Pavel Matějka s pohrobky Holešovské výzvy posílá národ do háje

Česká neofašistická a extrémistická scéna ukrývající se za nejrůznějšími neoficiálními, ale také úřady schválenými organizacemi, ukazuje čím dál více ohavnost svého Já. Nepoužívají kudrnaté výrazy a raději místo nich jdou přímo na cíl. V oblacích létají démoni vlastizrádcovství, zatímco v přízemních patrech se v okolí pohrobků Holešovské výzvy objevují protektoráty s americkou nadvládou, kvůli které je nutné podporovat velké putinovské Rusko jako další pokračování studené války, ze které extrémisty kritizovaný kapitalismus těžil nejvíce. 

Nedávno se v Plzni uskutečnila demonstrace čecháčkovských extrémistů. Po neúspěšném oživování panslovanismu se tito lidé vrhli na oblbování souvěrců za pomoci Československa. Pořádají sněmy, na kterých hovoří o tom, čemu sami nerozumí. Jako hosty si v Projektu Československo vypůjčí neofašisty, nebo radikály například z Bartošovy strany. Společně filozofují o tom, jak fašističtí byli politici, když sjednocenou republiku rozpůlili vedví.

Politika nacionálně bolševických a českých ultranacionálních extrémistů je založena na závisti i touze po bohatství, milenectví k socialismu i odporu k NATO, Evropské unii a zamilovanosti k putinovskému Rusku. Nedílnou součástí je rasismus přikrývaný láskou ke slovanství i slovanskému bratrství.

Radikálové si hrají na slovanské sněmování, protože myšlenky často oscilující na hraně neofašismu dostávají se šmakem slovenství mnohem větší podpory i popularity. Holešovská výzva, často sdružující nacionálně bolševickou špínu republiky, sází na melodrama i hysterii, pokud je to třeba. Jen si vzpomeňte na vystoupení Řezníčkové, která se v předvečer celostátního svátku raději nechala od policistů přidusit, aby ukázala světu, jak policie ochraňuje “Kalouskovi fašisty”.

Ashampoo_Snap_2016.02.01_16h29m20s_004_
2. sněm Projektu Československo

Novým vyvolávačům českého nacionalismu a neofašismu nevadí klaka Šlégrovců ze severu Čech…….dokonce není na obtíž politická mrtvolka Miroslava Sládka, jež byla nedávno exhumována z velmi mělkého hrobu. Lidé kolem Řezníčkové, Pavla Matějky a dalších používají symboliku devadesátých let k propagaci svých zvrácených hodnot. Na organizované demonstrace zvou Sládka, rádi se s ním fotí a dokonce mu na improvizovaném minipódiu vyvolávají slávu. Lidé názorově blízcí Miloši Zemanovi propagují rasismus…….ostatně, proč také ne, když řada z demonstrujících Miroslava Sládka v období jeho politikaření Sládkovi republikány volila.

Mužík s dluhy na krku, natáčející homevidea častěji než Tomio Okamura, je pro lidi jako je Pavel Matějka voo-doo panenkou. Vystrčí ji na veřejnost, zatímco tajně doufají, že to zabere na holohlavce v khaki bundách a vysokých kanadách. Ty holešovští pohrobci potřebují nejvíce.

Ashampoo_Snap_2016.01.29_01h22m48s_015_
Účastníci demonstrace konané 28. ledna 2016

Pohled na českou extrémistickou scénu je tragikomický. Mužík s berličkou, postaršího věku hovoří o Shapirově protektorátu, zatímco bez problémů přijímá Sládkova dogmata……….volá po všeslovanství, a dokonce se na sociálních sítích spojí s neofašisty, aníž by si uvědomil svou stařeckou pošetilost. Řeč je o Pavlu Matějkovi. Kdysi se v nacionalistických kruzích o této figurce českého extrémismu hovořilo jako o agentovi BIS nebo dokonce tajném policistovi………ale, každý, kdo se na tohoto člověka podívá, dopředu ví, že invalidní důchodce s foťákem na krku, belhající se na blízkou demonstraci,  rozhodně nemůže sehrávat role nějakých agentů.

Pavel Matějka zahájil svou činnost jako amatérský fotograf na demonstracích českých ultranacionalistů. Přišel, něco vyfotil a své dílo poté vystavil na svém facebookovém profilu. Na fotkách jednotlivé osoby označil, čímž si získával sympatie a získával známosti na poli extrémismu. Čas šel dál a Pavel Matějka postával po boku Řezníčkové, Ponerta i dalších výtečníků radikální scény. S Projektem Československo objížděl s torzem Holešovské výzvy republiku, zatímco bez obtíží využil fanatismu a psychedelie Jiřího Černohorského………….

