Typickým příkladem neofašizace společnosti je rusofilní Lidová fronta

Typickým příkladem neofašihzace společnosti je Lidová fronta. Pohrobci Holešovské výzvy řadující poblíž Řezníčkové chtějí využít nastalé atmosféry, a proto společně zakládají neoficiální spolek radikálů. Čeští neofašisté se společně s čecháčkovskými nacionály pokoušejí o získání pozornosti. Do popředí se dostává rasismus s podporou čistě nečeských hodnot, jakými je například nenávist ke všemu odlišnému, rasově neslovanskému. 

Není proto divu, že jeden ze zakladatelů “Lidové fronty” nedávno vyhlásil podporu neofašistům. Stačí společný cíl nenávisti vůči všemu multikulturnímu a nektesťanskému……..a to zcela jistě neonacista Pavel Matějný splňuje na celou čáru a navíc má za zadkem Adama B. Bartoše……takže politické mámení může být v časech potřeby ihned po ruce.

Kromě uprchlíků a například Romů, jsou na dostřel nenávisti především čeští politici Sobotkova kabinetu, proti kterému se extrémisté krajně extrémistického střihu staví především. Skrze ošklivá slova adresovaná Bohuslavu Sobotkovi lídři neoficiálního spolku Lidové fronty nachytají nerozhodné hlasy na první pohled nesouhlasející s družbami s nácky ze zaplivaných hospod. Čeští neofašisté, rasisté, islamofobové i milovníci všeho ruského se šikují pod vedením Kláry Fűrstové, která ve jménu svých niterných komplexů vyhledává spojenectví napříč čecháčkovské extrémistické scény. 

Mezi facebookové přátele mladé ultranacionalistky patří například představitelé Československé vlastenecké gardy. Ochrankáři Konvičkova fanatismu nalezli cestičku do náruče čecháčkovského extrémizování. Možná také svůj amatérský um předvedou na některé z amatérsky organizovaných setkáních nacionálně bolševické scény. Jeden z adminů uzavřené stránky Československé vlastenecké gardy, Tomáš Doležal, je zároveň také členem uzavřené skupiny Lidové fronty na Facebooku.

Ashampoo_Snap_2016.02.23_20h03m52s_009_

Lidová fronta má blízko ke Svobodnému rádiu. Martin Dukát, případně Aeronet je radíkálům k dispozici. Na vlnách jedniček a nul mohou stoupenci radikalismu rozšiřovat své myšlenky a přispívat nejen k rusofilním, ale raké protiunijním náladám v republice.

Vedení amatérských nacionálů neřeší, kdo je kdo. Zájemci mohou klidně hajlovat nebo prosazovat nejtvrdší zásady rasismu. Hlavně, když souhlasí s názory vedení Lidové fronty, která se rozhodla sešikovat nejrůznější facebookové skupiny pod jednu střechu. Spolupracovníky jsou například Stop ilegální imigraciSvoboda slova, naše vlastNebojte se bránitSpojená vlastenecká iniciativaVýzva ke svobodě nebo Chraňme tradice českého lva. Členy orgnaizačního týmu jsou Tomáš Mrva, Klára Fűrstová, Miroslav Kozák, Michaela Holubková. Tito lidé také domlouvají spolupráci s ostatními radikály na sociálních sítích.

Rusofilní nacionálové doprovázení holohlavými společníky Matějného a ukřičenými stalinisty vepředu mají pro nadšence prvoplánově “lákavý” program:

“Odstavit od přístupu k moci současnou politickou probruselskou a proamerickou vládní garnituru. Postavit do čela naší země čestné, dostatečně morálně vyspělé, dostatečně moudré a vlastenecky smýšlející fundované odborníky, aby se naše země mohla vymanit z totalitního bahna a přímá demokracie, tedy vláda lidu, byla jedinou možnou variantou vedení naší země.”

To je docela zábavné, protože vlastenectví s morální vyspělostí u čecháčkovských ultranacionálů vypadá jako vychtrlá kostra po prvním žehu. Zapáchá, je šeredná a téměř se rozpadá. Extrémisté propagují totalitu a zároveň současný režim totalitou nazývají. Takový Adam B. Bartoš by měl radost…….ideál nové republiky má potenciální fanoušky. Přátelé Kláry Fűrstové mají politické ambice. Chtěli by měnit zákony…….a to především kvůli rasismu, který by rádi přeměnili v legální praxi všedních dnů. Před nastolenou diktaturou by pomocníci neofašizace české společnosti rádi změnili zákony, protože ty diktaturní nápady rodící se v hlavinkách nízko vzdělaných, zadlužených a předsudky zahlcených zatím nedovolují. 

Jednou z akcí, kterou neoficiální Lidová fronta organizovala, bylo rozesílání nevyžádaných emailů. Iniciátorem byl extrémista a spoluzakladatel Lidové fronty Tomáš Mrva. Vyzýval k “Emailové revoluci”, kdy odpor vůči vládě a parlamentu měl začít odmítnutím koncesionářských poplatků. Zájemci měli na předem určené adresy zasílat jednotnou zprávu vypovídající koncesionářskou neposlušnost vůči státu. Mrvou organizovaná akce skončila fiaskem. Hromadně rozesílané emaily freeemailové služby na seznamu a centrumu vyhodnotily zcela správně jako spam a majitelům emailových schránek zablokovali jejich účty. Byla to typická ukázka amatérismu a neschopnosti proruských fanatiků, díky které mnoho lidí přišlo nadobro o své dlouholeté emailové schánky.

Notná dávka neschopnosti Lidové fronty byla patrná v nedávné demonstraci, kdy 6. února 2016 demonstrování a následný pochod před Úřad vlády prostě nevyšel. Epos o zachráncích národa dostal na zadek. Přesto se jednotliví aktéři nepoučili a jednotlivé chyby opakují v dalších dějstvích.

Krátce po 6. únoru 2016 Tomáš Mrva situaci komentoval těmito slovy:

“V současnosti tak nepříjmáme výroky a návrhy na řešení násilnou cestou ačkoliv se už o takové návrhy někteří pokoušeli a snažili se strhnou i ostatní. Pracujeme na řešení bezezbraní ale k tomu potřebujeme vás, vás všechny. Je potřeba ukázat sílu lidu…….”

jak je to dojemné…… Prozatím samozvaní vůdci nejsou pro násilí, ale příště by násilí klidně mohlo přijít. Činnost extrémistů je velmi nebezpečná. S pomocí hoaxů a demagogie vytvářejí zdání neexistujícího. Pokládají vládní politiky za fašisty, zatímco skuteční fašisté jim nejsou z teoretického pohledu na obtíž. Stačí se podívat na facebookové zdi spřátelených skupin Fűrstové. K nalezení tam je například propagace rasismu, neofašismu, neonacismu, náboženského extrémismu i klerofašismu. Tyto názorové hodnoty skutečně nemají nic společného s vlastenectvím.