Jiří Černohorský je důkazem, že nebezpečí minulých dob stále existuje

Zatímco na facebookové zdi bývalého voliče Miroslava Sládka a současného extrémisty krajní pravice Jiřího Černohorského přibývají gratulace k včerejšímu defilé na České televizi, v záběrech televizních kamer včera zazářila ohavnost hloupého nenávidění určeného hlavně pro nízkopříjmové skupiny, které si čecháčkovský extrémismus zvolil za své hlavní posluchače. 

Jako kdybychom se navraceli do dávných dob třicátých let minulého století, kdy Židé nebyli vnímáni jako lidé, ale jako nějací méněcenní tvorové, proti kterým je třeba bojovat. Psychedelie……..trapné koulení očima, svraštělé čelo s přísnou gestikulací všem oznamovaly blízkost s názory zodpovědnými za smrt milionů v plynových komorách koncentračních táborů. Lidovost podávaná v lidovém hábitu dokáže být největším vrahem, protože pro zkázu v tomto podání existují jednoúčelové důvody apokalyptického boje.

Ashampoo_Snap_2016.02.11_22h37m22s_010_
Jiří Černohorský v pořadu M. Jílkové Máte slovo

Arab je pro čecháčkovského extrémistu to samé jako muslim. Stačí, aby mluvil arabsky a ihned je takovému člověku dávána nálepka muslima, i když jím být nemusí.  Co na tom, že více jak osmdesát procent muslimské obce představují lidé nearabského původu. Čeští nacionalisté jsou ve valné většině nevzdělaní, a proto nedělají vůči svým nepřátelům žádné rozdíly. V generalizacích přemýšlejí a s generalizacemi útočí například na improvizovaných pódiích na některé z demonstrací, kde Jirka Černohorský ukazuje výši své psychedelie vznášející se nad vlnou potlesku stejně hloupých spoluobčanů.

Ashampoo_Snap_2016.02.12_13h23m47s_004_

Česká nacionalistická scéna volá po svobodě slova pouze pro sebe. Pokud zazní jiné pravdy, jiné názory, nebo dokonce jiný odpor ve formě petic, přichází na řadu vyhrožování, výsměch, provolávání nenávisti a nabádání k odporu. Možná právě proto, se lidé jako Jirka Černohorský, spojují s neofašistickou scénou a napomáhají obživování politických zombií, jakým je například Miroslav SLádek.

Průměrný prychiatr si při sledování diskusního pořadu Jílkové přijde na své. Podívá se na gestikulaci, mimikry radikála, porovná ji s tóninou hlasu a hned je doma. Psychedelika nacionalisté potřebují, protože taková osoba dodává nesmyslným teoriím šmrnc a při demonstraci hecuje dav do vyšších obrátek. Filosofie násilí měla a stále má své kouzlo pro některé méně vzdělané a sociálně slabé. Proto je Jiří Černohorský mezi extrémisty tak oblíbený. Nabízí zkratky, neposkytuje žádná řešení, zatímco zaceluje obviňováním a vyháněním ostatních stopy po dlouhodobé frustraci z vlastní neschopnosti.