Ashampoo_Snap_2016.02.01_16h24m56s_003_
Projev Pavla Matějky na demonstraci 30. ledna 2016

Na plzeňské demonstraci pomocník českého neofašismu, Pavel Matějka, také promlouval k lidem. S rukou v kapse a foťákem na krku to postarší pán rozjel před posluchači. Z proslovu mu z bot vylézal americký brouk škodící českým bramborám, zatímco Miloš Zeman jako modla českých radikálů  dostávala metály vítězství. Pavel Matějka neleze Američanům do zadku, a proto si jako řitní otvor vybírá Rusko i Putinovu zadnici. Ostatně, proč ne, když v podobném tónu vystupuje prezident republiky Miloš Zeman. Slovy o americkém imperialismu se lákají skvěle noví uchazeči, a ti staří se ujišťují o pradávných citech vlastenectví, které ve skutečnosti s vlastenectvím nemá nic společného.

Ve slovech vyjadřuje nerespekt k Okamurovi, zatímco ještě před dvěma třemi týdny ještě s Tomiem neměl pražádné potíže. Pavel Matějka by rád vytvořil novou republiku, kde je nutné vystoupit i vůči základním právům vytvářejících základ demokracie. Odvolává se na populismus politiků, přitom je to právě populismus, který fanatický antiamerikanista Matějka ve své činnosti používá. Hlavním násstrojem v okolí českých ultranacionalistů zůstává idea všelidové spolupráce, kde fašistou, popřípadě nacisou je pouze vláda a ti ostatní jsou pouze vlastenci.

Projev Pavla Matějky na demonstraci v Plzni 30. ledna 2016:

Xenofobní strany tento rádoby vlastenecký etos narušují, a proto jsou často v proslovech používané jako pomocný terč. Není odmítán xenofobní a nedemokratický etos SPD, BPI, Úsvitu a dalších………ten je vítaný a dokonce požadovaný…………..překážkou je rivalita na extrémistické scéně, která lidem, jako je Pavel Matějka, brání v rozletu……….i když………..ze stranického rozdělení Matějkova xenofobní klaka těží nejvíce a vytváří z rasistického Projektu Československo a chystané Lidové fronty spolek odhodlanců……..stoprocentních vlastenců lepších než jakými jsou rasističtí senátoři nebo poslanci v českém politickém systému……..pssssst, ale kdyby přeci jen vyhráli radikálové díky populismu volby, tak se Matějka se svými druhy přidá………

Ashampoo_Snap_2016.02.01_17h54m17s_005_
Zdroj: Facebook

Česká ultranacionalistická scéna odmítá principy demokracie. Volá po demisi vlády, zatímco onou demisí myslí nějakou revoluci…….třeba používání kalašnikovů k odstranění nepohodlných politiků. Odtud také plyne přesvědčení, že když je demokracie nahlodána, je třeba k obraně používat zbraň.  Institut Referenda je v extrémistických kruzích nástrojem k propagaci extrémismu, rasismu a nedemokracie, po níž lidé v okolí Řezníčkové volají. Naším lidem je je myšlen lid slovanský, bilý a nikoli Romové, nebo dokonce muslimové. Takový postoj je patrný v přijímání Sládka jako hlasatele pravdy “společného národa”.

Pavel Matějka je typickým příkladem čecháčkovského extrémisty. Účelově přijímá slovanství, do kterého přidává rasismus, islamofobii s tolerancí klerofašismu i možnosti resuscitovat v novém Československu neofašistické sny o jednotném lidu bez nevděčných vládců nahoře. Řeknete-li omezeným “tamti jsou bohatí, nebo mají větší výhody, zatímco vy Češi trpíte”, začnou omezenci tleskat, aby následně provolávali hesla o švábech, jež je nutné dehumanizovat a posléze zničit. Česká nacionalistická scéna dává příležitost genocidě i bezhlavému apokalyptickému boji, ve kterém neexistuje slitování, protože Slovan musí zabránit ničení klerofašistických hodnot, jež přijal za své.

Demonstrace pořádané extrémisty jsou velmi nebezpečné. Začínají českými hymnami, přitom s češstvím, natož s vlastenectvím nemají nic společného. Matějka z kosmické ulice posílá demokracii s národem do háje, ve kterém se cítí jako doma. Politika radikálů totiž nic jiného nenabízí.