Fico narušuje ústavní pořádek, zatímco jeho vláda vyzbrojuje Sýrii

Volby na Slovensku se podobají trapnohrám na blbce. Fico si je předem jist vítězstvím, a tak ani nepřemýšlí o široké povolební koalici a bez obtíží se veze na protiuprchlické a náboženské vlně, se kterou v médiích může zvítězit na celé čáře. Veřejně v médiích očerní přítomné muslimy, zatímco Ficova vláda konflikt v daleké Sýrii podporovala desítkami tisíc nábojů, zbraní a raketometů. 

Východní sousedé Prahy si hrají na oběti událostí kdesi na Blízkém východě, ale v žádném případě nejsou schopni a už vůbec ne ochotni přiznat svůj podíl na současném dění. Peníze ze zabíjení druhých jsou lákavé, ale méně lákavější jsou uprchlíci přicházející například skrze Slovensko do nedalekého Německa. Je to taková hra na hlupáky, kdy jsou přijímáni křesťané ze Sýrie, zatímco muslimové zůstávají potenciální hrozbou už jenom kvůli jejich vyznání.

Zdá se, že Fico až přespříliš sleduje levné trháky s bombami u pasu. Ve zvolání “Bůh je největší” vidí šéf slovenského kabinetu typického teroristu. V časech neschopnosti řešit skutečné problémy Slovenska se vždy hodí oběti, na které je možné hodit všechny problémy světa. Kvůli vítězství ve volbách se pošlape ústavní pořádek republiky. Za Slovenského štátu kolaborantů byl každý Žid podezřelým a monitorovaným státní tajnou službou…….dnes v časech moderna dostává tuto výsadu muslimská komunita………tajní je budou sledovat, pozorovat co dělají……..kupodivu některá média v tomto postupu nevidí velký problém.

Populismus je moderní. Kdekdo ho používá. Američané kritizují dodávání zbraní do válečných zón, přitom se zbraněmi kšeftují……Fico kritizuje ostatní státy světa za dodávku zbraní do Sýrie, přitom slovenské zbrojařské a obchodní společnosti nejprve zpraně dodají Saudům a posléze od nich poputují nástroje smrti do Damašku. Hlavním problémem mezinárodního obchodu se zbraněmi jsou zprostředkovatelé a zprostředkovatelské státy, které umožňují obcházet embarga a nejrůznější omezení. Nejinak se chová Česká republika, která pro své obchody do zemí s embargem využívá východní státy, nebo zprostředkovatelské obchodní společnosti. Ve hře není jenom přímé přiznání o dodávkách zbraní Kurdům, ale především to, co není veřejně vidět.

Višegrádský prostor hnědne a spolu s ním roste populismus. Ten se odráží nejen ve slovech Bohuslava Sobotky, ale také Roberta Fica. Smer-sociální demokracie získal 44 procent hlasů v minulých volbách. Předvolební průzkumy slibují výsledek s několika desítkami procent. Proto se současný předseda vlády cítí jako na koni. Má své jisté a hloupé nacionály potěší v každém směru. Je smutné, že se nacionalistická strana honosí názvem sociální demokracie. Je to podobné, jako když se diktatura nazývá demokratickou, nebo lidově demokratickou. Každý předem ví, že nacionálům a diktátorům o žádnou demokracii nejde.

Je hloupé nepřijímat kvóty Evropské unie a zároveň prodávat zbraně do Sýrie, ze které ve valné většině uprchlíci pocházejí. Ještě hloupější je rozdělovat lidi v nouzi podle náboženského klíče a tvářit se u toho jako největší křesťan v okolí. Lidé to chtějí a Robert Fico jako principál předraženého cirkusu požadované představení hladovým divákům mile rád poskytne, protože je to podle premiérovy představy sociálně demokratické. Smer nejspíš vyhraje i nyní a divadelní kousky pod šapitó budou ve své ohavnosti pokračovat ve svém dění.