Ještě před čtyřmi lety Marián Kotleba pořádal výpravy proti Romům, dnes je poslancem

Slovenský fašista Marián Kotleba od svých voličů obdržel 156 355 hlasů. Z extrémisty na shromážděních pokřikujícího “Na stráž” se stal nový poslanec. Před nástupem do županského úřadu odhodil uniformu Hlinkových gard, aby ji následně vyměnil za černé sako tu tam doprovázené bundou ve stejném barevném provedení. Média se opírají o současné chování novopečeného zákonodárce, zatímco zapomínají na konkrétní pochybení Kotleby v minulosti. Možná by nebylo od věci připomenout si některé radikálovy prohřešky.

Marián Kotleba šéfoval soudem zakázané Slovenské pospolitosti – Národní straně. Ve jménu lásky k bílému Slovensku i údajnému zážitku z dětství svou činnost neúspěšný hošík, oběť školní šikany, orientoval na místní romskou komunitu. Svou politickou kariéru hrdina neofašistických a neonacistických luhů a hájů považoval za jakýsi druh “vendety”….osobní msty Romům, jež v dětství v jedné z hádek údajně napadli Kotlebovi rodiče.

Před získáním županského postu současný banskobystrický župan a novodobý poslanec neskrýval svou nenávist. Dával jí šanci a na sociálních sítích se podle toho vyjadřoval. Na svém osobním facebookovém profilu měl kromě plakátu na výše uvedenou kontroverzní politickou stranu uvedený také tento komentář:

“Panovník

Slovenska Pospolitost!!!!!..vsetci ty ktory nechcu aby sa nejaky SMRADI! zivili na nasich daniach Pridajte sa! ukazte svetu ze Biela Rasa stale nieje MENSINA!!!!”

Jak výstižné a stále aktuální. Fašisté z kysucké extrémistické skupiny pohybující se poblíž současného člena slovenské Národní rady velmi jasně ukazují, že události z let 2013 a 2012 nejsou pro Mariana Kotlebu něčím vyčpělým, natož neakruálním. Fašistický smrad nazýval ostatní lidi taktéž smrady. Oh, jak těžce se musí žít fašistům na Slovensku. Zasmrádlý smrad na poli ultranacionalismu zkoušel mnohokrát své politické štěstí, až to nazačátku roku 2016 vyšlo.

Hulákání a hry na ukřičené hlupáky jde slovenským nacistům a fašistům skvěle. Tam, kde se nabízejí jednoduchá řešení s populistickými sliby a předem označenými viníky neúspěchů přibělených Slováků, tam se najde vždy dostatečný počet podobně nepřemýšlejících fanoušků a podporovatelů. Slovenská kvaziverze Tomáše Vandase si troufá urážet všechny odlišné. Malé hry na Slovenský stát. Malé pózování v ultranacionalistickém duchu. To přeci spasí celý národ. Marian Kotleba v uniformě připomínající Hlinkovy gardy zcela jistě vypadá jako bojovník národní zkvašené pravdy

Kotlebovi stoupenci, včetně jeho samotného, rádi během pochodů “gardistů” vykřikují hesla jako “Slovensko si nedáme, “sláva Tisovi” nebo “Ať žije vůdce”. Marián Kotleba byl učitelem informatiky na gymnáziu v Banské Bystrici. Po protestech veřejnosti vůči tomu, aby politický extremista učil děti, se s ředitelem gymnázia dohodl na změně zařazení a stal se správcem školní počítačové sítě. Bývalý kantor přišel díky přirozenému nezájmu rodičů dětí o jedinečnou šanci ovlivňovat smýšlení mladých.

Při setkání oslavujícím 70. výročí založení Slovenského štátu, které se konalo 14. března 2009 v Bratislavě, Marian Kotleba v projevu řekl: “vyskúšajme si teraz demokraciu v praxi” a zakřičel “Na stráž!”. Tento pozdrav používali Hlinkovi nacističtí gardisté. Nácek na veřejnosti použil  náckovský pozdrav, a tak byl po zásluze odveden policií.  Na srazu slovenských nácků byli i členové českého Národního odporu. Raubíři a násilníci demonstrovali podle jejich slov proti kriminalitě a umírání slovenského národa. Ti, kteří slovenský národ zabíjejí jedem fašismu hovoří o jeho umírání? To je opravdu tragikomické.

Při volební kampani na banskobystrického župana uveřejnil Marian Kotleba ve svém letáku, že “odstraní nespravedlivé zvýhodňování nejen cikánských parazitů.” Za toto prohlášení byla na něj prokurátorem podána obžaloba za přečin “hanobení národa, rasy a přesvědčení”. Stíhání však bylo zastaveno Městským soudem v Banské Bystrici, podle něhož “obžaloba je neodůvodněná a ve spisu nejsou důkazy, které by prokazovaly spáchání uvedeného skutku”. Po odvolání prokuratury byl rozsudek potvrzen Odvolacím senátem Krajského soudu v Banské Bystrici.

