Ze spojení Petra Macha a Miloše Zemana nemůže vzniknout nic kvalitního

Zeman využil krajně pravicové strany k návrhu mezinárodní smlouvy na ochranu dětí v Norsku. Tak jako vždy, i v tomto případě jednal prezident republiky jako nějaký štamgast z hospůdky na růžku. V dalších volbách chce být zvoleným, a tak sáhl po nabízeném zboží, kterým jsou v tomto případě děti z problematických rodin žijících na severu Evropy. Ze spojení Strany svobodných občanů Petra Macha a Miloše Zemana nemůže vzniknout nic, než skrumáž populismu neschopná dalšího života. 

Ministerstva médii přetřásanou mezinárodní smlouvu zcela správně smetla ze stolu. Europoslanec Petr Mach jako její tvůrce ukázal veřejnosti svou neschopnost. Sepsal něco, co je v rozporu s mezinárodními úmluvami a závazky České republiky. Na elaborátu předsedy Svobodných bylo vidět, že kdyby býval byl šéf zelenkavých beránků poslancem v národním parlamentu, nebyl by schopen jakékoli zákonodárné iniciativy. Chystaná mezinárodní smlouva neměla ambice uspět. Byla určena veřejnosti a lačným médiím, které si rádi smlsnou na svérázně pojatém prezidentském úřadu.

Ashampoo_Snap_2016.02.05_15h31m35s_002_

Ve večerních zpravodajských relacích se pokaždé najdou účelově vykládající právníci, kteří postoj Miloše Zemana posvětí. V Čechách, na Moravě a ve slezsku ústava stanoví, že prezident sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy. Tato pravomoc je podmíněna kontrasignací předsedou vlády a podle Ústavy a jejího článku 63 odstavce 1 pís. b) může prezident republiky sjednávání mezinárodních smluv přenést na členy vlády. Do popředí se dostávají diktaturní představy o nadřazenosti prezidenta republiky nad parlamentním systémem ve státě. Tak proč by se někdo měl zdržovat s nějakými detaily, jako je soulad předkládané smlouvy s dalšími závazky státu.

Jde přeci o děti a především o malé české občánky, kvůli kterým se kdejaký populista a extrémista rozkrájí doslova na kousky. Prezident z “paneláku”, jak je Miloš Zeman svými fanoušky nazýván, dokazuje svým budoucím voličům ochotu postavit se vládě kvůli českým občanům………..jedná se o dobře připravené politické PR, které se v budoucnu vyplatí. Politická reklama v podobě jednostranné mezinárodní úmluvy využívá krajní pravici společně se snahami podivného europoslance – partnera xenofobního a nedemokracii požadujícího britského UKIPu. Ostatně, Miloš Zeman má blízko k extrémistům i extrémním, tzv lidovým formám řešení. Stačí si vzpomenout na antisemitu a krajně pravicového radikála Adama B. Bartoše, jehož článek v časech prezidentské kampaně sloužil k očernění prezidentského protikandidáta.

Zemanem předkládaný návrh mezinárodní smlouvy zrcadlí to, o co jeho předkladatelům a tvůrcům šlo především. Do popředí staví nacionalismus nad skutečné zájmy dětí, které se v řádcích černé a bílé stávají pouze prostředkem, nikoli cílem veškerého snažení. Nacionalismus, fanatismus s extrémismem bývají zaslepenými pohled na svět, proto není divu, že skalní fandové Macha nebo Zemana nevidí šmouhy na svých idolech. Zájemci o populismus dostanou své a ve výsledku není škodný ani Mach, natož Zeman………….oba dva si vytvoří pomyslný zářez na pažbě populismu a je pouze na každém z nich, jak výsledky svého snažení využijí. Jediný, kdo z celé věci vyvázne se šmouhami na duši jsou děti……ale ty nejsou pro radikály moc důležité……tedy, pokud ve jménu nich nejsou pořádány demonstrace s úlovky chtivými novináři v předních řadách…….