křišťálové, jak veřejně představitelé islamofobie tvrdí…….tedy alespoň při pohledu na transparentní účet vedený u Fio banky. Martin Konvička sice říká, že členové, hlavně ti vrcholní do Bloku přispívají ze svého, ale na transparentním účtě těžko takové informace dohledáte. Jedna věc jsou účelová slova a jinou věcí jsou fakta, která rozhodně nevypovídají nic o transparentnosti. Řeč by mohl být například také o partajních tiskovinách – Národních listech, kde je vidět návaznost na Bártu. Jejich vydavatelem je TYNESIDE s.r.o., jež nepatří nikomu jinému, než právníkovi blízkému Vítu Bártovi, který podle slov Marka Černocha Úsvitu poskytuje právní služby. Poslanec Fiedler dokonce tvrdí, že Mates je právníkem Víta Bárty a v případě nejasností v jednotlivých bodech úsvitářského programu rozhoduje Mates o tom, co je správně.

Kdo platí vydávání Národních listů? Je to Úsvit, Blok proti islámu, nebo je plátcem někdo jiný, například osoba napojená na Víta Bártu?  

Marek Čenoch z Úsvitu se v článku na iDnes nezmiňuje o tom, že by úsvitáři platili vydávání Národních listů. Z transparentního účtu Bloku proti islámu také není patrné, že by se vydáváním Národních listů zabýval zapsaný spolek Martina Konvičky.  Z toho vyplývá, že by za úhradou nákladů spojených s vydáváním Národních listů  mohl stát někdo jiný………třeba Vít Bárta samotný, nebo osoba s Vítem Bártou spojená.

Úsvit s Blokem proti islámu je velmi finančně nepřehledný. Rozhodně tento politický slepenec nepřináší nic nového, nebo snad lepšího.  Vše ukazuje na bohatého milionáře v pozadí a spoustu nejasností, kdy Konvičkovi, nebo Lidinského lidé mlží, případně poskytují na sociálních sítích těžko ověřitelné informace. Jednou z nich je, že Úsvit údajně platí vydávání Národních listů ze státních příspěvků, které každý rok dostává.

blok_proti_islamu_kov

Dokud Úsvit společně s Blokem proti islámu neposkytnou přehled o všech příjmech a výdajích, tak samy sebe nemohou považovat za nekmotrovské rádikály v čele.