Urážení Romů jde panu Kotlebovi vskutku skvěle. Tento duševní perverzista by tak rád zastával roli národního buditele……..zcela jistě se o to pokusí jako poslanec. Teatrálními vystoupeními nebude šetřit……zcela jistě takovým způsobem získá sympatie nácků, ale také tzv protirežimně smýšlejících spoluobčanů. Mindráky prolezlý kecal ukájející si své mindráky na bezbranných Romech si v radikalizující společnosti najde vždy místo na slunci. Marian Kotleba nazývá Romy parazity. Přitom stejný Marián Kotleba parazituje na demokracii, ve které hlásá své hloupoučké nápady. Kotlebova volební kampaň na předsedu Banskobystrického samosprávného kraje byla založena na rasismu a nenávisti vůči Romům, protože uprchlická tématika společně s islámem byla tehdy něčím naprosto okrajovým, politicky nezáživným.

Kotlebův leták používaný při kampani na župana

Rádoby politik s inteligencí houpacího koně se snaží přesvědčit stejné hlupáky se stejně nízkou myšlenkovou základnou o svých kvalitách. Kupodivu i ve dvacátém prvním století existují stejní zhýralci jakým je jmenovaný Marián Kotleba, viz například uživatelka facebooku vystupující pod nickem Gabriella Mackovčinová. Neslušná Gabriella si v roce 2013 myslí, že je slušným člověkem. Milovníci extrémismu pokaždé v takových provoláních působí tak nějak směšně. Dokonce svým jednáním porušuje zákony Slovenské republiky, když vyzývá na zdi facebookové stránky Mariána Kotleby ke střílení “černých sviní”.

Dalším následovníkem nacistické ideologie je na Kotlebově stránce například SasHa Princess Morawcová či Chris Wolf Németh.

SasHa Princess Morawcová právě na zdi svého idola ve stejné době, v roce 2013, ukazuje facebookovému světu své nenásilné Já. Ještě slovo a ta dívčina ze Žíaru nad Hronom přijde a zlomí vám v těle každičkou kostičku. Má v tom praxi. Dlouhá léta působila jako Kotlebova levá ruka. Proto zná fašisticé pratiky fašisty Mariána Kotleby, zkrátka ví jak to tam chodí. Sdílí na svém facebookovém profilu totiž naprosto stejnou úvodní fotku jakou má Marián Kotleba. Inu, že by slovenský nácek zakládal polovojenský oddíl? Tato dívka je totiž ozbrojená, vlastní cz 75d compact a za tu zbraň, a nikoli za vlast, by klidně zemřela

O inteligenci dotyčné není třeba přemýšlet. Sama zvesela říká jaká je. A přesně o takové stojí Marián Kotleba. Pro takové bezmozky je vytvářena jeho politika. Tato dívka s kvérem nízko u pasu byla také před třemi roky spolusprávkyní Kotlebova stránkového profilu na Facebooku.

SasHa Princess Morawcová se také podílí na rasistických útocích namířených proti slovenským Romům. Hovoří o tom samotný Marián Kotleba

Pravou rukou Mariána Kotleby býval v roce 2012 podle jeho slov další násilník a fašista Chris Wolf Németh

arián Kotleba na Profilové fotce sám vypadá jako jeden z těch “černých hajzlů”, přesto své spoluobčany nazývá také “černými hajzly”. Že by hovořil o druhých jako sám o sobě?

Dnes již zrušená facebooková stránka Mariána Kotleby sloužila ke svolávání náckovských pochodů. Parta nestatečných se svolá, aby v nějakém slovenském městě nebo vesnici vyděsila Romy. Mladá holka zavolá a napíše….a strýček Kotleba jako ochránce stejně hloupých a vůdce slovenských Stoupů přiskotačí s bandou šašků minulosti.

Ashampoo_Snap_2016.03.08_16h21m45s_012_

Marián Kotleba ještě v roce 2012 míval své oblíbené amazonky, které považoval díky rasismu za obrovské bojovnice – odhodlané účastnice přepadových akcí, kdy xenofobka s basebalovou pálkou nebo nožem zaútočí v početní převaze vůči Romovi z osady.

Ashampoo_Snap_2016.03.08_16h30m59s_014_

Marián Kotleba by se nikdy neměl podílet na vejeřném životě. Už vůbec by neměl být jako fašista jakýmkoli hlasem ve společnosti, natož ve slovenském parlamentu.